Adófórum

Adózási és számviteli információk

Csomagolási termékdíj

Egyéni vállalkozók

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyéni vállalkozó bérel egy 35 m2-es üzlethelyiséget. A bérleti szerződsében úgy van, hogy használhatja a 100 m2 alapterületú udvart is. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben is vonatkozik-e rá a csomagolási környezetvédelmi termékdíj bevallási és fizetési kötelezettség alóli mentesség, mivel maga az üzlet 50 m2 alatt van?

Válaszokat előre is köszönöm! Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. nov. 09, 2007 10:04 am

Szia! A tv. III. fejezet 12& (4) bekezdés Nem terheli termékdí-fiz. kötelezettség a2. &(1) bekezdés d) pontjában meghatározott kötelezettet amennyiben nem rendelkezik

a) városban legalább 50m2, vagy b) községben legalább 100 m2 alapterületű üzlethelyiséggel.Én úgy gondolom, ezek alapján az udvar nem tartozik bele , élhet a kedvezménnyel. Mária 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. nov. 09, 2007 11:17 am

Sziasztok!

És ilyenkor bevallási kötelezettsége sincs, ugye? (Gondolok itt pl. a budapesti iparűzési adóra, ahol ugye mentesség van bizonyos esetben, tehát fizetési kötelezettsége nincs, viszont a bevallást akkor is be kell küldeni.)

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: validitas » pén. nov. 09, 2007 1:21 pm

Szia Kata!

Nem kell bevallást adni, ha nincs kötelezettsége.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: markne » pén. nov. 09, 2007 2:13 pm

 

Üdv Mindenkinek

Én úgy értelmezem, hogy az 50 ill. 100m2-es mentesség csak a kereskedelmi csomagolás utáni termékdíjra vonatkozik,(palackok, reklámtáskák) ha más csomagolóanyag után is van kötelezettség, pl. papír, műanyag, akkor a jogszabályban eőírt módon kell eljárni.

Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. nov. 09, 2007 4:08 pm

Szia Rózsa!

Műanyag alatt mit értesz? Pl. fólia? (folpack) Eddig műanyag tasakokat (szatyor) és műanyag fóliát vett. Jó lenne, ha ezek után sem kéne, mert pici a bolt, most külön kéne szedegetni, és lehet hogy éves szintem még csak nem is jönne ki fizetednő összeg, csak állandóan figyelni kéne még erre is. Egyre jobban tele van a hócipőm, annyi mindenre kell már figyelnünk, sokszor már úgy érzi az ember belehülyül ebbe a sok "jól" megfogalmazott jogszabályba.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: markne » szomb. nov. 10, 2007 5:56 am

Szia, Kata!

Igen, azokat a műanyag csomagolóeszközöket értem, amelyeket leírtál, korábban volt olyan mentesség, hogy ha nem haladta meg a felhasználás azt  a mennyiséget, amelyre a 94/2002 Korm. rendelet a gyártó részére visszavételi és hasznosítási kötelezettséget ír elő (papíre esetében 500 kg, műanyag esetében 200 kg), akkor mentes volt. Újabban ez megszünt, végig kell járni az 53/2003 Korm. rendeletben előírtakat. Van egy javaslatom a számodra: Írd be a keresőbe, hogy környezetvédelmi termékdíj, bőségesen találsz útmutatást. Én azzal oldottam meg, hogy csatlakoztattam a vállalkozót egy hasznosító kht-hoz, és azt a módot választottam a hasznosítási díj fizetésére, hogy a beszerzett csomagolóanyag után  fizetünk hasznosítási díjat. Egyébként ezt javasolja az egyik szakvélemény is, amit ajánlottam, és pontosan a kisebb vállalkozások számára., Még azt sem, hogy kérjen mentességet, mert annak az illetéke lehet, hogy magasabb, mint a fizetési kötelezettség lenne.

Abban teljesen igazad van,hogy kapkodhatjuk a fejüünketa sok "értelmes" rendelkezés miatt. A kht azért is jó, mert ha változá van, erre azonnal felhívja a figyelmet.

Remélem, értél velem valamit.

Üdv. Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: Kozma1 » szomb. nov. 10, 2007 7:26 am

Kedves Madorator!

Ne haragudj nagyon jó a Láncögyletek és az áfa ajdék letöltése de, nagyon zavar a nov. 31. dátum elírása nem tudom igyértékelni az anyagot.

Üdv: Mari

Kozma1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: markne » szomb. nov. 10, 2007 11:58 am

Kata!

Még egy kicsit szaporítom a szót azzal, hogy azt nem tudom,  amennyiben nem jön össze annyi termékdíj, hogy bevallási kötelezettséget eredményezne, akkor valaha valaki számon kérheti-e ennek bizonyítását nyilvántartással.

Ha van kötelezettség, elég macerás az eljárás, mert GLN számot kell kérni, régebben az EAN Kht-tól, most annak jogutódjától, a GS1 Kht-tól, az már csak hab a tortán, hogy csak egy évre adják a használati jogot, persze pénzért, egy év után újra meg kell váltani. Az én vállalkozóm sem különösebben nagy, de csomagolóanyag felhasználása ehhez képest jelentős. A hasznosítást koordináló cég, amelyhez csatlakoztunk, alacsonyabb hasznosítási díjakat állapít meg a termékdíjnál. Évente egyszer kell feléjük bevallást adni, negyedévenként előleget fizetni, az éves elszámolás után kell a különbözetet rendezni.

Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. nov. 10, 2007 2:36 pm

Szia Mari!

Nem tudom nem tévesztetted el véletlenül a topikot és másnak akartál-e írni? Azér szólok, nehogy aztán akinek meg címezted, ne kapja meg.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 101 vendég