Adófórum

Adózási és számviteli információk

TEÁOR- 08.ra automatikusan

Egyéni vállalkozók

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: erdoapolas » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!  Szerintetek az új TEÁOR számot ha automatíkusan átfordították, akkor a 08 kód megnevezésénél ott levő új szám az már az átfordított, és további teendőm ezzel nincs, csak január 1-től ezt alkalmazom.

Azt miből tudom meg, ha a vállalkozó számát nem fordították át, akkor talán üres lesz a 08 kód megnevezésének a kockája? Azt tudom ha nem fordították át azt jelenteni kell, de január 1-től már az újat lehet alkalmazni, tehát most kellene valamit tenni. Jól gondolom? Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd nov. 27, 2007 6:36 am

Szia Marcsi!

Amit automatikusan átfordítottak azzal nincs teendőd, erről a jegyző és az Apeh elektronikus úton tájékoztatást kap (2007.12.31-ig történik).

 Az egyéni vállalkozónál, amit nem fordítottak át automatikusan, azt az egyéni vállalkozónak kell bejelentenie a körzetközponti jegyzőhöz a 2008. évi első változásbejelentése alkalmával, ha lesz ilyen,  de legkésőbb 2008. július 1-ig.

Cégeknél ugyanez, csak náluk az cégbíróság fordítja át automatikusan 2008. január 01-jén és az Apehot elektronikusan tájékoztatja. A cégek az első változásbejelentésnél, de legkésőbb 2008. július 1-ig intézkednek a cégbíróságnál az automatikusan át nem fordítható tevékenységekkel kapcsolatban.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd nov. 27, 2007 7:44 am

Sziasztok!

Bocsi, hogy ide írok, de ez a kérdés már bennem is felmerült. Ez idáig teljesen rendben van, amit leírtál Szilvi, de maga a vállalkozó honnan tudja meg, hogy az átfordítás megtörtént-e automatikusan? Az apeh fogja erről tájékoztatni a vállalkozót? Vagy a vállalkozónak kell náluk érdeklődni, hogy megtörtént-e?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: erdoapolas » kedd nov. 27, 2007 7:46 am

Szia Szilvi!

Szerinted akkor a januárban küldött bevallásokra, amit a december hónapról küldünk 0758 , 0708-ra, még a mostani számot írjuk? Minha úgy olvastam volna hogy január 1-től már az átfordítottat kell alkalmazni. Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd nov. 27, 2007 7:53 am

Szia Marcsi!

Szerintem hiába csak januárban küldöd ezeket, de az még 2007 decemberre vonatkozik, tehát ott véleményem szerint még az idei kell. De majd úgyis meglátjuk, átjavítják-e a nyomtatványokat.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd nov. 27, 2007 7:54 am

Sziasztok!

Szerintem nem tájékoztatnak senkit, vállalkozókat, sem a cégeket. Mindenkinek magának kell érdeklődnie.

A januári bevallásra a decemberi állapotot kell szerintem írni. (Ha átfordított decemberben akkor azt, ha nem akkor azt), de lehet, hogy van más vélemény is, lehet, hogy van aki többet tud erről.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd nov. 27, 2007 8:11 am

Sziasztok!

Megnéztem a ksh honlapon az átfordítási kulcsokat, ami azt illeti van ami automatikusan átfordítható, de ez a kevesebb.

Beírtam a vállalkozó törzsszámát a megadott mezőbe erre kiírta a jelenlegi TEÁOR, majd továbblépve az ujat is. A szöveges leírás nem minden esetben felelt meg a végzett tevékenységnek, itt biztosan nem lehet automatikusan átfordítani. A másik kérdés mi van akkor, ha több tevékenységi köre is van a vállalkozónak, ezeket egyenként a honlapon szerintem át kell vizsgálnunk, hivatalból nem hiszem hogy ezt közölni fogják velünk. A januárban decemberre vonatkozó bevallásokon, még biztosan a régi számokat kell alkalmazni, már csak azért is, mivel a hivatalból történő átfordítást is január 31-ig végzik el a honlapon lévő közlemény szerint.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: erdoapolas » kedd nov. 27, 2007 10:29 am

Sziasztok!  Én is  KSH honlapon néztem, próbáltam ellenőrízni , az adószám első 8 számát beírtam, és a vállalkozó minden adatát kiadta, ezt listáztam ekkor adott egy lapot ahol az egy.vállalkozó mostani száma van, mellette az új. Ezekszerint akié mellett ott van az új az át is van fordítva? Ez bezavart, ezért kérdeztem hogy nálatok is mindenkié ott van-e az új. Azt hiszem ez még lesz sokszor téma.

Köszönöm a válaszokat, azért meg elnézést hogy nem darabolom a pontokat, de Szilvinek adósa vagyok. Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: KovacsJ » kedd nov. 27, 2007 10:31 am

Sziasztok! A számlára ezután is az SZJ számokat kell irni és az nem változik. Valaki azt javasolta, hogy a cégbíróság felé töröltetni kéne a fölösleges tevénységeket mivel már csak a APEH-hoz kell bejelenteni. Mit gondoltok erről? Zsuzsa

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

TEÁOR- 08.ra automatikusan

HozzászólásSzerző: K.ZS. » kedd nov. 27, 2007 12:56 pm

Szia!

 

Én is most néztem meg az egyéni vállalkozóimat, és van akinél ott van az új és van akinél 3 db-ot sorol fel újnak. Na ilyenkor mi van? Ez az az eset, amikor nem tudják átfordítani és intézkednie kell?

De van olyan is, akinél ugyan 1 db új TEÁOR-t ír, de nem jó, teljesen más.

 

Hol lehet ez ügyben érdeklődni szerintetek? Okmányiroda, APEH?

 

Zsu 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég