Adófórum

Adózási és számviteli információk

Minimálbér-változás bejelentése

Egyéni vállalkozók

Minimálbér-változás bejelentése

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. jan. 12, 2008 7:37 am

Szia Kata!

Az a baj, hogy én evás főállású egyénit nem könyvelek, és így még nem is jártam utána az esetlegesen rájuk vonatkozó külön TB szabályoknak. Mint írtam véleményem szerint, ha valaki jövedelem, kivét után számol, akkor akkor már februárban az emelt, ha csak TB-zik, akkor majd márciusban fizeti először az emeltet. Szerintem akkor itt is az dönti el, hogy csak TB-zel e vagy veszel is fel kivétét (nem tudom hogy evás egyéninél lehet e kivétet felvenni, azt tudom hogy átalányadósnál nem!)

Szóval ha csak Tb-zel utána, akkor én januárra február 12-ig a 131.000 után vallanám és fizetném.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Minimálbér-változás bejelentése

HozzászólásSzerző: b.n.kata » hétf. jan. 14, 2008 6:20 pm


Szia Kata!

Köszönöm a választ! EVÁ-snál sincs ugynevezett vállalkozói kivét mint fogalom. Mintahogy kiadási/kölstég elszámolási oldal sincs, csak bevételek, és az ado és járulékokrol nyilvántartás. Tehát ha én a bevételeim után az adokat/járulékokat megfizetem/bevallom, akkor ezek után mikor a vállalkozói bankszámlámrol veszek fel pénz, azt nem kell nevesitenem, hogy mire vettem fel (pl. lehet hogy jövedelemként, vagy kiadásokra/költségekre,stb) ha jól tudom.

Üdv. Kata
b.n.kata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Minimálbér-változás bejelentése

HozzászólásSzerző: elizabett » hétf. feb. 04, 2008 11:24 am

Sziasztok!

Kimásoltam a kitöltési útmutatóból:

A biztosított főfoglalkozású egyéni vállalkozó esetében a járulék alapja az Szja.
tv. 16. §-ának (4) bekezdésében meghatározott vállalkozói kivét, átalányadózó
esetén az átalányadó alapját képező jövedelem, de havi átlagban legalább a
tárgyhónapot megelőző hónap első napján érvényes minimálbér kétszerese (2008.
január hónapban még 131 000, február hónaptól már 138 000 forint.

Ennek alapján januárban még a 131.000Ft után fizessenek a társas és egyéni vállalkozók?

Vagy ahogy a tb.törvényben 27-28paragrafus   csak a aminimálbér kétszereséről van szó.Üdv.Dóra

 

elizabett
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron