Adófórum

Adózási és számviteli információk

alkalmi munkavállaló kiskönyve

Egyéni vállalkozók

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: tatraiani » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Hozzáértők segitsetek értelmezni!

Kiegészitő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó (piaci árus) közeli hozzátartózóját (feleségét- háztartásbeli) bizza meg alkalmi munkavállalók könyvével.

Kérdésem: a 0808-14 lapon jelentem, ÉS EZEK UTÁN MINDEN HÓNAPBAN , ha nem történt bélyeg ragasztás akkor is.                              Ez csak az ellenőrzéstől függ, van ragasztás, vagy sem!

Ragaszthat-e bélyeget közeli hozzátarózónak?

Köszi:Ani

tatraiani
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: kati1012 » vas. feb. 10, 2008 8:28 am

Ha más alkalmazottja nincs, csak alkalmi munkavállalót foglalkoztat azt nem kell jelenteni.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. feb. 10, 2008 10:55 am

Szia! Ezt még 100%-ra nem derítettük ki. Én legalábbis ugy tudom hogy csak magánszemély foglalkoztatónak nem kell jelenteni, az ev. pedig nem ebbe a körbe tartozik.

Találkozott-e már valaki olyan esettel, hogy a saját közeli hozzátartozója miatt megbüntették a vállalkozót mert nem volt hivatalos a foglalkoztatás? Kap a feleség ellenértéket a munkájáért?Szerintem nem.  Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: Pikikee » vas. feb. 10, 2008 12:38 pm

Sziasztok!

 Én úgy tudom, hogy nincs akadálya a közeli hozzátartozó AM-könyvvel való foglalkoztatásának.

Mivel a 0808-14-es lapon ott van az Am könyvesek, szerintem jelentemi kell ha volt ragsztva bélyeg. Ha nem akkor nem kell.

Bár tavaly volt valmi olyan állásfoglalás, hogy 2008-ban nem kell az AM- könyveseket jelenteni, de erre vonatkózoan nem találtam még semmit. Legalább is ami leirná konkrétan, hogy nem kell jelenteni. 

Üdv:Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. feb. 10, 2008 5:44 pm

Sziasztok! Közeli hozzátartozó, ha díjazás nélkül dolgozik, nem kell AM-es könyvbe ragasztani, ellenőrzéskor el kell fogadni, csak a rokonsági fokot kell igazolni. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: mats » vas. feb. 10, 2008 7:17 pm

Hali Fórumozók!

Nos, nekem most van egy olyan esetem, ahol nyugdíjas bácsi a vállalkozó és a menye beugrott 2 órára helyettesíteni, és éppen akkor kaptak Apeh ellenőrzést. AM könyvet nem ragasztottak, ellenőrök kedvesen mosolyogtak és a jegyzőkönyv felvétele után közölték, nem történt semmi mulasztás. Két hét múlva teljes anyagot be kellett vinni, és méltányossági kérelem után a 12 napos bezárást eltörölték, de 50 e. ft. bünti és 1 napra (amikor az ellenörzés volt) be kellett jelentenem a menyét a bácsinak. A közeli hozzátartozó fogalomba beletartozik az egyenes ágbeli rokon élet- és házastársa is. Vagyis a vállalkozó fiának felesége is. Nem?  Nos, nekem ilyen tapasztalatom volt. T. Katus

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. feb. 10, 2008 7:25 pm

Köszi Katus hogy megosztottad velünk. Szerintem ott más dolog lehetett. Én évek óta az egész nyarat /az én munkám rovására is/ hol az egyik, hol a másik gyerekem idényjellegü üzletében töltöm. Egyik fagyizó a másik kisvendéglő/ Soha semmi probléma nem volt ellenőrzéskor, sőt még én müködtem közre. Ha ebben az esetben fekete munkát állapítanának meg nem állnék jót magamért az biztos. Ez teljesen életszerü! Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: Pikikee » vas. feb. 10, 2008 8:13 pm

Szia Ani !

Itt a példa arra, ha valaki tisztában van a dolgokkal és úgy kap ellenőrzést és ott az ellen példa ha nem.

A lényeg, hogy mindenkinek APEH mentes napokat kívánok:Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: tatraiani » hétf. feb. 11, 2008 5:06 pm

Köszönöm segitő válaszotokat!  Kati1012, Pikikee, Valterjozsefné, Mats,

Férj aki vállalkozó nics jelen, mikor a feleség dolgozik. Decemberi ellenőrzéskor elfogadták, hogy bélyeget ragasztott, és nem volt bünti. Ti is hallotatok már olyat, hogy - minden vásárló figyelmét felhivják hangosbemondón, fokozatossan vigyázzanak értékeikre - hát ez ellenőrzést jelent. 

Én most mindenesetre bejelentem 0808M-14-en, legfeljebb az Apeh küld hibaüzenetet.

Köszi:Ani

 

tatraiani
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

alkalmi munkavállaló kiskönyve

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. feb. 11, 2008 5:12 pm

Sziasztok!

Az egyik vállalkozómnál(papír-írószer-nyomtatványbolt) épp ma voltak az ellenőrök. Alkalmazott nincs a családtagok szoktak besegíteni. Éppen a férje volt az üzletben egyedül. Nyugtaadás ellenőrzés volt, az éves zárást kérték pedig még nincs febr.28 (addig van határidő a zárásra), gépkönyvet, a termékek árait írták föl.

Megkérdezték tőle, hogy milyen minőségben tartózkodik a boltban, igazolta, hogy a férj. Váltottak ki AM könyvet, és az idén ragasztottak is bele. Mutatta is az ellenőröknek, mire ők azt nyilatkozták, ez teljesen felesleges, adja le a Mügyi Kp-ban, mert mint közeli hozzátartozó bármikor besegíthet.

Szerencsére semmi probléma nem volt, azért remélem nem hívják be ellenőrzésre, habár teljesen OK az anyaga, váll.kivét is tisztességes (140-150e ft/hó), év végén kb 500-1000 eft nyereség után adózik, plussz még évi kb.900e ft tiszteletdíja is van.

Csak azt furcsállom, hogy egy éven belül ez a második ellenőrzése, pedig az előzőnél is rendben volt minden. Talán valaki jelentgeti? (Fejér megye)

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron