Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyéni vállalkozó||adóbevallás

Egyéni vállalkozók

egyéni vállalkozó||adóbevallás

HozzászólásSzerző: solyom.racz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlet Mindenkinek!

Heti 36 órát meghaladó munkaviszony melletti egyéni vállalkozó vagyok. Ez elmúlt években magam könyveltem és készítettem az adóbevallásom, de az idei év valahogy megfogott.

Több kérdésben is várom a segítséget:

Néhány információ: a bevételem meghaladta kiadásokat, de vállalkozói kivétem nem volt.

A bevétel és kiadás különbözete után mi mindent kell fizetnem?

- a különbözeti összegre a 36 %-os szja-t,

- minimumadót,

- ha jól értelmeztem, különadót is,

- a 0758 lapon be kell írnom a különbözetet mint tb járulék alapját, és azt terheli-e nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, egészségügyi hozzájárulás, tételes egészségügyi hozzájárulás?

Köszönöm a segítséget!

 

solyom.racz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyéni vállalkozó+adóbevallás

HozzászólásSzerző: béci » hétf. feb. 04, 2008 8:25 pm

Ezt igy nehéz.

Add meg Bevétel? össz. ktg? Vállalkozói kivét=0 Befizetettet helyi adó  összege?( ha nem volt dec.31-én se APEH, se Helyi adó tartozásod)

Elöző évi veszteség?(ezek a vállalkozói részhez tartoznak.)

Béci

béci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyéni vállalkozó+adóbevallás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 04, 2008 8:42 pm

Ha nem volt vállakozói kivéted és " már nem is akarod, hogy esetleg lett volna", akkor az adóalapbe beszámító bevételek, minusz elszámolható költségek  (pénztárkönyv-naplófőkönyv alapján) mínusz écs (ha van)  után maradó egyenleg "nyereség után (ami után egyébként negyedévente SZJA előleget és különadó előleget kell volna fizetni)  után: 16% vállakozói SZJA, 4% különadó, aztán az eredmény minusz SZJA  után maradó összeg után 35% osztalék SZJA és feltételezhetően 14% százalékos eho.

Az, hogy a válalkozói adót a tényleges eredményed után fizeted, vagy  az elvárt minimum jövedelem után, az már a te döntésed, nyilván következményekkel..

Ha válalkozói kivéted nem volt, nincs- akkor az osztalékjövedelmed a 0753-as bevalláson belül az elkülönülten adózó jövedelemek között lesz.

Ha lett volna vállakozói kivéted, akkor arról kellett volna adni évközben a 0758-at, valamint az a válalkozói kivét most majd a 0753-ban összevonandó jövedelmed lenn. Mivel ilyened nem volt, a válallkozói osztalék jövedelem pedig nem TB járulék köteles, csak SZJA-s és EHÓ-s, ez csak a 0753-asban szerepel.

A kérdésedből viszont úgy érzem, - nem akarlak megbántani, vagy hasonló - hogy valami ismerős könyvelő segítségét kellen kérni csak a bevalláshoz, nyilván ő azért ránézne a pénztárkönyvedre is. Engem is sok régi ismerős megkeres ilyenkor, csak úgy barátilag - évközben maguknak vezetgetik a pénztárkönyvüket, nyilvántartásukat.  

Nagyjából a lényeg. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 105 vendég

cron