Oldal: 1 / 1

ruházat elszámolása

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: swapp65

Sziasztok Fórumozók !

Abban kérem állásfoglalásotokat, hogy egy biztosítási, befektetési szolgáltatásokkal foglalkozó egyéni vállalkozó felsőruházat vásárlásáról szóló számlát / öltöny, ing, kabát / költségként elszámolhat-e és ha igen akkor van-e valamilyen feltétele az elszámolhatóságnak.

A választ előre is köszönöm

swapp

ruházat elszámolása

HozzászólásElküldve: pén. dec. 07, 2007 7:02 am
Szerző: stamasi
Ahhoz, hogy a magánszemély által a munkavégzés során viselt ruházat adómentes lehessen, két feltételnek kell teljesülnie. Az egyik, hogy a viselt munkaruhának megkülönböztető jellegű ruházatnak kell lennie, a másik pedig, hogy az az adott munkaköri feladat ellátásán kívüli viselésre alkalmatlan legyen.
Abban az esetben ha a magánszemély eredetileg utcai viselés céljára szolgáló ruházatán (pl. kosztüm, öltöny stb.) látható módon eltávolíthatatlanul feltüntetésre kerül bármely cégjelzés (logo stb.) nem valósul meg az adómentesség törvényi feltétele. Ekkor ugyanis az említett ruházat az adott munkaköri feladat ellátásán kívüli (pl. a munkakör jellegéből adódóan utcai) viselésre is alkalmas.
Az ilyen ruházat juttatása sem a társaság, mint kifizető részéről, sem pedig az egyéni vállalkozó esetében nem tekinthető adómentesnek.
Az egyéni vállalkozóra az szja tv. 11. számú melléklet I/16. pontja szerint az 1. sz. melléklet 9.2. pont szerint számolható el munkaruházati termék.
Mindezeket figyelembevéve véleményem szerint az öltöny nem számolható el. 
Üdv.: Szilvi

ruházat elszámolása

HozzászólásElküldve: pén. dec. 07, 2007 10:01 am
Szerző: validitas

Csatlakozva Szilvihez, olyan ruházati termék nem számolható el, ami nem minősül munkaruhának vagy egyenruhának, és sima utcai viseletre is alkamas. Az öltöny, kabát, ing olyan viselet, amit bárki, bárhol viselhet, nem feltétlenül a munkavégzéshez szükséges, emiatt nem számolható el. (Illetve közterhekkel növelten elszámolhatja, ha pl. a munkavállalónak ad ilyen juttatást.)

Üdv: Böbe 


ruházat elszámolása

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2007 6:56 pm
Szerző: szavabt2007
Sziasztok!  És mi a helyzet a munkacipővel? Nálam kertészként dolgozik az ev, milyen vtsz számú cipőt lehet elszámolni adómentesen?

ruházat elszámolása

HozzászólásElküldve: vas. dec. 09, 2007 5:46 pm
Szerző: tomayeredit

Szia!

A munkacipőnek sajnos már nincs külön VTSZ száma. Régen, még az ITJ rendszerben volt, az egyértelműen beazonosította, hogy mi a "munka" ruha.

A munkavédelmi törvény elég szigorú szabályokat ír elő, s még az egyéni vállalkozónak is kell (akkor is ha nincs alkalmazottja kockázatelemzést készítettetnie, ebben le van írva (de gyakorlati gondolatokkal is megjelölhető), hogy milyen védőeszközöket kell használni. Ez ad egy kis alapot a munkacipőhöz. Pl. zárt, acélorrú, magasszárú, csúszásmentes stb, stb... (A védőruha és munkaruha nem ugyan az, főleg nem alkalmazottnál! a védőruhának, védőeszköznek nincs kihordási ideje, azt mindig biztosítani kell.)

Ha vesz is magának az ev munkacipőt, mindenképpen el kell tenni a minősítési papírját, én még a dobozáról is ki szoktam vágni az azonosító adatokat. Ja, és ajánlott munkaruházati boltba vásárolni. (bár ott is lehet kapni már mindent.) Kimondottan munka kabát-nadrág (az a kertész nadrág hozzá való kabáttal) szerintem szintén költség. De pl. az olcsó farmer, amit tényleg hord munka során az ev,  az nem költség. 

Remélem, tudtam egy kicsit segíteni! Jó munkát!

Edit 

 


ruházat elszámolása

HozzászólásElküldve: vas. dec. 09, 2007 6:01 pm
Szerző: szavabt2007
Koszi szépen, Edit!