Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bt átalakulása egyéni vállalkozásba

Egyéni vállalkozók

Bt átalakulása egyéni vállalkozásba

HozzászólásSzerző: nagyediterzsébet » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

SEgitséget szeretnék kérni, hallottatok már ilyenről, s ha igen, hogy kell megoldani?

- Bt meg akarja szüntetni a társaságot, de a tevékenységet a beltag, mint egyéni vállalkozó tovább akarja vinni.

Megoldható-e úgy a váltás, hogy a Bt átalakul egyéni vállalkozásba az átalakulásnak megfelelően, mindent elkészitve, s a vagyont, kötelezettséget az egyéni vállalkozás viszi tovább?

Ha igen, akkor a cégbíróságon ezt természetesen a Bt jelzi, de az APEH-nél a bejelentések vadi újak lesznek, vagy viszi tovább a Bt adószámát, stb..?

Köszönöm előre is a segitséget! 

 

nagyediterzsébet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bt átalakulása egyéni vállalkozásba

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. jan. 31, 2008 2:29 pm

Szia!

Szerintem nem oldható meg. A Bt-t meg kell szüntetni, majd indít egy egyéni vállalkozást. Bt. nem alakulhat át egyéni vállalkozásba és fordítva sem lehetséges.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bt átalakulása egyéni vállalkozásba

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. jan. 31, 2008 3:01 pm

Szia!

Egyetértek Szilvivel, gazdasági társaság nem tud egyéni vállalkozássá átalakulni. Az átalakulást a Gt szabályozza. Egyéni vállalkozó alakulhat át gazd.társággá, de csak a következőképpen:először egyéni céggé, majd egyszemélyes kft-vé.Ha a kültaggal van problémája, megoldható úgy, hogy másik kültagot jelentenek.A társaságtól megváló taggal viszont el kell számolni.Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bt átalakulása egyéni vállalkozásba

HozzászólásSzerző: sznéildikó » csüt. jan. 31, 2008 3:28 pm

Szerintem se tud gt egyéni vállalkozássá alakulni, a társaságokra egészen más törvény vonatkozik (pl. társasági adó törvény, gazdasági társaságokról szóló törvény) mint egy egyéni vállalkozóra, ő a személyi jövedelemadó törvény hatálya alá tartozik. Az adószáma sem lehet ugyanaz egy ev-nek mint egy társaságnak. Ildikó
sznéildikó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bt átalakulása egyéni vállalkozásba

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. jan. 31, 2008 5:35 pm

Hello !

A kérdésedben leírtak nem megvalósíthatóak!!!

A problémát én abban látom, hogy nem lehet úgy megoldanotok, hogy legalább egy napig még legyen BT és azon a napon már legyen egyéni vállalkozó is, mert mindkettőben teljes anyagi felelősség van, két helyen pedig ez nem lehet. Gondolom nektek több szempontból is jó lenne: -árukészlet értékesítése, eszköz értékesítése stb., de sajnos ezt így nem tudjátok megoldani. HA az én cégemről lenne szó, és jelentős a készlet, az eszköz állomány, akkor én lehet hogy több lépésben oldanám meg a problémát.

1. A beltag kilép a bt-ből.

2. A beltag (volt beltag) egyéni vállalkozói igazolványt vált.

3. Megszüntetik a BT., de előtte átszámlázzák a készletet és az eszközt.

Ez a variácíó plussz költséget jelent, de a végén lehet hogy ez az olcsóbb.

Üdv: János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bt átalakulása egyéni vállalkozásba

HozzászólásSzerző: nagyediterzsébet » csüt. feb. 07, 2008 8:51 am

Sziasztok!

 

Köszönöm a segitséget!

Igazatok van, közben már én is kikutattam, hogy közvetlenül nem lehet átalakulni, vagy egy tagúvá válik a Bt ami azt jelenti egyéni céget alakithat, majd innen mehet egyéni vállalkozásba.

 

Még egyszer köszönöm a segitséget!

Sziasztok 

nagyediterzsébet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég