Oldal: 1 / 1

vállalkozói betét

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: aszeghalmi
Sziasztok,

2007.09.01-től főállású egyéni vállalkozó vagyok.Amikor kezdtem ,a könyvelő nem szólt, hogy vállalkozói betétként kell betennem egy bizonyos összeget.
A kérdésem az, hogy ha tényleg kell ilyet tennem, akkor mennyit ?
=(Elő)Költségeim voltak- tanfolyam .Ennek az összegnek megfelelően?


Köszönöm.

üdv ági

vállalkozói betét

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 07, 2008 12:13 pm
Szerző: aniko.varga2006

 

Ha voltak olyan költségeid, melyek a vállalkozás folytatásához elengedhetetlenek, akkor azokat egyéni vállalkozó esetében a kezdést megelőző 3 évvel el lehet számolni a kezdés évében. Szja tv. 11. melléklet felvezető szöveg d) pontjában található a rendelkezés.


vállalkozói betét

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 07, 2008 12:21 pm
Szerző: madora100

Nem kell kötelezően vállalakozói betétet betenni induláskor. Viszont pénztárkönyet vezetsz feltehetőleg. A pénztárkönyv nem lehet negatív előjelű. Az átmeneti pénzhiányt vállalkozói betét címén lehet egyensúlyba hozni. Ha a későbbiek folyamán már realizálódik annyi bevétel hogy ezt vissza lehessen könyvelni, akkor megszűnik a betett összeg miatti tartozás. . .


vállalkozói betét

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 07, 2008 12:24 pm
Szerző: pseniko

Szia Ági!

Az egyéni vállalkozónak egyszeres könyvvitelt kell vezetni, amit naplófőkönyvben, vagy pénztárkönyvben kell megoldani (vagy a könyvelőprogram vezeti könyveléskor). A lényeg az, hogy a könyvelésben több legyen a bevétel mint a kiadás, tehát a pénztár egyenlege ne menjen mínuszba.

Az általad említett tőkebetét valóban szükséges, ugyanis, ha kiadásaid vannak csak egyenlőre akkor a pénztár eléggé minuszos lesz, ami egy kicsit furcsa. 

Maga a vállalkozói betét, egy szabadon megválasztható összeg, amit a vállalkozó "berak" a vállalkozásba, de ezt ugyanugy ki is tudja venni mint a vállalkozói betét (tőkebetét) visszafizetése. Amikor kiveszed az összeget azután semmiképp sem kell adót, járulékot fizetni (de csak a betett összeg erejéig, ezen felül már hivatalosan vállalkozói kivétnek minősül).  Ezt ne úgy értsd, hogy fogod a pénzed és beteszed a vállalkozásba, és nem nyúlhatsz hozzá, ez csak egy könyveléshez szükséges technikai dolog.

Nem tudom, hogy erre gondoltál-e?

Enci


vállalkozói betét

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 07, 2008 2:41 pm
Szerző: melcsi62
Az egyéni vállalkozónál, ha pénztárkönyvet vezet alapnyilvántartásként nincs pénzkszlet egyenleg stb., az SZJA tv. 5.sz.mell.nyilvántartásokra vonatkozó része nem ír olyanról, hogy vállalkozói befizetés a saját vállalkozásába. Ha más ad kölcsönt, akkor igen, mert a tartozás,követelésekről is kell nyilvántartás. Ami pénzben is mozgott azt a p.könyvbe, ami számla alapján fennálló, az kieg. szállító,vevő nyilvántartásba.

vállalkozói betét

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2008 3:30 pm
Szerző: Erra
Az először felmerült költségekre is kell fedezet, ezért kellene vállalkozói betétet betenni. Ezt később, ha már van bevétel akkor ki lehet vezetni. Ez az eredményt nem befolyásolja, mert nem számit bele (nem költség és nem adóköteles bevétel). A könyvelő azért is szólhatott, mert a könyvelő programok nem támogatják a negativ előjelü pénztárt, ami logikusan nem is lehetséges, hiszen valamiből fizetted ezeket a költségeket induláskor.

vállalkozói betét

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 12, 2008 3:02 pm
Szerző: aszeghalmi
Sziasztok, köszi a válaszokat.és bocsánat a késői reagálásért, de a kiszolgáló szerver napokig nem találta magát. Én pedig gondoltam keresse csak. Még egyszer köszi mindenkinek. üdv ági