Adófórum

Adózási és számviteli információk

Jövedelem őstermelőnél

Egyéni vállalkozók

Jövedelem őstermelőnél

HozzászólásSzerző: patkaiilona » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mezőgazdasági őstermelő gázártámogatást igényel, és nem tudom a havi jövedelemhez mit írjak. Házaspár családi gazdálkodók, veszteséges a tavalyi évi tevékenységük, és csak őstermeléssel foglalkoznak.  Kell-e nekik havi jövedelmet szerepeltetni.
patkaiilona
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Jövedelem őstermelőnél

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. feb. 21, 2008 2:37 pm

Szia! Abban az esetben, ha nem volt jövedelme nem tudsz elvileg mit szerepeltetni, mert ellenőrzéskor az adóbevallást kérik be. Mivel nálunk még az adóbevallás előtt kérték be a jövedelmeket, úgy töltöttük ki hogy bevétel minusz ktg és ami maradt, nem vettük figyelembe a 40 % ktghányadot. Ha valamit be akarsz írni mégis jövedelemnek, akkor ha van 40 % ne vedd figyelembe, vagy az értékcsökkenést mondjuk hagyd figyelmen kívül. De igazándiból a bevallás szerint kellene a nullát beírni. Ezek a dolgok teljesen hihetetlenek, mert ilyenkor tényleg miből élnek? Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Jövedelem őstermelőnél

HozzászólásSzerző: eszter101@netelek.hu » csüt. feb. 21, 2008 7:50 pm

Szia Nekem is volt mg őstermelő gázár támogatást igényelt egyzserüsitett bevallást adott be,kapott területalapu támogatást,elvileg itt az 5 % a jövedelem,azután fizet ehot,és kihoztak neki nagyon nagy össszeget.Erre vigyázz mert aztán azt mondják hogy nem jó adatot mondtál neki hogy irjon be. Az ellenőrzésnél amikor bekérték az adóbevallást nem fogadták el a minimálbért,pedig amikor kitöltöttük még utána kapta a támogatást, mégsem fogadták el még akkor nem tudtunk konkrét összeget neki irni,dec elején és dec végén kapta a támogatást.Eszter
eszter101@netelek.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Jövedelem őstermelőnél

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. feb. 22, 2008 9:26 am

A kérdésedre nem tudom a választ, de az jutott eszembe, hogy ne hagyjátok ki azt a lehetőséget, hogy őstermelő a megelőző két adóév terhére is elszámolhatja a veszteségét önellenőrzéssel. Így, ha volt adójuk a korábbi években, abból most némi cash-t visszaszerezhetnek. Remélem, tudtam segíteni.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég