Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

Egyéni vállalkozók

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: mifer2 » pén. jan. 04, 2008 10:34 am

Én úgy gondolom, hogy az építő pontosítás nem lehet senki számára bántó és ha valaki "könyvelést" végez, akár saját magának is mint egyéni vállalkozó, akkor nem árt, ha néhány dologban pontosítunk és helyreigazítunk. Ez olyan, mint ha én megjavítanám az autónkat és elmondanám, hogy a karburátor meg a stb... - mi is van vele? Lényeg, hogy mindenki a saját szakmájához ért a legjobban. (feltételezem)

dr Husenak: szerintem a névválasztásod telitalálat, és gondolom nem volt "célirányos". 

mifer2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jan. 04, 2008 10:41 am

Szia! Erről nem szeretnék vitát nyitni, de a pontosítani többféleképpen lehet.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: drHouse » pén. jan. 04, 2008 10:44 am

Őszintén remélem, hogy nem csak nevében szakmai a fórum, vagyis a promtnak nem mindenkor nevezhető válaszadók nem csak idézőjelben könyvelnek, hanem valójában is.

Amellett, hogy egyes kérdésekhez könyvelői tudás vajmi kevés, de sok bátor tagot látok! (olvasok) :-)

Másrészt a probléma kevéssé szakmai sokkal inkább nyelvi volt, de hajrá! csináljunk belőle szakmait.

Mint ahogy nyelvi az utolsó mondatodban is, ami leginkább a "magam sem tudom mit akarok kifejezni" szösszenetet juttatja eszembe.

Mindazonáltal köszönöm kedves párhuzamodat: dr House szakmai kvalitásai megkérdőjelezhetetlenek, kétséget kizáróak!

Kedves tőled, így ismeretlenül is. :-)

drHouse
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jan. 04, 2008 10:50 am

Az egyéni vállalkozó - ha nem EVÁ-s - az SZJA tv. 5.sz. mellékletében szereplő alap és kiegészítő nyilvántartások vezetésére kötelezett. Kötelező alapnyilvántartásként pénztárkönyvet vezet, de választhatja (a kicsit bonyolultabb és vezetését tekintve a számv.törv. egyszeres könyvvitelre vonatkozó része is vonatkozik) naplófőkönyv vezetését is.  Semmilyen törvény és jogszabály nem írja elő az egyéni vállalkozónak külön pénztárkezelési program használatát, vagy pénztárjelentés vezetését.

Pont elég annyit vezetni, amit tv. kötelezően előír. Természetesen senki nem tilthatja meg, hogy saját magad részére még milyen egyéb nyilvántartást vezess. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: agota54 » hétf. jan. 28, 2008 6:35 pm

Tisztelt fórumozók!
  Magam is főfoglalkozású egyéni vállalkozó vagyok. Én pénztárkönyv programot használok, ami megkönnyíti a könyvelést, mivel a béremet is azzal számolom ki és a program le is könyveli. Ez nagy segítség, hiszen akkor fordulok könyvelő segítségére, ha át kell nézni a könyvelést, hogy mindent helyesen könyveltem-e le. Ugyanis, a járulékok könyvelésénél megbontott, hiszen van elszámolható és nem elszámolható költség, így kézi erővel ki kell számolnom a befizetett járulékokat, amit nem árt, ha könyvelő ellenőriz. A programmal meg vagyok elégedve és nem okoz gondot a könyvelés.
  Megjegyzem, hogy alanyi mentes és ÁFA-s sem vagyok, mivel az éves bevételem annyira kicsi, hogy plusz terhet nem is tudnék elbirni. Még hozzá tenném, hogy kényszervállalkozó vagyok, és vállalkozásomból alig lehet fenntartani a vállalkozást, mivel egyre kevesebben keresnek meg szövegszerkesztéssel, vagy bármilyen számítógépes munkával.

  Bocsi, hogy magamról is írtam. Szép napot mindenkinek. Kati
agota54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: agota54 » hétf. jan. 28, 2008 6:36 pm

Tisztelt fórumozók!
  Magam is főfoglalkozású egyéni vállalkozó vagyok. Én pénztárkönyv programot használok, ami megkönnyíti a könyvelést, mivel a béremet is azzal számolom ki és a program le is könyveli. Ez nagy segítség, hiszen akkor fordulok könyvelő segítségére, ha át kell nézni a könyvelést, hogy mindent helyesen könyveltem-e le. Ugyanis, a járulékok könyvelésénél megbontott, hiszen van elszámolható és nem elszámolható költség, így kézi erővel ki kell számolnom a befizetett járulékokat, amit nem árt, ha könyvelő ellenőriz. A programmal meg vagyok elégedve és nem okoz gondot a könyvelés.
  Megjegyzem, hogy alanyi mentes és ÁFA-s sem vagyok, mivel az éves bevételem annyira kicsi, hogy plusz terhet nem is tudnék elbirni. Még hozzá tenném, hogy kényszervállalkozó vagyok, és vállalkozásomból alig lehet fenntartani a vállalkozást, mivel egyre kevesebben keresnek meg szövegszerkesztéssel, vagy bármilyen számítógépes munkával.

  Bocsi, hogy magamról is írtam. Szép napot mindenkinek. Kati
agota54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: jános123 » hétf. jan. 28, 2008 6:50 pm

Ma már csak pont TE hiányoztál, DR. Doktor.

Talán az "Álljunk meg egy szóra" című műsorban több hasznodat látnák a résztvevők! HA esetleg eltévedsz a műsorba, kérlek jó sokáig maradj, mert szerintem itt nem sokan vagyunk kíváncsiak a Dr. House féle, nagyon okos kritikákra. Tudod ez már csak egy ilyen gyenge kis fórum.

De ha mégis lealacsonyodsz hozzánk, akkor kérlek felesleges energiáidat, próbáld hasznosítani, egy-két szja-s, és esetleg egy-két fordított adózásos kérdés megválaszolásával.

Hello: János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. jan. 28, 2008 6:54 pm

Szia János ! Ha a dátumot nézed, akkor látod ez már nem friss téma. Ezért nem is akartam rá válaszolni. Ezt már le kellene zárni.Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: jános123 » hétf. jan. 28, 2008 7:11 pm

Igazad van. De ez a PROFESSZOR fel tudja húzni az agyam és így a dátumot már nem is néztem.

Köszi: János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

egyszemélyes egyéni vállalkozó pénztárkönyv mellet

HozzászólásSzerző: agota54 » hétf. jan. 28, 2008 7:15 pm

  Kedves János!

  Bocsánat, ha okoskodásnak tűnt amit leírtam, nem volt szándékomban "Doktort" játszani. Az "Álljunk meg egy szóra" című műsorban nem is kívánok szerepelni, így nem is kívánok bekerülni.
  Nem hiszem, hogy ez a fórum kritikákra épülne. Én csak a véleményemet fejtettem ki és segíteni szerettem volna, nem Dr. House-t játszani.
   Ha félreértett, bocsánat. Viszont megjegyezném, hogy én nem szoktam mindjárt letegezni senkit, mivel nem lehet tudni, hogy korban megengedhető-e.
   Ha gyenge lenne a fórum, akkor nem a Verlag Dashöfer-hez fordulnának segítségért. Tudom, hogy nem kötelező számítógépes programot venni egy egyszemélyes egyéni vállalkozónak. Azért nekem is lehetnek problémáim, kérdéseim.

   Köszönöm Mártinak, hogy figyelembe vette a dátumot, hiszen én most néztem körül először ezen a fórumon. Nem tudtam, hogy nem lehet korábbi dátumos feltevésekre írni.... Mártinak valóban igaza van, nem kritizálni kell az írót, hanem lezárni a témát...

  Üdv.: Kati
agota54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég