Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV osztalék kiszámítása

Egyéni vállalkozók

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. jan. 13, 2008 2:06 pm

Szia Mária!  Hát ez az, egyszer csak beugrik az ember, s aztán oda a ház!! De érdekelne, te mivel győzted meg magad?
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. jan. 13, 2008 2:17 pm

Sziasztok!

Nem tudom, hogy emlékeztek-e rá, amikor  Ruszin Zsolt volt a fórum vendége, Ani és Mária is megkérdezte, hogy egyéni vállalkozónál az osztalékalap utáni %-os EHO költség-e. Azt válaszolta, hogy az osztalék utáni eho régebben volt költség, ma ez a tétel nem költség, hanem levonás.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: Rya » vas. jan. 13, 2008 2:19 pm

Sziasztok! Szerintem velem együtt sokan kiváncsian olvassák okfejtéseiteket, és szurkolnak, hogy legyen költség, de a következő törvényrészlet elgondolkodtató:2006. évi LIX. Törvény az államháztartás egyensúlyát javító különadóról és járadékról1. § (1) A 2-3. § rendelkezései szerint meghatározott személy az e törvényben előírt adóalap után különadó, a 4. §-ban meghatározott személy járadék fizetésére kötelezett.(2) A különadóból és a járadékból származó bevétel a központi költségvetést illeti meg.(3) Az (1) bekezdésben említett járadék adónak minősül. Az e törvényben nem szabályozott kérdésekben az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (Art.) rendelkezései az irányadók. 2.§ (7) Az egyéni vállalkozó a különadót a jövedelem megállapításakor költségként nem veheti figyelembe.
Rya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. jan. 13, 2008 2:26 pm

Mari erre én már nem emlékszem, csak amiről írtam az előzőekben, azt meg is találtam. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. jan. 13, 2008 2:35 pm

Szia Ani!

Megkerestem, vitafórumban "Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége" címmel (05/09/07), a Ti kérdésetek a 20, 21. szám alatt, a válasz a 23. számban.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. jan. 13, 2008 2:40 pm

Köszi, megtaláltam közben én is, most hogy eszembejuttattad. Indokot viszont nem írt.  
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. jan. 13, 2008 2:45 pm

Sziasztok! Marinak igaza van , saját csapdámba estem ,mert én kérdeztem meg  és még is rosszul könyveltem, szerencse, hogy tudom javítani. Ide másolom a kérdésemet:

 

#20 valterjozsefne

Válasz| VD szakértő 2006

Kedves Zsolt!

Azt szeretném megkérdezni, jól gondolom-e , hogy  2006 ra az osztalék  után fizetendő 4%-os EHO-t nem könyvelhetjük költségnek. Mária

#23 ruszinzsolt

Válasz| fórumtag válasza

A 2006-os osztalék kifizetésekor 4% EHO-t kell levonni annak a felsőhatára szerinti szabályok szerint.  Tehát az levonás. (Régebben volt költség, ma ez a tétel nem költség, hanem levonás!)

 

Mária

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. jan. 13, 2008 2:48 pm

Sziasztok!

Magam is elcsodálkoztam, hogy mikre emlékszem! (Kidobom a Cavintont!). Pedig csak 2 áfabevallás közben kukkantottam be.

Üdv: Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: Cininéni » vas. jan. 13, 2008 2:56 pm

Lenne egy kérdésem: először is nem tudom ki az a Ruszin Zsolt, bár lehet tudnom kéne? Másrészt ő milyen jogszabályra hivatkozva mondta azt, hogy nem költség? Azért ha belegondoltok az már elég durva lenne, ha az egyéni vállalkozó leadózik 16%-kal, aztán a maradék után 25%-kal majd pediglen 35%-kal és még mindemellett 14%-kal.+ VAN A KÜLÖNADÓ? És nem költség? Még azt is vonja le a nyereségéből? Vagyis ha van 2 millió forint jövedelme akkor annak a fele máris adó! Én pont azért könyveltem költségnek, mert anno ezt már megvitattuk és meg is nyugodtam. Most nemsokára megint itt az újabb évvégi bevallás, addigra jó lenne kiderítenem, hogy most akkor költség vagy nem költség. Mert még most lehet javitani, de aztán már nem. Jó lenne, ha aki csak tud hozzászólna, mert gondolom többen is könyvelnek egyéni vállalkozónak.
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV osztalék kiszámítása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. jan. 13, 2008 2:57 pm

Sziasztok!

De akkor meg tudná valaki mondani, hogy ha ez az költségkénti el nem számolhatás ennyire egyértelmű, hogy mi a fenének rendelkezik az SZJA tv. az egyéni vállalkozóknál arról, hogy a megszűnéskori vállalkozói osztalékalap utáni eho-t nem lehet költségként elszámolni. Ha az előtt sem lehetett, akkor itt miért tér ki rá? 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég