Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

Egyéni vállalkozók

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: tedi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók! A segítségeteket szeretném kérni  az alábbi témában.

Van egy egyéni vállalkozó, alanyi adómentes, nincs alkalmazottja és Pénztárkönyvet vezet.

 

Technikailag melyik rovatokba kell könyvelni az alábbiakat.Azaz, jó helyre könyvelem-e, mert nem vagyok benne biztos.

            2006 évi tartozások 2007-ben lettek fizetve tehát ekkor könyveltem

  1. NYBA 21%, EBA 8%, EHO és a vállalkozói járulékot bérköltségbe könyvelem, akkor, amikor kifizeti őket.
  2. NYBA 8.5%, EBA 7%, SZJA -  Én úgy gondolom, hogy egyéb eredménybe nem számító bevételbe bevételezem és egyéb eredménybe nem számító kiadásba kiadom. Nem tudom, hogy jó-e. Ha nem veszem be bevételbe, akkor mínusz lesz a pénzkészlete.
  3.  Késedelmi pótlékot hová kell könyvelni?(nem ellenőrzés alapján kirótt, hanem tényleg késedelmes fizetés miatt.)
  4. Mivel pénzhiányos volt, ezért az eredménybe nem számító bevételbe betettem annyi pénzt, hogy ki tudja fizetni, ezt amikor lesz elég bevétele, akkor kivezetem eredménybe nem számító kiadásban.

Nem tudom, hogy jól csinálom-e, gondolom mondanom se kell, hogy nem vagyok könyvelő, csak a férjemnek segítek.

 

Ha netán valaki lenne olyan kedves és elküldené nekem emailben a pénztárkönyv vezetésére készített excel sablonját, azt nagyon-nagyon megköszönném, igazán nagy segítségemre lenne! Email: edit.t@freemail.hu

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv. Mindenkinek.

tedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. jan. 18, 2008 11:17 am

Szia! Jól könyvelsz. A járulékok amikor kifizeti akkor bérköltség, a nem elszámolható rész pedig egyéb be nem sz.kiadás.  Arról megoszlanak a vélemények, hogy ezt vissza kell-e vételezni először a pt-ba és utána kifizetni, vagy simán egyéb kiadás.  Ha nincs annyi pénz a pt-ba mindenképp valamilyen jogcímen pótolni kell.

Ha késedelmi kamatról van szó az egyéb költésg, de ha késedelmi pótlék az már egyéb be nem számító kiadás.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. jan. 18, 2008 11:24 am

Szia Edit!

A pénzforgalmi szemlélet miatt a költségeket, kiadásokat akkor kell könyvelni, amikor a pénzügyi teljesítés megtörtént. Tehát helyesen jártál el. A járulékokat is a megfelelő rovatba könyveled. A tőkebetét(pénzbetét a mínuszos pénztár egyenleg miatt) is helyes.Összeállítok Neked egy anyagot, valamint egy excelbe importált pénztárkönyvet is küldök. Sajnos alanyi menteset nem tudok küldeni,.Üdv:nelly

Ui:egy kis türelmet kérek,mert össze kell ollóznom!!!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: tedi » pén. jan. 18, 2008 11:50 am

Szia Enikő!

Köszönöm szépen a válaszodat, most fogtam fel a késedelmi kamat vagy késedelmi pótlék jelentését! :D

Tehát amit az Apeh kiküld, hogy késedelmes fizetésért x összeget fizetni kell az pótléknak számít! Tehát be nem számítható költség. Így már értem..

köszi

Edit 

 

tedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jan. 18, 2008 11:53 am

Szia!

Jól könyvelsz, azok a járulékok kerülnek költségbe, amiket írtál, és szerintem igen helyesen vételezed vissza egyéb, eredménybe nem számító bevételbe a levonásos járulékokat, SZJA-t,  hiszen - mint az elnevezés is mutatja - a bruttó kivétből vonódik le, és az APEH-nak jár.

A tőkebetét helyes, de erről célszerű vezetni egy analítikát (nem biztos, hogy ki tudja venni rögtön, lehet hogy még kell betenni), mert a pénztárkönyvből nem látszik, ha több évre visszanyúlóan van ilyen tétel.

Az APEH által kirótt (pl. az adófolyószámlán közölt, késve megfizetett adók miatti) késedelmi pótlék egyéb, költségbe nem számító kiadás, de ha pl. egy beszerzésnek a számláját fizettétek késve, vagy pl. telefonszámlát, és amiatt van késedelmi pótlék, az egyéb költségbe megy. 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: tedi » pén. jan. 18, 2008 11:57 am

Kedves Kornélia!

 

Neked is nagyon szépen köszönöm a válaszodat !

Most már egy kicsit megnyugodtam, hogy ezek szerint nem is gondolkodtam olyan rosszul. :)

Azt pedig ezerszer is megköszönöm, ha küldesz nekem egy mintát sablont!!! Gondolom ezzel majd könnyebben megy a könyvelés.

szia

Edit 

tedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: tedi » pén. jan. 18, 2008 11:59 am

Sziasztok!

Mindnyájatoknak nagyon köszönöm, hogy segítettetek!!!

Még olyan segítséget is kaptam, aki nem a fórumon, hanem emailben válaszolt! :D

Ezer hála mindenkinek és további jó munkát!

Edit 

 

tedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: krisz.bernhardt@freemail.hu » pén. jan. 18, 2008 1:18 pm

Szia Nelly!

 Egy szívességet szeretnék kérni!

Elküldenéd nekem is az egyszereshez kapcsolodó anyagot és az exceltáblát?

Előre is köszönöm

 

kriszti

krisz.bernhardt@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: Ági81 » pén. jan. 18, 2008 1:59 pm

 

Szia Nelly

Nekem is pont most jött egy új vállalkozó aki eddig kontárkodott és ő magának pénztárkönyvet vezetett,nekem pedig aki van az naplófőkönyves.Elküldenéd nekem is a sablont.Nagyon megköszönném.

 

Ági

Ági81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. jan. 18, 2008 2:05 pm

Szia Ági!

Add meg a címed, vagy írd meg levélben, a levélírás menüponton nem érlek el!

tothkornelia@citromail.hu

Edit! Neked is elküldtem, nézd meg a levelidet!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron