Adófórum

Adózási és számviteli információk

Induló Egyéni Vállalkozás, Hogy lehet a legjobban?

Egyéni vállalkozók

Induló Egyéni Vállalkozás, Hogy lehet a legjobban?

HozzászólásSzerző: zoliboy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök mindenkit!

Egyéni vállalkozás indítása előtt állok. Hogyan lehetséges kicsit lejjebbszabni ebből a  rengeteg járulékból és fizetendő dologból, a vállalkozásom még el sem indult, de már most veszteséges a saját telephely kialakítási költségek plusz egyebek miatt.

Azt szeretném megtudni, hogy hogyan kerülhetem el a főállású vállalkozóvá vállást és  hogyan működhetnék veszteségessé nyilvánított másodállású vállallkozóként? A telephelykialakítási költségek mivel le nem írhatók, vissza nem igényelhetők stb elkönyvelhetők veszteségként?

Mindenképpen kell hozzá egy bejelentett 8 órás állás amely befizeti utánnam a minimálbér szerinti sarcot?

Ha én másodállású vállalkozó vagyok 4 órásba, és mellette van egy főállásom ami meghaladja a heti 36 órát elvileg (mondjuk éjjeli őrködöm hétköznap) akkor alkalmazhatok e alkalmi munkavállalót a vállalkozásomban 4 órában? (bélyeges kiskönyv)

Ez esetben mennyi befizetendő sarcra számítsak a napi 300 Ft-os bélyegeken kívül?

Tudják e ellenőrizni hogy az alkalmi munkavállalóm valójában dolgozik-e?

Köszönöm a  válaszokat előre is!

zoliboy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Induló Egyéni Vállalkozás, Hogy lehet a legjobban?

HozzászólásSzerző: ducheniko » kedd dec. 05, 2006 4:52 pm

Szia!

Szóval ahhoz, hogy a járulékokat minimalizáld és megúszd a főállású egyéni vállalkozóvá válást el kell helyezkedned valahol ahol legalább 36 órát meghaladóan dolgozol. (munkaszerződés is így szól)

Nem tudom mit értesz pontosan telephely kialakítási költségek alatt mert vannak olyan költségek amik akiválhatóak és csak az évek során okoznak veszteséget.

Az alkalmi munkavállallóval kapcsolatosan természetesen alkalmazhatsz és a közteherjegyeken kívül más fizetési kötelezettséged nincs. Az ellenőrzés kapcsolatosan csak az a lényeg ha pont azon a napon jönnek amikor nincs ott a munkavállaló arra az egyre kell figyelni, hogy nehogy be legyen ragasztva bélyeg arra a napra.

Szóval pontosabb adatok tükrében további segítséget is tudok adni.

Üdv: ducheniko

ducheniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Induló Egyéni Vállalkozás, Hogy lehet a legjobban?

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd dec. 05, 2006 11:44 pm

Szia Zoliboy!

Ducheniko már leírta Neked, hogy mily módon nem leszel un. főfoglalkozású egyéni vállalkozó. Ez azért lényeges, mert azt a vállalkozót, akinek legalább igazoltan (munkáltatója által) 36 órás munkaviszonya van, a törvény nem közelezi az un. minimálbér (vagy duplája) utáni járulékok megfizetésére.

Veszteséges vállalkozóvá senki nem fog nyilvánítani, az a könyvelésedből derülhet csak ki. Bár a kezdő vállalkozót nem kötelezi a törvény, de tudnod kell, hogy  2007.-től a veszteséges vállalkozások is fizetnek adót, egy-két kivételtől eltekintve. A törvényalkotó szándéka, de az én véleményem szerint is ma a vállalkozások többsége nyereségszerzés céljából jön létre. (persze ismerjük a kényszervállalkozásokat és a megélhetési vállalkozásokat is!)

4 órás másodállású vállalkozás nincs, mert a vállalkozónak nem mérhető a munkaideje.

Az egyéni vállalkozónak is lehet alkalmazottja, akár 4 órában is, de gondolom ezt az elvégzendő munka munkidő igénye határozza meg úgyis. Közteherjeggyel is történhet a foglalkoztatás, de ezzeh kapcsolódnak korlátok illetve vannak előírások a közteherjegy kezelésére vonatkozóan. Itt a fórumon találsz ehhez is utmutatót.

A telephely kialakítás költségeire vonatkozóan: nem tudom, miért gondolod, hogy nem írhatóak le, nem számolhatóak el, ez nem biztos, hogy így van. minősíteni kell őket, mert valóban lehet közöttük olyan, amely több év alatt számolható csak el, de vannak különböző kedvezmények is, melyek lehet, hogy lehetővé teszik az adóalapnál történő figyelembevételt.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég