Adófórum

Adózási és számviteli információk

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

Egyéni vállalkozók

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: PUMECEDLI » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segitséget szeretnék kérni: Kiegészitő tevékenységet végző nyugdijas egyéni vállakozó,ha decemberben váll.-i kivétet vett ki az utána befizetett egészségügyi szolgáltatási járulékot leirhatja-e költségként? Azt tudom, hogy nyugdijjárulékot és a befizetett szja.-t nem.
PUMECEDLI
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jan. 21, 2008 9:07 am

Szia! Az eg.szolgáltatási járulék költségként elszámolható , jól tudod a ny.jár. és Szja nem. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. jan. 21, 2008 11:08 am

Szia!

Megerősítem Máriát, elszámolható költségként! A nyugdíjjáruléknál annyit helyesbítenék, hogy a levonásos járulékok nem számolhatók el kölségként, a foglalkoztatót terhelők igen. Tudom Te itt a levonásosra gondolsz, de ezt azért inkább még hozzátettem.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. jan. 21, 2008 3:36 pm

Sziasztok!  A levont nyugdíjjárulék és szja benne van a vállalkozói kivétben, mivel a vállalkozói kivét bruttó összege költség, ezért lényegében abban már elszámolja a vállalkozó ( ezt csak kiegészítésként jegyzem meg). A vállalkozói kivét után fizetendő egészségü.szolgáltat. jár. költségként elszámolható.  Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: bookmaker » szer. jan. 30, 2008 7:25 am

a mai helyzettel nem vagyok tisztában, de  2006-ban a "levonásos" nyugdíj és eü-járulékot is elszámoltam költségként ha nem volt kivét.

Jól tettem-e? 

bookmaker
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 30, 2008 1:22 pm

Szia!

De hát akkor miből vontad le? Ez nem egészen tiszta, de a levonásost nem lehet költségként elszámolni, kivétel: a vállalkozói járulék az egyéninél költég (míg a társasnál levonás), illetve ha a munkáltató nem fizeti meg a dupla minimálbér szeritni bért, akkor de a járulékokat igen, akkor a munkálatót terhelő levonás is költség. Ezek a kivételek.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 30, 2008 1:36 pm

Valószínű akkor úgy érted, hogy kivétet nem vett fel, de a Tb járulékokat ugyebár attól még utalgatta. És az ebből "levonásosnak" nevezett részt könyvelted költégre. Hát az úgy nem jó. Egyéninél azt amikor fizeti meg kell bontani, és ami nem költségre megy (levonásos), az az eredményt nem képező kiadások közé megy.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: bookmaker » pén. feb. 01, 2008 9:34 pm

Kedves Kata!

Köszönöm a segítséged, hogy rávilágítottál egy korábbi hibámra.

Nem nagyon értek az egyszereshez, (s ha már úgyis helyre kell raknom a 2006-ot, de lehet, hogy 2007-be is be kell nyúlnom, annak ellenére, hogy 2006.dec közepétől már nem főállású e.v.) ezért megkérdezném, hogy a 2006 decemberi járulékokat a (költségest meg a levonásosokat is) 2006.12.31-re kell felkönyvelni, vagy 2007.jan.12-re mikor ki lett fizetve?

Előre is köszönöm szépen:)

bookmaker
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. feb. 02, 2008 6:42 am

Szia!

Mivel az egyszeresnél a pénzmozgás megtörténte számít, a befizetés napján számolod el költségként és egyéb er. nem sz. kiadásként. Ha fel is venné a kivétet, akkor a hónap utolsó napjával lehetne lekönyvelni a kivét összegét bruttóba költségként, a levonásokat egyéb eredm. nem képező bevételként.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ELSZÁMOLHATÓ-E KTS.-KÉNT AZ EÜ.SZOG.JÁRULÉK?

HozzászólásSzerző: bookmaker » szomb. feb. 02, 2008 8:36 am

Köszi, örök hálám
bookmaker
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég