Adófórum

Adózási és számviteli információk

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

Egyéni vállalkozók

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. feb. 14, 2008 9:56 pm

Sziasztok!

 

Az Szja tv. 49 & (2)  Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően nem terheli adóelőleg

a)      a mezőgazd. őstermelőt………. ha a bevétele nem haladja meg a 4millió forintot

Mikor kell 11 %-os EHO-t fizetni?

Eho tv. 3. & .(1).a) pontja, az összevont adóalapba tartozó jövedelemnél  ide nem értve.

……………………..az adóelőleg, megállapításánál figyelembe vett összeg

 

Tehát , mivel nincs Szja előleg fiz kötelezettség  nincs 11% EHO fizetési kötelezettség se.

Elnézést, hogy nem másoltam szószerint, csak a lényeget, de remélem, így is érthető.

János , biztosan nem kell fizetni EHO-t, ha a feltételek fennállnak

Mária 

 

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 14, 2008 10:32 pm

Sziasztok! János nem szóltál volna rám, hogy miért akarom mindenáron azt bizonygatni, hogy az egyszerüsitett nyilatkozatot tevőnek van EHO-ja, mikor Te nem is azt kérdezted. Már éppen ideje hogy tul legyünk a bevallási időszakon, mert már én  nagyon szétszórt vagyok. Kár hogy Kohnmari nem volt itt, ő az őstermelők szakértője. Üdv. Anil 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. feb. 14, 2008 11:30 pm

Hello Ani!

Észrevettem, hogy nem arra válaszolsz amit kérdeztem, de ilyenkor ezeket természetesen el lehet nézni anélkül, hogy szólna az ember. Az már önmagában is megtisztelő, hogy veszitek a fáradságot és megpróbáltok válaszolni.

Köszönöm szépen!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. feb. 14, 2008 11:31 pm

Szia Mária!

Köszönöm szépen, hogy fogéalkoztál a válaszadással.

A sok választ, és a saját véleményemet összerázva, nem vallok be eho-t, ha 4mFt alatt van az értékesítés árbevétele.

Köszönöm szépen a választ!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. feb. 14, 2008 11:34 pm

KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK A VÁLASZT!

SZÉP ESTÉT,

JÓ ÉJSZAKÁT,

KELLEMEST REGGELT, és

PIHENTETŐ HÉTVÉGÉT KÍVÁNOK MINDEN KEDVES VÁLASZADÓNAK ÉS FÓRUMOZÓNAK!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. feb. 15, 2008 4:53 am

Szia János! Most már tényleg nem értem, mit nem értettem. Én így értettem adott egy őstermelő (ebben az estenben mindegy, hogy családi gazdálkodó-e,vagy ev.mellett őstermelő) levezeti a 14-es lapo a levezetés után marad jövedelme, ami után az szját kell fizetni, de a kedvezmények miatt levbonás után is marad szja kötelezettége és meg kell-e fizetnie a 11% ehot , mert a kitöltési szerint, ha az őstermelői bevétele a tételes levezetéskor nem éri el a 4millió forintot, akkor nem kell? Nem jól értettem a kérdést, mert erre írtam azt, hogy nem találtam az Eho tv-ben miért is nem kellene, amokor végül is van szja alapja.

Mária azóta válaszolt az szja szerinti miatt.

Légyszíves csak annyit írj meg, hogy nem jól értettem az alap problémát, mit hagyok ki ? hagy tanuljak belőle.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: jános123 » pén. feb. 15, 2008 8:57 am

Hello Márta!

A következő a helyzet:

Ha akarom az eho törvényt tudom ellentétesen értelemezni. A 14-es lapon levezetett jövedelem után elvileg kell (kellett) adót fizetni., de a kitöltési útmutató szerint a 4mFt értékesítési árbevétel alatti adóznak nincs 11 %-os eho fizetésii kötelezettsége. Az eho tv. alapján, az szja-ra történő visszavezetéssel lehet megéeteni. Ha nics adóelőleg fizetési kötelezettséged, akkor nincs 11 %-os eho sem. Szja adóelőleg fizetési kötelezettség, pedig nincs a 4mFt elatti értékesítési árbevétel esetén.

Remélem érthetően írtam le.

Köszönöm szépen Neked is a segítséget!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. feb. 15, 2008 9:03 am

János ! Ebből egyébként az jön ki, hogy akinek van legalább 60 %-nyi ktge, azok inkább vezessék le tételesen, mert akkor még az EHOt- sem kell megfizetni, tehát eljutunk avégére, hogy a mgi fizetési köletezettségek a minusz járulék alap+ a 4millió miatt= O azaz nulla. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

11%-os EHO ŐSTERMELŐ?

HozzászólásSzerző: jános123 » pén. feb. 15, 2008 9:10 am

Hello Márta!

Igen, ez a lényeg!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég