Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV főállású, és munkaviszonyban

Egyéni vállalkozók

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: harmatine1.andrea » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyéni vállalkozó év közben 01.04-től 09.19-ig volt főállású EV. Ebben az időszakban volt bevétele, de kevés. Kötelező-e a 131.000,-Ft után fizetni a járulékot neki, vagy elég lenne a minimálbér után. Ha igen, ezt jelölni kell valahol?

Ha kötelező a 131eFt után fizetni a járulékot, akkor ugye nem muszáj a kivét. Én úgy gondolom, hogy kivétet csak a bevételéig veszi ki, de a járulékot a 131eFt után kell bevallani ugye?  Mivel egész évben nem fizetett semmit maga után be. Ilyenkor helyesen járok el, ha költséget egyáltalán nem számolok el, csak a kivétet? Ebbe bele lehet kötni (szóval gépkocsi ktg-et sem annak ellenére, hogy üzletkötő)? 

Most kaptam meg az anyagot, elég idegesítő. Ti is jártok így?

harmatine1.andrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. feb. 14, 2008 11:25 pm

Szia!  Ime megint egy szép példa arra, hogy a vállalkozó mindennel törődik csak a vállalkozásával nem.   Sajnos ismerős az "utolsó utáni pillanatban" című téma.

Főállású volt 01-09 között, nem kötelező a 131 után, mivel írtad, hogy kevés volt a bevétele, szerintem csak a minimálbér után jelentsd. Ezt külön nem kell jelölni sehol, a 0758-on rajta lesz a minimálbér és evvel jelented is. Gondolom bevallások sincsenek.

A kivétet jól gondolod, hogy a bevételéig érdemes kivenni, amit év végén el kell számolni ktg-ként. Mivel nem fizette meg a járulékokat, ezek a pénzforgalmi szemlélet miatt nem szerepelhetnek 2007-ben mint ktg-ek. Gépkocsi ktg-et is le lehet számolni, mivel gondolom nem vezetett útnyilvántartást, de van saját, vagy házastársa nevén autó, akkor havonta 500km-t el lehet számolni az alapnorma , apeh által közzétett üzemanyagár +9 Ft/ km alapján.

 Szar ügy. Januárban jött hozzám egy jóember, egész 2007. évben nem volt egy bevallása, egy lekönyvelt tétele, persze főállású ev és még EU adószámos áfá-s is.  Sőt még tetézve a dolgot, amikor lett rá regisztrációm kiderült, hogy a 0653-as is hiányzik és a 2006. IV névi ÁFA.

Még van 23 óra 35 perc a végső határig.   HAJRÁ      Még nekem is rengeteg van hátra.  Enci

 

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: andulka » pén. feb. 15, 2008 10:42 am

Szia!

 

Egész 2007. évben egyetlen 0758-as bevallást sem adott be? Nem vett ki jövedelmet a vállalkozásából?

Tekintve, hogy máshonnan származó jövedelme nem volt, így célszerű lett volna a minimálbért, vagy annál kicsit magasabb összeget kivennie. A járulékokat egyébként is havonta kötelezően meg kellett fizetnie.

A gépkocsi költségét elszámolhatja útnyilvántartás alapján - arra kell figyelni, hogy a számláin milyen partnerek szerepelnek. Vagy választhatja bizonylat nélkül a havi 500 km átalányt. De üzletkötőnél egyébként is indokolt a gk. költség, hiszen biztos volt jónéhány partnere.

 

Igen, én is jártam így.

Kedvenc eseteim:

- Bt. tulaja május 30-án éjjel 11-kor hozza az egész évi anyagát (az ÁFÁ-t beadta saját maga, de azt is kár volt, mivel önellenőrzni kellett).

- egy másik Bt. éves ÁFA-bevallását beküldjük, levelet kap márciusban az APEH-től, hogy javítani kell a bevallást. Bemegyek a hivatalba, ott derül ki, hogy év elejétől a Bt. bejelentkezett az EVA-körbe (a könyvelő tudta nélkül!), ezért kell a főlapot javítani.

- újabb versenyző - ez a legfrissebb: kereskedelmi tevékenységet folytató Bt. összes számláját begyűjtöttem januárban, azóta is könyvelem, mivel rengeteg bizonylata van, és össze-vissza számlázgattak. Tegnap este lettem készen vele, erre ma reggel hoz még két számlatömböt, mondván ez kimaradt. 

 

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: andrasiemilia@chello.hu » pén. feb. 15, 2008 3:17 pm

Helló!

Látom, egy cipőben toporgunk ... Psenikó-nak -saját tapasztalat -azt tudom írni, hogy be kellett volna jelenteni, hogy év közben átváltott főállásra majd vissza. Vajon ez megtörtént?

Aztán: Csak akkor fizethet kevesebb járulékot, ha  a megfelelő  nyomtatványon bejelentette, hogy a minimálbér után fog fizetni járulékokat, persze, nem kell ki is venni jövedelmet, a a fizetési kötelezettség akkor is áll. Ha nem fizetett év közben járulékokat. az a gáz, hogy -legjobb tudomásom szerint- ha majd pl. 2008-ban fizet, nem számolhatja el költségként, csak egyéb költségként, mivel nem tárgy évi fizetnivalót törleszt.

0758-as bevallást meg csak akkor kellett beadnia, ha vett ki váll. kivétet, ezt más oldalakon is lehet olvasni.

Jó pihit! Bemi

 

andrasiemilia@chello.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: harmatine1.andrea » pén. feb. 15, 2008 6:55 pm

Köszi a válaszokat! Ez az ev. tudtam, hogy megbízhatatlan, így mindig beadtam a bevallását, csak 0-an,és úgy, hogy van főállású munkaviszonya. Tudtam, hogy ki kell védeni magam valahogy. Így "csak" önrevízióztam jó pár hónapot. Végül is ez is egy megoldás, igaz? Ez a legjobb módszer. Ráadásul hozott nekem 2 csekket, azt se találom, hogy az apeh hova könyvelte, nem szerepel a folyószámlán, úgyhogy a 0753-as bevallása is valószínűleg revíziózva lesz. Még egy bakit is elkövettem már megcsináltam a revíziót a 131eFt-tal, most meg lehet, hogy módosíthatom, ha lehet kevesebbel bevallani. Bár Berni szerint is be kell jelenteni.

A lényeg, hogy beadjam a bevallást időre.

A gk-t szerintem nem számolom el, mert a kivét bőven betakarja a ktg-et úgy, hogy még a járulékok is le lesznek vonva belőle.

Nekem még van 2 bevallásom, mindenki így áll? Mindent bele!

 

harmatine1.andrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: harmatine1.andrea » pén. feb. 15, 2008 7:30 pm

Enci, azt írtad, hogy az ev. 500 km -t + 9Ft kocsikopást elszámolhat bizonylat nélkül?
harmatine1.andrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: andulka » szomb. feb. 16, 2008 9:15 pm

Szia!

igen, elszámolhatja. 

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: andulka » szomb. feb. 16, 2008 9:19 pm

0758-as bevallást meg csak akkor kellett beadnia, ha vett ki váll. kivétet, ezt más oldalakon is lehet olvasni.

 

Az egyéni vállalkozó a saját maga után fizetendő járulékokat a 0758-as nyomtatványon vallja be tárgyhónapot követő hó 12-ig. Ha főállású egyéni vállalkozó, akkor a járulékokat kötelezően meg kell fizetnie és be kell vallania havonta.

 

Amivel kevered, az a nem főállású egyéni vállalkozó, mert neki nem kötelező a járulékokat fizetnie, így csak akkor adja be a 0758-ast, ha van kivétje.

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: harmatine1.andrea » vas. feb. 17, 2008 10:39 am

Azt tudom, hogy mikor kell beadni a bevallást, csak azért adtam be 0-an, mert semmit sem tudtam róla, és az APEH nem büntet azért, ha 0-an adom be, viszont nem jó pont, ha vett ki kivétet, és semmi bevallás nem lett beadva. Így csak helyesbítenem kellett. Egyszerűen nem volt más választásom.

Még jó hogy megtettem, mert közölte a vállalkozó, hogy közölte velem, hogy mikor volt munkában. Ezt csinálja már két éve, és most mondtam meg neki, hogy nem csinálom meg a 2007-es bevallását sem, mert így nem lehet - még decemberben megmondtam, amikor a 2006-os anyagért sem jött el. Jó mi?

Viszont még mindig nem tudom, hogy lehet-e minimálbér után fizetnie a járulékot a kevés bevétele után, s ha igen, akkor hol kellett volna ezt bejelenteni, ha bekellet egyáltalán? Vagy csak egyszerűen leadom a bevallást  a minimálbér után?  

harmatine1.andrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV főállású, és munkaviszonyban

HozzászólásSzerző: andulka » vas. feb. 17, 2008 11:00 am

Úgy van, ahogy mondod, csak leadod a bevallást a minimálbér után :)

 

Teljesen igazad van, az ilyen vállalkozók könyvelése veszélyes üzem. Jellemző, hogy egész évben lesz.rja a könyvelőt, és év végén jön a szöveg, hogy dehát én mondtam...

Én a helyedben 2008-tól nem is válallnám egyáltalán.

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég