Adófórum

Adózási és számviteli információk

0653-as bevallás

Egyéni vállalkozók

0653-as bevallás

HozzászólásSzerző: emartha@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Köszönöm szépen a záróbevallással és az azt követően visszatérített (korábban költségként figyelembevett) adóval stb. kapcsolatos válaszokat, nagyjából én is ezeket az előírásokat találtam keresgéléseim során.

A gondom csak az, hogy ezt a követendő gyakorlatra nem tudtam lefordítani. A 0653-as bevallásból csak az SZJA-val kapcsolatosokat kell majd 2007-ben kitölteni? És akkor az idén vagy jövőre visszatérített adót, járulékot a bevallás melyik részének, melyik sorában kell szerepeltetni /pl. Önálló tevékenységből származó vagy egyéb jövedelmek alatt/. Illetve az egyéni vállalkozásból származó jövedelem, veszteség kiszámítása címűt is újból ki kell-e tölteni? Ekkor viszont eltérő lesz pl.a soronkívül benyújtott záróbevallás bevétel sora és a 0653-as bevétel sora (illetve egyéb sorai is). Ez lehetséges? Vagy teljesen rosszul értem? Előre is köszönöm bárki segítségét. Enikő

emartha@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0653-as bevallás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. nov. 24, 2006 5:38 pm

Kedves Enikő!

Jó irányba gondolkodtál, Azok a bevételek és költségek amelyek  a záró bevallás után, de a 0653-as bevallás elkészítéséig teljesül akkor az önálló tevékenységből származó bevételnek, illetve ktg. nek minősül. Itt azokat az adókat illetve járulékot lehet beállítani, melyek korábban költségnek volt könyvelve. Az egyéni vállalkozóra vonatkozó táblát már nem kell kitölteni. 2005-ben 12-sor tartalmazta az önálló tev.ből szárm.jövedelmet

Remélem tudtam egy kicsit segíteni

Üdv. Valterné

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0653-as bevallás

HozzászólásSzerző: emartha@freemail.hu » pén. nov. 24, 2006 5:47 pm

Kedves Valterné!

Sajnálom, hogy nem tudom a keresztnevedet, de akár így, akár úgy hálásan köszönöm a válaszodat. Szép hétvégét!

Enikő

emartha@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0653-as bevallás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. nov. 24, 2006 5:59 pm

Szia Enikő!

Örülök, ha segíthettem én is kívánok kellemes hétvégét

Üdv. Mária 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron