Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lakásbérbeadás

Egyéni vállalkozók

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » vas. feb. 03, 2008 4:45 am

Kedves János!

Nem vagyok fétékeny tipus, de már régóta figyelem hozzászólásaidat és kérdezem:  Mért  brillirozol annyira, hogy  -más praktikáidat most nem emlitvén-  felhivásodat minden témába  beszúrod és ezáltal "higitod"  valamint  "eltereled" a kérdések és válaszok logikai menetét? Jó lenne, ha maradnál a megnyitott kérdés keretein belül.  Már  Veled van teli a fórum, gondolj arra, hogy rajtad kivül még sok férfi használja e fórumot és ők sokkal szerényebben viselkednek!

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. feb. 03, 2008 6:30 am

Kedves István! Én nem vagyok, olyan régen ezen a fórumon mint Te, "vagy nem tudom szabad-e tegező hangnemben válaszonom, ha nem előre is elnézést kérek" , de a pénteken elindult, mindenhová betesszük János akció véleményem szerint , nagyon jó volt . Ha minden témát elolvastál, akkor tudod miről beszélek, ha nem akkor volt, van egy nagyon értékes közös e-mail egyik kedves fórumozó nyitotta és nagyon sok érdekes egymást segítő anyag került fel rá, ebből lett egy közérdekű téma, mert valaki "rossz manó" a szépen összerakott anygot kitörölte. Én a magam részéről nem nehezményeztem János segítségét, magam is megpróbáltam segíteni, sokszor más témánál is. De ahogy én látom sokszor, akinek nincs pontja, vagy van az is egy már futó témához teszi fel a kérdését, lehet lezárt ennek ellenére válaszolok , ha tudok.

Azért jó látni, hogy nem csak a nők figyelik egymást. Fiúk béke van, a nők szeretenek benneteket!

Üdvözlettel: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » vas. feb. 03, 2008 7:00 am

Szia Márti!

Én a mindenki számára  elérhető, hasznos tapasztalatcserét, valamint infókat  biztositó  közös email cim "bedobását" nem kifogásoltam.  Ennek is van  lételeme és egy helye e fórumon.  No de ne uralja már az egészet!  Előbb-utóbb ezt  kifogásolná a fórum üzemeltetője is.

Ha valakit érdekel ez a közös email cim -megjegyzem  elérése egyre bonyolultabb és problémásabb, gondolok itt a jelszóval való manipulálásokra is- akkor ugyis megtalálja, de lehetőleg egy helyen legyen.  Miért kell  a sok  téma között  "zavarodottan" ide-oda navigáltatni az érdeklődőket?

Bocsi mindenkitől, én ezzel lezárom a témát, mert észrevettem, hogy az eredetileg  ide feltett kérdéstől már én is  nagyon eltávolodtam. 

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. feb. 03, 2008 7:35 am

Kedves Pista! Köszönöm szépen a válaszodat. Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. feb. 03, 2008 7:43 am

Csibike!

A magánszemélynek a tulajdonában lévő ingatlant, adószám birtokában lehetősége van közvetlenül a Kft-ének bérbe adni, számlázni, de ekkor adó vonzata is van a magánszemélyre nézve.

 Az általatok felvázolt konstrukció nem kivitelezhető, a magánszemély egyéni vállalkozói minőségéhez nem adhatja bérbe a saját tulajdonú ingatlant, rendelkezésre bocsáthatja az egyénivállalkozás működéséhez (ekkor engedi az szja tv. levonni a ráeső ktg. részt arányosan). De az egyéni vállalkozó nem számlázhat tovább és nem adhat tovább bérbe sem, ez a konstrukció egyértelműen az áfa levonahtóságára működött volna, ami véleményem szerint nem szabályos.

Üdv: Márti

Ui: Elnézésed, hogy más jellegű téma is ide került.

 

 

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. feb. 03, 2008 9:24 am

Kedves István!

 

A Te szavaiddal élve „Mért brillirozol annyira”? Szerintem nagyon sok olyan Nő van a világon, aki tized ennyi jó szónak is nagyon örülne. Ha eddig még nem vetted észre akkor a fórumozók nagytöbbsége Nő! Dolgoznak, gyereket nevelnek, háztartást vezetnek, (persze a férfiak is, de ismerjük el, hogy a nagyobbik rész a Nőkre jut), és ezek mellett fórumoznak. (Most kezdem érteni a nőkkel való viszonyodat. Ránéztem az üzeneted időpontjára, vasárnap 5:45-kor a gép előtt, hát …) Az én tapasztalatom az, hogy mind a munkahelyen, az utcán, a világ egyéb helyein mindig jól esik egy Nőnek, ha azt érzi, hogy ő egy Nő. Ha ezt nem érted, semmi baj ez csak annyit jelent, hogy nem olvastad a korábbi válaszaimat. A felhívásom csupán segítő szándékú volt. Sokan tovább küldték a dok-ot a közös email címről, így a levelek átkerültek az elküldött mappába. A kevés levelezési gyakorlattal rendelkező fórumozóknak szerettem volna segíteni, azzal hogy leírtam a mentés módját. A kérdésen belül „Hidna” szerette volna a jelszót. Ő azok közé tartozik, aki már nekem is sokat segített, ez a legkevesebb volt, hogy megkértem „Márta”-t, hogy adja meg neki is a jelszót. Megjegyzem, nekem még nincs meg, talán ebből is látszik, hogy csak segíteni akartam a felhívásommal. A felhívásomat nem szúrtam be minden témába, de témán belül is csak egy-egy  kérdébe. Rajtad kívül senki nem kifogásolta, így nem is nagyon érdekel az ezzel kapcsolatos véleményed. A logikai menetedet remélem nem sokáig szakítottam meg, remélem hamar rájöttél, hogy ez egy olyan válasz amivel nem kell kapcsolatban hozni a kérdést. Nem én voltam az egyetlen ezen a fórumon, aki eltért a kérdéstől, nem is volt ezzel eddig semmi baj, de hidd el hogy ezután sem lesz.  Csak egy példa: ÁFA témakör: „Fordított ÁFA ?” című kérdés. Nyugodtan olvasd el, és ha van kedved kritizáld a személyeskedő hangnemet, aminek semmi köze nem volt a kérdéshez. De szívesen veszem a kérdéshez fűződő válaszodat is, mivel ezt a kérdést én tettem fel. Ott kiélheted szakmaiságodat. „ Jó lenne ha”… Jó lenne, ha nem velem foglalkoznál, ezt nem tanácsolom, hanem kérem! „Veled van teli a fórum”..  Nem velem van teli a fórum, hanem a fórumozók által adott válaszokkal. Nem fontos elolvasni az én általom írt válaszokat, nyugodtan hagyd ki, nem sértődök meg. Egy kérdésben voltál benne, és én itt megszakítottam a logikai menetedet. Ha neked olyan fontos a logikai menet, akkor miért olvasgatod a válaszaimat  („régóta figyelem a hozzászólásaidat”)???  A többi férfi szerényen viselkedik? Én ilyen vagyok 49 éve, és nem is fogok már megváltozni (remélem).

Az eddigi hozzászólásaimra, még minden válaszaló Hölgy pozitívan reagált, nem értem neked mi a problémád? („Nem vagyok féltékeny típus”?)

 

Szerintem Te még nem olvastad DrHouse, szakmaiságot teljes mértékben félretevő, személyeskedő, kötekedő válaszait. Ott lenne mit kifogásolnod, úgy elveszítenéd a logikai menetedet, hogy meg sem találnád.

Összefoglava: Mivel nem kell személyiségi vizsgán átesni a fórumozóknak, két lehetőséged marad. Nem olvasod el a válaszaimat, vagy elviselsz ilyennek. Remélem az előzőt választod.

Csak azért válaszoltam, mert utálom ha valaki véleményt alkot egy másik emberről, és azzal fejezi be, hogy nem kíván tovább foglalkozni a témával.

 

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. feb. 03, 2008 10:02 am

Nem szeretem a személyes vitákat, egymás kioktatását, minősítését, ha lehet, ezektől távol tartom magam. Mégis kénytelen vagyok pár sort írni, mert sajnos az én hibám is, hogy János minden jószándéka ellenére kioktatást kapott, teljesen alaptalanul. Rossz helyen kértem Tőle segítséget, csak hirtelen nem jutott eszembe a "közös email" nevezetű kérdés. Egyébként nem hiszem, hogy az aktuális kérdés feltevője bántónak érezte volna János "beszúrásait". Ha mégis minden kedves fórumozó elnézését kérem, mind saját és János nevében is.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. feb. 03, 2008 10:04 am

Csatlakozom az elnézést kéréshez, és én sem szeretem a kioktatást, de ha én kapom, nem hagyom szó nélkül. Foglalkozzunk inkább a bevallásokkal.

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. feb. 03, 2008 10:13 am

János! Ha küldesz a viragmarta60@t-online.hu e-mailra valamit, akkor elküldöm a jelszót Neked is , értékes anyagok gyűltek össze, akinek már van hasonló anyaga az is tud belőle tanulni.

Azt eddig én sem vettem észre, ha egy témába belekeveredik más téma, nem ugyanúgy egy más valaki próbál segíteni, de mellette az erdeti is szokott futni, lehet majd egy év múlva én is észreveszem, hogy nem kell válaszolnom a nem oda írt kérdésre.

Az élet szép, jó a pozitív gondolkodás mindenen átsegít, ezért foglalkozunk még adózási dolgokkal.

Üdv.: Márti

 

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. feb. 03, 2008 10:20 am

Hello Márta!

"Az élet szép, jó a pozitív gondolkodás mindenen átsegít" 

Ez a LÉNYEG, és nem az. hogy másokat ....k!

Köszi

 János

 

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég