Adófórum

Adózási és számviteli információk

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

Egyéni vállalkozók

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok fórumozók! Az alábbi problémával kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni!

Megkavart az 53-as kitöltési útmutatója a 341. sorral kapcsolatban. Szerintetek az őstermelőnek, aki tételesen számol el, és van 650.000 Ft jövedelme az őstermelésből, de az értékesítés árbevétele nem éri el a 4mFt-ot (támogatás nélkül), kell 11% eho-t fizetnie??
A kitöltési azt írja, hogy ha nem éri el a 4 mFt-ot az értékesítés
árbevétele, akkor nem kell eho-t fizetni. Az apeh azt mondta, hogy ha
nincs adó fizetés, mert esetleg az őstermelői adókedvezmény elviszi az
adót akkor nincs eho sem. De 650.000 Ft jövedelemnél, már van adó fizetési köteleztettség, a kitöltő program viszont így sem kéri az eho-t, ha beírom elfogadja, ha nem írom be akkor is elfogadja. 
Várom véleményeteket! 

Köszi
János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: markne » csüt. feb. 14, 2008 5:18 am

Kedves János!

 

Ha egyszerűsített nyilatkozatot tesz a tételes költségelszámolásos őstermelő, (13 mellékleten) hogy 4 millió forintot nem haladja meg az árbevétele, és rendelkezik az árbevétel 20 %-ának megfelelő költségszámlával, akkor a bevétel 5 %-ának 15 %-át kell fizetni EHO-ként.

Ha ez a helyzet, akkor szerintem így a célszerűbb eljárni.( 1998. évi LXVI. tv. 4. §. 3. bek.).

Üdv: Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: simke » csüt. feb. 14, 2008 5:50 am

Szia János!

A százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás általában az alapját képező jövedelem 11 százaléka. Ettől eltérően:

·         az Szja tv. 70. §-a szerinti természetbeni juttatás esetén a fizetendő százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás a fizetendő cégautó adó 25 százaléka,

·         az átalányadózást választó mezőgazdasági kistermelő által fizetendő százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás az átalányadó (átalányadó előleg) 25 százaléka,

·         a tételes költségelszámolást választó, egyszerűsített bevallási nyilatkozatot benyújtó őstermelő által fizetendő százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás a bevétel 5 százalékának 15 százaléka,

·         a fizető-vendéglátó tevékenységet folytató magánszemély által fizetendő százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás a tételes átalányadó 20 százaléka, ha e tevékenység alapján a magánszemély nem minősül a Tbj. alapján egyéni vállalkozónak.

Üdv Etus
simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. feb. 14, 2008 6:37 am

Sziasztok ! Minden őstermelőnek, attól függetlenül hogy nem haladta meg a bevétele a 4 millió forintot lehetősége van a tételes elszámolásra , levezetve a 14-es lapon is, ez főleg akkor fontos ha veszteséges és szeretne veszteséget elszámolni. János a véleményem leírtam, nem ismétlem meg itt, ami kiegészítésként , ilyenkor számolni kell melyikkel járok jobban, ha a tételes miatt kevesebb az EHO, akkor már megéri levezetni.  Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. feb. 14, 2008 7:30 am

Sziasztok!

Köszi a válaszokat, de még mindig kutakodnom kell, mert jelen esetben a tételes elszámolást kell választanom, így fontos a 11%-os eho  kérdése.

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 14, 2008 8:20 am

Szia János! Ha tételes ktgelszámolást választasz, akkor ha van jövedelem, akkor a 014lap 341.sora után van 11% Eho. Ha ebben a sorban nincs adat, nincs EHO. Ha a tétktg.elszámoló az egyszerüsitett nyilatkozatot teszi, akkor a bevétel 5%-nak 15%-a EHO.

További jó kutakodást! Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. feb. 14, 2008 8:22 am

Szia János! Nem tudom van-e jogtárda, vagy honnan lehet még lekeresni, de van egy adózási kérdésre adott válasz 2007/141.számú benne, ami hasonlatos az APEH honlapon 2007.11.15-én megjelent tájékoztatóval. (ez PM-APEH -es és a AÉÉ 2007/13-14-es számában jelent meg.

Ebben benne van a mgi őst. az Eho tv. 3§(1) bek alapján kötelezett az adóelőleg alapként figyelembe vehető része után 11% eho fizetésére. Viszont az is benne van, hogy az Ehotv.3§(5)bek szerint mentes a bevételből levonható az a rész, ami után a járulékot fizette.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. feb. 14, 2008 8:24 am

Szia Ani! Az előbb írtam, megjelent november 5-én egy tájékoztató az előző éves bevétel 20%-a alappal csökkenthető a jelenlegi bevétel, mert ez után fizették a járulékot, így eho alapnak nem kell azt figyelmbe venni, így lehet eredményes, van jövedelme, de mégsem fizeti a 11% ehot. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 14, 2008 8:42 am

Szia Márti! Köszi, olvastam is, csak nekem akinél ez érdekes nyugdíjas és igy nem is gondoltam rá. Ha már itt vagy tegnap nem tudtam a Fórumra felmenni, légy szives a min.adónál ha megtalálod a kérdésem válaszolni. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. feb. 14, 2008 11:30 am

Hello Ani!

Megtennéd, hogy elolvasod a 341. sor kitöltési útmutatóját? Azt írja, hogy 4mFt árbeveétel alatt nincs eho!

Valamit Nem értek!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron