Adófórum

Adózási és számviteli információk

vállalkozó gyes alatt

Egyéni vállalkozók

vállalkozó gyes alatt

HozzászólásSzerző: bartane76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítséget szeretnék kérni!

 Jelenleg gyesen vagyok, szülés előtt volt alkalmazottként egy főállásom, mellékállásként pedig egyéni vállalkozó voltam. A táppénz, a gyed ideje alatt nem dolgoztam vállalkozóként, de most a gyes alatt jó lenne folytatnom a vállalkozást.

Kell vagy nem kell járulékokat fizetnem magam után? Olvastam, hogy mentességet kap az, aki gyes mellett saját maga végzi a vállalkozási tevékenységet. Nem éri meg járulékoznom, viszont csak úgy tudok plusz jövedelemhez jutni, ha számlaképes vagyok.

Előre is köszönöm a segítséget!

Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

vállalkozó gyes alatt

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. dec. 06, 2007 9:17 pm

Szia Zsuzsa!

Amennyiben GyES-en lévő egyéni vállalkozó vállalkozói tevékenységét személyesen folytatja, legalább a minimálbér után meg kell fizetni a járulékokat.

Mentesülés ez alól akkor lehetséges, ha nincs személyes közreműködés, mert alkalmazott vagy segítő családtag útján folyik a vállalkozási tevékenység.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

vállalkozó gyes alatt

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » pén. dec. 07, 2007 10:34 pm

Szilvit csak megerősíteni tudom. Amennyiben tevékenységét gyes mellett személyesen folytatja, meg kell fizetni a vállakozói kivét, de legalább a minimális járulékalap után a járulékokat. Hasonló cipőben jártam, én is utánajártam.

Üdv: Valkárné

valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron