Adófórum

Adózási és számviteli információk

üzemorvos kinek kell

Egyéni vállalkozók

üzemorvos kinek kell

HozzászólásSzerző: kezdő1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök mindenkit! Most lettem egyéni vállalkozó.Nincs alkalmazottam. Eddig ugy tudtam hogy nem kell üzemorvos,csak ha van alkalmazottam. Most ugy hallottam egy ismerőstől hogy kell akkor is ha nincs alkalmazottam . Mi az igazság??
kezdő1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

üzemorvos kinekk kell

HozzászólásSzerző: lujza » szomb. feb. 16, 2008 6:09 pm

én egy Kft tulajdonos vagyok. Nekünk csak az alkalmazottaknek kell orvoshoz menni. Na és a férjemnek aki a Kft-ben tag és személyesen fizikai munkát végez.

 

lujza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

üzemorvos kinekk kell

HozzászólásSzerző: HIDNA » szomb. feb. 16, 2008 6:40 pm

Ha az egyéni vállalkozónak nincs alkalmazott, nem kell az üzemorvos.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

üzemorvos kinekk kell

HozzászólásSzerző: Juci1010 » szomb. feb. 16, 2008 7:00 pm

 

 Megerősítem, az egyéni vállalkozónak, ha nincs alkalmazottja nem kell üzemorvosi szerződést kötni.

Üdv:  Györgyi

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

üzemorvos kinekk kell

HozzászólásSzerző: andulka » szomb. feb. 16, 2008 8:58 pm

Valóban, a rendelet a munkáltatók számára írja elő kötelezettségként az üzemorvost.

Ha EV-ként nincs alkalmazottad, akkor neked nem kötelező.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

üzemorvos kinekk kell

HozzászólásSzerző: erdoapolas » vas. feb. 17, 2008 1:07 am

Ez így van, ha az egyéni vállalkozónak nincs alkalmazottja nem kell üzemorvossal szerződést kötnie. De ha csak egy alkalmazottja is  van akkor igen. Sőt, ha alkalmi munkavállalót foglalkoztat akkor is. Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

üzemorvos kinekk kell

HozzászólásSzerző: Budainé » kedd feb. 19, 2008 6:58 am

Üdv. mindenkinek! 

Biztos, hogy az alkalmi munkavállalót is el kell küldeni alkalmassági vizsgálatra? Életszerű ez szerintetek?Eljön hozzám valaki szüreteleni egy napra alkalmi munkavállalóként, és előtte küldjem el orv. vizsgálatra? Többe kerül a vizsgálat, mint a napi munkadíj és közteherjegy együtt!

 

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

üzemorvos kinekk kell

HozzászólásSzerző: erdoapolas » kedd feb. 19, 2008 10:09 am

Szia!

Sajnos így van, de képzeld el, bejelented az AM-es munkavállalót az üz.orvoshoz, aki hetente egy alkalommal foglalkozik az alkalmassági vizsgálatokkal, addig le is lép a munk.vállaló.

Számoljunk! Ha csak egy napra is jön dolgozni, akkor üz.orvosi díj, meg tűzvédelmi oktatás, meg balesetvédelmi oktatás, közteherjegy, munkadíj. Erről ennyit.......Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

üzemorvos kinekk kell

HozzászólásSzerző: morci » kedd feb. 19, 2008 12:02 pm

Tavaly nekem is volt ilyen problémám.A Munkavédelmi felügyelőségen úgy tájékoztattak, hogy az alkalmi

munkavállalót nem kell üzemorvoshoz bejelentenem mert erről az alkalmi munkavállalói könyvetkiállító

szervezetnek kell gondoskodni és igazság szerint nekik kellene a munkavállalói konyv mellé kiadni egy igazolást, egészségi állapotának megfeleően milyen munkakörben lehet alkalmazni. Kivéve az egészségi

könyv amelyről a dolgozónak magának kell gondoskodni(pl. vendéglátás)

morci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

üzemorvos kinekk kell

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 19, 2008 12:08 pm

Hát ez már sokkal életszerübb és logikusabb. Néha azért van olyan érzésem, hogy mindenki szereti magát "tulbiztositani", ami érthető is. Ebből aztán sokszor azt a következtetést vonjuk le hogy kötelező is. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég