Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó és az ingatlan

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó és az ingatlan

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyéni vállalkozó megszűnés előtt értékesítette a vállalkozásba bevitt ingatlanát (üzlet, mely kizárólag üzemi célú tárgyi eszköz, értékcsökkenést számolt el). Az aktuális hirekben Kovácsné Álmosdy Judit foglalkozott 2006. december 18-i és 2007. január 2-i cikkében ezzel a témával. A korábbi cikk-ben a következőt irja:"Az egyéni vállalkozó a vállalkozásba bevitt ingatlanát is magánemberként értékesíti, tehát az eladási ára nem a vállalkozás bevételei között fog megjelenni, hanem az szja törvény 59-63 §-a szerint." A január 2-i cikk szerint: " "A szja törvény 10. számú mellékletének I/2. pontja szerint viszont a vállalkozó bevétele, a kizárólag üzemi célt szolgáló tárgyi eszköz értékesítésének ellenértéke, ha a vállalkozó értékcsökkenési leírást számolt el utána. "

Szeretném kérni a véleményeteket, hogy most akkor szerintetek elkülönülten adózó jövedelem, vagy a vállalkozás bevétele?

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó és az ingatlan

HozzászólásSzerző: winzol » kedd jan. 02, 2007 1:10 pm

Kedves khonmari! A Kovácsné Álmosdy Judittal értek egyet részben.ügyfeled az eváll.megszünése előtt ért.üzleti célú ingatlanát ha jól értem.Itt valóban az általad idézett SZJA Tv 10.mell. az igaz erről az ügyfeled szlát bocsájt ki /20% áfa nagyon vigyázzon hogy milyen összeggel, mert ha a piaci ártól irreálisan eltár abból bukta lesz/.Ha viszont a megszűnés után adja el, akkor valóban magánszemélyként adózik az ingatlan ért. ált.szab szerint, de megszűnéskor akkor is el kell számolni a beszerzéskori áfákkal ha anno volt ilyen.Sokkal jobban jár szja-ban ha megszűnés után adja el az ingatlant, bár lehet hogy eladási ár szempontjából vállalkozóként jön ki jobban az ügyletből,nem tudom nem ismerem a részleteket.Üdv winzol 
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó és az ingatlan

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd jan. 02, 2007 1:23 pm

Ma jelent meg a cikk folytatása, hátha ennek alapján tudsz dönteni:

Az egyéni vállalkozó és az ingatlan II.

2007.01.02

Folytatom az egyéni vállalkozók által használt ingatlanra vonatkozó előírások ismertetését annak érdekében, hogy könnyebb legyen dönteni, az ingatlannak a vállalkozásba történő beviteléről.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozó és az ingatlan

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 02, 2007 2:04 pm

Szia!

Szerintem nincsen ellentmondás a két dolog között. Ugyan is amennyiben az ingatlan nem teljesen szolgálja a tevékenységet, tehát csak átalányamortizációt alkalmaz az ev.akkor vonatkozik rá az SZJA tv. 59-63 &-sa , tehát önálló jöv.ként 25 %-al adózik. A Te esetedre ez nem vonatkozik , mivel kizárólag üzemi célu épületről van szó, így a bevétel a vállalkozás bevétele. Legalább is én ezt olvastam ki az általad közölt írásból

Valterné

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron