Adófórum

Adózási és számviteli információk

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

Egyéni vállalkozók

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: ezsuzsi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok ! Egyéni vállalkozóként adnám be a környezetvédelmi díjra vonatkozó bevallást, de nem igazán boldogulok vele. AMit leginkább nem értek: a termékdíj köteles termék mennyiségénél mindegy, hogy az áru darabszámát vagy súlyát adom meg? Bruttó v. nettó súly kell? Hol találom a termékdíj tételeket?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

ezsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » kedd feb. 12, 2008 11:49 am

Szia!

 

A termékdíjas bevallásokat már a VPOP-nak kell bevallani ( Apeh-nak 08.01.01.-től semmit nem kell vallani) , a KT08 bevallás alapján, VPOP előzőleges regisztrációja után --- ezek gondolom akkor meg is vannak VPID szám , GLN szám ).

A bevallás kitöltési utmutatójának a végén van egy szép nagy táblázat ott megtalálod az adatokat, mit, mivel, hogy kell jelölni!

 

 

üdv:  ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: ezsuzsi » kedd feb. 12, 2008 2:41 pm

Köszi Ildikó, de nekem a VPOP-tól semmi nem jött. AZ áru EU-ból jön, tehát sem ÁFA-t, sem vámot nem kell fizetnem. Közben, amíg bogarásztam, találtam egy olyan mondatot a törvényben, hogy ha nincs 50 m2 alapterületnél nagyobb üzlethelyiségem, akkor nem kell a termékdíjat megfizetnem.(Egyébként  csak csomagolóanyagra kéne). Ez tényleg így van? mert akkor biztos, hogy nem kell semmit fizetnem.
ezsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » szer. feb. 13, 2008 6:46 am

Szia!

 

Erről a VPOP nem küld semmit, mindenkinek maga kell utána járnia, én is év elején teljesen véletlen találtam rá, hogy a termékdíjakkal nem foglalkozik az apeh 2008.01.01-től!!! Ez az APEH 0801 bevallás kitöltési útmutatójába is bele van írva és a VPOP KT08 bevallásában részletes leírás van, kinek kell, mit, hogyan. Ha bármi pici fizetendőd is van, mindent a VPOP-nak kell jelenteni, a te konkrét esetedet nem ismerem, így a www.vam.hu szakterületek- környetzetvédelmi termékdíj címszónál le van írva minden ( picit kutatni kell a válaszokat ).

Első lépés GLN szám, VPID szám, le kell tölteni a VPOP bevalláskitöltő programját, át kell állítani az ABEV-ot, hogy működni tudjon a VPOP-s, szóval nem egyszerű.

Az áfá-val megegyezző határidejű bevallási kötelezett vagy.

 

 

Üdv:         ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: ezsuzsi » szer. feb. 13, 2008 6:58 am

Köszönöm szépen, akkor majd nyomozok egy kicsit.
ezsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: Cool » kedd márc. 04, 2008 9:21 pm

Bevallást nem az ÁFa gyakoriságával kell megtenni, hanem az egyéb adónemek gyakoriságával megegyezően.

Az alapterületi minimalizálás (városban 50 nm, községben 100 nm) csak a kereskedelmi csomagolás első belföldi forgalmazó első továbbforgalmazó vevőjére érvényes. Csomagolásra nem csak a súlyalapú mentességet lehet figyelembe venni (műanyag 200 kg, papír 500 kg). 

Cool
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: atom69 » csüt. márc. 06, 2008 10:29 am

De azt ugye tudjuk, hogy a mentesség sem jár automatikusan! Abban az esetben amennyiben éves szinten a tömeg alapú csomagolások forgalomba hozott mennyisége a visszagyűjtésre és hasznosításra kötelezett mennyiség alatt vannak, mentességi kérelem adható be a területileg illetékes környezetvédelmi felügyelőség felé.
atom69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: andiszaz » szer. júl. 23, 2008 12:21 pm

Sziasztok! Ha valaki nagyon profi már környzetvédelmi termékdíjból, kérem válaszoljon néhány kérdésemre. 1. a www.termekdíj.gportal.hu lapon azt olvastam, hogy a mentesség bizonyos összegű díj megfizetésével érhető el + be kell adni egy 3 hónapnál nem régedbbi cégkivonatot. Akkor ez egyéni vállalkozókra nem is érvényes? 2. a "H" díjtétel ezek szerint minden élelmiszerboltot, kocsmát, stb-t érint? Mert csomagolóanyag mindegyiknél van. Egyébként vonatkozik az áruként értékesített műanyag szatyorra is, nem csak az ingyen táskára. 3. a "K" díjtétel esetén (palackok), csak arra vonatkozik, aki palackozótól veszi, ugye? (pl. Coca-Cola). Ennél a díjtételnél érvényesíteni lehet, ha jól tudom a városon 50 m2-nél, falun 100m2-nél kisebb üzlethelyiségre vonatkozó mentességi szabályt. Mi van akkor, ha az egyéni vállalkozónak van ilyen üzlethelyisége, de nagykerként is működik egy másik telephelyen? Köszi, ha válaszoltok: Andi
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: atom69 » szer. júl. 23, 2008 8:32 pm

Szia!

1. Egyéni vállalkozó: vállakozói igazolvány másolata (az hogy mit kell produkálni a mentességi kérelemhez, benne va a törvény mellékletében!!!!)

2. Igen
    Amennyiben a reklámtáskát azért adjuk pénzért a kedves vevőnek, hogy abba belehelyezze a nálunk vásárolt árut, akkor az termékdíj-köteles. Amennyiben a reklámtáskát összecsomagolva (25-50-100 db-osan) kihelyezzük a polcra és csomagoló anyagként értékesítjük, akkor az nem termékdíj-köteles.

3. Igen!
    Amennyiben az egyéni vállakozó birtokában van egy 50, vagy 100 m2-nél nagyobb alapterületű üzlet, raktár... helyiség akkor a területi megkötés kedvezményét már nem veheti igénybe. Még akkor sem, ha ez a másik helyiség teljesen más célt szolgál, mint mondjuk az italtermék értékesítése.

A www.termekdíj.gportal.hu egyfajta mankóként szolgál a teljesség igénye nélkül. Az egyszerű és érthető megfogalmazásokra törekszik a jogszabályok útvesztőiben. 
Szerintem jó a honlap, bár elfogult vagyok, mert az enyém. :)))))

Üdv!
TT

 

 

 

atom69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Környezetvédelmi termékdíj ev esetén

HozzászólásSzerző: andiszaz » pén. júl. 25, 2008 12:35 pm

Köszi TT!

Gratulálok az említett oldalhoz!

Még az lenne a kérdésem, hogy a könyvelők felvállalják-e a kt-val való macerát, és ha igen, mennyiért. Olvastam, hogy kétezervalahánytól önálló szakma lesz. Én nem szeretnék szakosodni:))

 

Andi

andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron