Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átalányadós pénztárkönyve

Egyéni vállalkozók

Átalányadós pénztárkönyve

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az átalányadós ev.nél csak a bevételeket vezetjük a pénztárkönyvben. Az a kérdésem, hogy ilyenkor a lezárt év után meg kell nyitni (áthozatként) a pénztárállományt? Szeritem ez így teljesen nem lenne reális, mert neki nincs annyi pénztárállománya. Áthozatként úgy gondolom itt nem kell feltüntetni semmit.

Előre is köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Átalányadós pénztárkönyve

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. feb. 01, 2008 1:41 pm

Az átalányadós ev. bevételi nyilvántartás vezetésére kötelezett az adó megállapításához, valamint nyilván rá is vonatkoznak a kiegészítő nyilvántartások vezetése (tertozás-követelés,munka-bérügy, stb.)  Én úgy tudom, hogy egy pénztárkönyvnek nincs banki és házipénztári elkülönült része, ahol a bevétel-kiadás egyenleg vezetődne, nem is kötelezett rá.  Az év végével megcsinálod az összesítést. A következő évi nyitásod a bevételeknél nulláról indul, aztán évközben bevezeted a bevételeidet.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Átalányadós pénztárkönyve

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. feb. 01, 2008 6:36 pm

Szia Kata!

Hasonlóképpen gondolom, mint Melcsi.Az átalányadózónál a tv. meghatározza a különböző tevékenységek esetén hány %-ot tekintünk költségnek. A bevétele és az elszámoltnak tekinthető költség közti különbözet a jövedelme, ami után megfizeti az adót, tehát az a saját kis pénze lesz a magánszemélynek, és nem a vállalkozásé, apénztárban így év végén az egyenleg=0. Üdv:nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Átalányadós pénztárkönyve

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. feb. 01, 2008 6:50 pm

Sziasztok!

Én is így gondoltam, köszönöm, hogy megerősítettetek. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég