Adófórum

Adózási és számviteli információk

önellenőrzési pótlék???sossss!!

Egyéni vállalkozók

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: Katuka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Nagyon gyors választ várnék tőletek:
ha egy adót megfizettem, de nem tettem be a bevallás megfelelő sorába, mindezt 2oo7 évre visszamenőleg 4 hónapon keresztül, akkor ebben az esetben mennyi önell. pótlékot kell fizetnem ha most vallom be? Tehát a bevallást mindig beadtam, csak éppen egy adónemet nem irtam be.
Katuka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. feb. 03, 2008 7:31 am

Szia! Az APEH honlapon van egy önell.pótlék számítási segédlet, abból tökéletesen ki tudod számolni. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. feb. 03, 2008 7:56 am

Szia! Mivel nem késtél a befizetéssel , ezért késedelmi pótlékot nem kell majd fizetned, az önellenőrzési pótlék számítás, ahogy Ani írja az APEH honlapon kiszámítható. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: Katuka » vas. feb. 03, 2008 1:50 pm

Igen,de én azt olvastam, hogy a pótlékot az általános szabályok szerint kell megállapitani, de magánszemély esetén max 1000ft lehet....mert az igen fura lenne, hogy az ugyan be nem vallott, de befizetett adó után kéne önell. pótlékolni.

Tehát én úgy értelmeztem erre az esetre a pótlékot, hogy valóban kiszámolom, mégpedig minden hónapra és max.1000ft-ig fizetem meg. Ez a szabály pont az apeh oldalon az önell. pótlék számitásnál van leirva...csak nem igazán tudtam értelemzni...

ti hogy látjátok ezt a kérdést?

Katuka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: Katuka » vas. feb. 03, 2008 1:55 pm

itt bemásoltam a jogszabályt, ennek értelmében

Amennyiben az önellenőrzés pótlólagos adófizetési kötelezettséget nem eredményez, mivel az adót az eredeti esedékesség időpontjáig vagy a korábbi önellenőrzés során hiánytalanul rendezték, akkor az önellenőrzési pótlék összege magánszemély esetében legfeljebb 1000 forint, más adózók esetében legfeljebb 5000 forint. Az önellenőrzési pótlékot ebben az esetben is az általános szabályok szerint kell meghatározni, azonban bevallani és megfizetni legfeljebb a törvényben meghatározott összeget (maximum 5000 Ft, illetve magánszemélynél maximum 1000 Ft) kell.

szerintetek ezen esetben hogyan kell eljárnom??? minden hónapra kiszámolom és ha nem éri el az 1000ft-ot akkor is 1000ft-ot fizetek, ha meghaladja, akkor is???

Katuka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: sz.ili » vas. feb. 03, 2008 2:04 pm

Szia! Én ebben az esetben úgy csinálom az önellenőrzést, mintha nem lett volna befizetve az összeg, mert akkor kevesebb a pótlék, és most fizetem be. Utána a többletet majd betudom a következő fizetésbe, sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: Katuka » vas. feb. 03, 2008 2:16 pm

Ezt nem igazán értem..eleve levontam a dolgozótól és be is fizettem, tehát tisztán látszik,,és attól miért lenne kevesebb az önellenőrzési pótlék, ha azt mondom, hogy nem fizettem be?

Itt most nég y hónapot kell önellenőriznem a 2007 évben, amikor nem vallottam a befizetett járulék egy fajtáját.

Katuka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: sz.ili » vas. feb. 03, 2008 2:24 pm

Katuka számold ki az önellenőrzést mindkét módszerrel. Utána eldöntöd, hogy melyiket választod. A levonás és a befizetés nem pótolja a bevallást. Ezért büntet. A "betudod a következő fizetésbe" az adóhivatal felé gondoltam. Természetesen a dolgozó felé ezt nem lehet megtenni, nem is kell, mert ha jól értem a dolgozó felé jó volt az elszámolás.Nem jól értettem? sz.ili

sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. feb. 03, 2008 2:29 pm

Szia!

Kiszámolod az önellenőrzési pótlékot, ha ez pl. 550.- ft, befizeted az 1.000.-ft-ot,ha 250.- ft nem lesz pótlék, ha 5.500.-, befizetsz 1.000.- ft-ot, mert az eredeti esedékességkor rendezted az adót, és ez a maximum ilyen esetben.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

önellenőrzési pótlék???sossss!!

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. feb. 03, 2008 2:37 pm

Szia Katuka!

Az általad bemásolt hivatkozás így szól: "....legfeljebb".... Ezt azt jelenti, hogy amennyiben a kiszámított pótlék több mint 5.000,- Ft akkor max. ezt az összeget kell megfizetned mint kifizető/munkáltató. Itt figyelembe kell venni a kerekítési szabályokat is.

Ha magánszemélyre vonatkozóan tetted fel a kérdést, akkor hasonlóan el kell végezni a pótlékszámítást, de csak ebben az esetben az 1.000,- Ft a maximum, de a magánszemély Ft-ra fizeti a pótlékot is.

Ha kevesebb lesz a pótlék a számítással - akkor a kevesebbet kell bevallani is és megfizetni is.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron