Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fizetős kérdés

Ezen a csatornán az oldal szerkesztői arról kérdezik a Fórumozókat, hogy milyen újdonságokat látnának szívesen az Adófórumon. A kérdésekre érdemben válaszolók bónusz pontokat kapnak, amelyeket szakmai kérdésekre, illetve termékvásárlásra fordíthatnak.

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » kedd okt. 26, 2010 1:23 pm

Kedves Timi!

Röviden: N E M !

Bővebben: Miért fizetnék, hiszen egy esetleges ellenőrzés alkalmával nemhogy egy ilyen fizetős válasz, de még az illetékes szakigazgatási szerv (APEH, OEP,stb.) szakmai véleménye sem bír kötelező jogi erővel...

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » kedd okt. 26, 2010 1:23 pm

Kedves Timi!

Röviden: N E M !

Bővebben: Miért fizetnék, hiszen egy esetleges ellenőrzés alkalmával nemhogy egy ilyen fizetős válasz, de még az illetékes szakigazgatási szerv (APEH, OEP,stb.) szakmai véleménye sem bír kötelező jogi erővel...

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd okt. 26, 2010 1:30 pm

Eddig mindig korrekt és használható segítséget kaptam INGYEN is a fórumozóktól, nem hiszem, hogy fizetnék érte. Ennyit főleg nem, hiszen ez már majdnem egy komplett szakkönyv ára!
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd okt. 26, 2010 2:38 pm

Sokan a hozzászólók közül azt feszegetik, mi történik, ha az ingyenes segítő válaszolja meg a fizetős kérdést. Ez nem fordulhat elő (ha jól értettem a leírtakat), mert a fizetős kérdést és az arra adott választ nem tudják a segítők olvasni. Vagy csak akkor, ha ők is megfizetik a tarifát. Illetőleg egy esetben tudnánk a fizetős kérdezőnek válaszolni, Ha a fizetős kérdését felteszi a pontszerző fórumra is. Részletes tájékoztatás még nincs, ezért csak feltételezem, hogy így fog működni a dolog. 

Kíváncsian várjuk a részletes leírást a működéssel kapcsolatosan. Számomra még az sem világos, a válaszadás például milyen átfutású idejű, milyen berkekből kerül ki a tanácsadó, milyen garancia van a válasza tökéletességére (hiszen a kérdező az ellenszolgáltatásért fizet)  Azt gondolom, aki pontszerzős kérdésére nem kap választ és nagyon szorítja valami miatt a határidő, esetleg utolsó segítségként igénybe veszi a fizetős szolgáltatást. 

Én jómagam csak valóban végszükség esetén élnék ezzel a lehetőséggel. Előtte igénybe venném a drága pénzen előfizetett szaklapok szolgáltatását, hiszen ott az árban a kérdezési lehetőség is benne foglaltatik. Igaz, a válaszadás nem azonnali (de jelenleg most sem tudjuk, mennyi időt kell várni a fizetős, most vitatott  szolgáltatásra) De mindenek előtt ezen a pontszerzős fórumon fordulnék a kollégákhoz segítségért. Itt szinte nincs olyan feltett kérdés, amelyre valaki ne tudna válaszolni (akár tapasztalatból szerzett ügymenet folytán). S ami a legfontosabb: vissza lehet kérdezni, lehet épületes vitát kezdeményezni és a végén közös konszenzusra lehet jutni. A fizetős választ pedig eltehetem, lefűzhetem, s nem reagálhatok rá akkor sem, ha valami további "szikra pattanna ' ki a fejemből. A konkrét kérdésre kapnék egy feltehetően korrekt választ ellentétben a pontszerzős fórumozókkal, akik a legális kiskapura is felhívják a kérdező figyelmét. 

A pontszerzős fórumon nagyon sok olyan kérdés szerepel, amit első olvasatra nem is lehet értelmezni. Ekkor is megpróbálunk találgatni, mit is akar a kérdésfeltevő. S addig kérdezgetünk vissza, amíg világossá válik a válaszolni akarók számára is a pontatlanul feltett kérdés. Ez a fizetős válaszadásban nehezen képzelhető el. Vagy ahányszor ki kell egészíteni a kérdést, annyiszor ketyeg az óra?  A kérdésfeltevés díját én is magasnak tartom. Nagyon sok az olyan "egyszerű" kérdés, amelyre csak annyi az időráfordítás, hogy megjelenik gépelt formában az azonnali válasz. 

Valahogyan én sem tudom összeegyeztetni a pontszerző és a fizetős válaszadás "békés egymás mellett  élését"

Madora

 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: nmrozika » kedd okt. 26, 2010 5:24 pm

NEM!

3 és fél év alatt 15 kérdést tettem fel, 217 hozzászólásom volt, 71 elfogadott válasz. Egyik kérdésem sem volt olyan horderejű, amiért fizetnék, főleg ennyit! De nagyon jól esett minden válasz, amely megrősített vagy továbblépésre, gondolkodásra ösztönzött... Sosem vettem "készpénznek" a választ és ezt az én hozzászólásimban is igyekeztem erősíteni, hogy az én válaszom is csak egy vélemény és nem lehet hívatkozási alap.  Rajtam kivül is több mint 16000 nézték meg a profilomat, tehát ahogy én is, más is próbálja megismerni a válaszadókat a kérdéseik, válaszaik kapcsán, így alkotni véleményt arról, kinek a válaszaiban lehet leginkább "megbízni".  Azért kellet csak 15-ször kérdeznem, mert nagyon sok kérdést feltettek mások helyettem és a választ így megkaptam. Én egyedül dolgozom, nincs kolléganő akivel megbeszélhetném a problémakat, főnök, aki megdícsér (vagy nem), a fórum az, ahol megerősítést kapok arról, hogy jól vagy rosszul végzem a munkám. (A hatóságok elismerése vagy nem elismerése már csak hab a tortán vagy inkább a csokireszelék a habon....egy tv reklámot idézve).

Mint más is írta a hatóságok által kapott szakvélemény sem bír kötelező jogi erővel, és az itt kapott forintos válasz bírna? Én is örülök, hogy a HVG különszámokat vagy ADÓ szaklapok egy-egy számát meg tudom venni, el tudok menni évvégén a változások megismertetésekor egy-két előadásra....

Egy hasonló felvetés kapcsán, már régebben is elmondtam, hogy az ilyen "kicsikkel" mint én is, igazán "ki lenne tolva", ha nem működne a fórum a megszokott formában. Nagyon bízom benne, hogy továbbra is számíthatok az ittlévő sok-sok önzetlen segítőre, mint ahogy én is amikor csak tudok, segíteni fogok másoknak.

Köszönöm a fórum fenntartását:N.M.Rozália (Rozi)

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. okt. 27, 2010 5:46 am

Azt gondolom, hogy adott esetben jól jöhet egy ilyen lehetőség. Bár én hihetetlenül sokat tanultam a fórumon, abból is, hogy kérdeztem és abból is, hogy válaszoltam, nem kevésbé mások kérdéseire adott válaszokból, voltak olyan kérdéseim, amire nem kaptam választ. A 7500 Ft pedig nagyon jó ár adott esetben milliókat érő válaszért. Valamint nagyon kényelmes is lehet, hogy nem kell elutaznom, időpontot egyeztetnem valakivel, stb. Szóval költség-haszon elven előfordulhat, hogy igénybe veszem a lehetőséget.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: k-eva » csüt. okt. 28, 2010 2:51 pm

Van egy (biztosan több is ,de én ŐT ismertem meg 2-3 évvel ezelőtt) könyvvizsgáló, aki szakmailag kíváló, hihetetlen gyakorlati tapasztalattal rendelkezik, konferenciákat szervez, szakmai továbbképzéseket tart regisztrált könyvelőknek ...........Ő bármilyen szakmai kérdésre ingyen válaszol és én az Ő válaszát fenntartás nélkül elfogadom. Természetesen csak akkor fordulok hozzá, ha végképp nem tudom a megoldást.

A nevét nem írhatom meg, mert az már reklámnak minősülne, no meg biztosan másnak is van szakmailag nagyra tartott ismerőse, akire végső esetben számíthat.

Ezzel csak azt akartam példázni, hogy magasan képzett szakemberek is képesek honorárium nélkül is segítséget nyújtani.

k-eva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: Kiskovács » csüt. okt. 28, 2010 3:14 pm

Kedves Tímea! Egyetértek az előttem szólalókkal. Amennyiben ezt a kérdést piac-kutatásnak szánta, most az is megtörtént. Ezzel a "fizetős kérdést teszek fel" lépéssel kapcsolatban azonban van még egy külön eshetőség is: a kérdező tudja, hogy az általunk adott válaszokból neki kell kiválasztania azt, amit elfogad helyesnek, tehát amennyiben rosszul dönt, csak saját magát okolhatja. Ezért úgy gondolkodik, hogy inkább fizetek a válaszért, azt megkapom írásban, és aztán jöhet az ellenőr, ha bármi gond van, majd behajtom a büntit azon, akinek fizettem. És ez is egy nézőpont.
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: Pityex1 » pén. okt. 29, 2010 3:53 am

Kedves Tímea,

Eestleg viccesnek tűnik a javaslatom, de a fizetős válaszoknál is meg kell hagyni a megrendelőnek a jogot, hogy elfogadja-e a választ.... gondoljunk bele, hogy az ingyenes válaszok szinte kivétel nélkül a kérdésre adott válaszok, csak néha fordul elő, hogy valami egész másra kapok választ. Az ingyenes válaszadók segíteni akarnak, tapasztalatuk alapján adnak javaslatokat. A kérdező természetesen felel azért, hogy mit dönt, és a döntésben segítenek a fórumozók. Adott esetben egy fizetős válasz is a döntésben segít.

Azt hiszem, eddig is volt rá példa, hogy az ingyenes válaszok között felajánlott linkre kattintva fizetős szolgáltatást találtam.

Szóval, a kérdező dönt.

Azt javasolnám, hogy azért legyen valamilyenfajta árlista, ha bevezetik a fizetős szolgáltatást, hiszen egyik-másik kérdésre elég egyszerű a válasz...

 

Szép napot mindenkinek!

István

Pityex1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Fizetős kérdés

HozzászólásSzerző: Zskovács » pén. okt. 29, 2010 5:01 am

Kedves Tímea!

Természetesen egyetlen egy válaszért sem fizetnék ennyi pénzt.

Én a legnagyobb problémát abban látom, hogy valamilyen lobbi érdekek mentén - ha tévedek, akkor nagyon sötéten látom a helyzetet - olyan jogszabályok születnek Magyarországon, amihez nem elég jól képzettnek lenni, külön oktatni kell nem csak az értelmezéseket, de a végrehajtással még inkább probléma van.

Ha olyan törvényeink, jogszabályaink lennének, amik világosak, érthetőek, végrehajtahatóak, egyszerűek, akkor nagyon sok oktató cégre nem lenne szükség sem. A kérdések minimálisra redukálódnának.

Egyesek nagyon jól megélnek az effajta "segítségből", szakkönyvek zöme jelenik meg, de mire megjelennek már nem is aktuálisak. Ez az ország olyan dolgokra költi a pénzét, amit ha ésszerűen átgondol, akkor rengeteg ember idejét, pénzét lehetne hasznosabb dolgokra is fordítani. 

"100 éve" propagálják, az éppen akkor aktuális kormány, de istenbizony most már egyszerűsítés jön, de mi tudjuk, hogy a söralátétes SZJA bevalláson kívül van még egy jónéhány bevallás, ami nem annyira egyszerű. Sőt vannak olyan törvényeink, amik nem végrehajthatóak, pl. a környezetvédelmi termékdíj, amit a vállalkozók zöme a könyvelőjével együtt sem tud maximálisan teljesíteni. Sőt!!

Tehát várjuk, mint a messiást, hogy ez megváltozzon és talán a könyvelő is nyugodtabban, emberhez méltóan tudja (nem éjjel-nappal) majd a munkáját végezni, nem kell folyton a törvényeket bújnia, nem kell előadásokra járnia, legfeljebb szabadidejében, hobbiból.

Zsuzsa

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Bónusz pontok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég