Adófórum

Adózási és számviteli információk

Zenegép bevétel

Egyéni vállalkozók

Zenegép bevétel

HozzászólásSzerző: Bertalan » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozó, egyszeres könyvelést vezet, havi áfa bevalló, vendéglátással foglalkozik.

Április 30-ig könyvelt le zenegép bevételt, de azóta nem, annak kimutatása csak "házi kimutatáson" történt meg. Szeretném megkérdezni, hogy most az októberi bevallásban visszamenőleg figyelembevehető-e (kb 170 e fizetendő áfát jelent)? Zenegépek különböző vendéglátóegységben vannak. Hogy kellene lepapirozni, hogy ne lehessen belekötni? 

Köszönöm a tanácsaitokat. 

Bertalan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Zenegép bevétel

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. okt. 25, 2007 8:05 pm

Szia!

A zenegépek ürítésekor a pénzt nyilvántartásba kell venni -leltárt készíteni- és be kell vételezni. A pénzt a gépből való kiürítéssel egyidejüleg kell nyilvántartásba venni. A bevétel után 20 %-áfát meg kell fizetni. Kérdés, hogy van e valami bizonylat arról, hogy a gépek mikor kerülnek ürítésre. Esetleg megoldás lehet, hogy most lettek  ürítve? Felvenni egy leltárt (a kiürített pénzről) mindegyikről októberi dátummal, és bevételezni.
Üdv.: Szilvi 
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Zenegép bevétel

HozzászólásSzerző: Bertalan » pén. okt. 26, 2007 4:29 am

Szia Szilvi!

 

Egy "házi" bizonylaton (nem hivatalos) történik a zenegép üritéséről a pénz kivét, erről eddig nem készült jk. Azt tudtam, hogy áfás, és ezért is aggasztott. Áprilisig az előző könyvelő egy excel táblázatot készitett (gép száma, nettó, áfa, bruttó), majd pénztárbizonylatot állitott ki erről.

Ez igy továbbra is megfelelő szerinted?

Bertalan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Zenegép bevétel

HozzászólásSzerző: geleeva » pén. okt. 26, 2007 4:47 am

Sziasztok!

Nekem is van ilyen ügyfelem. Ők ürítési jegyzőkönyvet készítenek minden alkalommal és ez alapján kerül a bevételek közé. Nem a teljes bevétel a vállalkozó bevétele, mert egy bizonyos %-os arányban állapodtak meg a gép tulajdonosával. Természetesen áfa-t kell utána fizetni. Éva

 

geleeva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Zenegép bevétel

HozzászólásSzerző: Bertalan » pén. okt. 26, 2007 5:42 am

Szia Éva!

 Érdekelne a jegyzőkönyved tartalma, leírnád, vagy küldenél nekem? Előre is köszi. Nem tudom, hogy ide írjam az e-mail cimem, vagy a rendszeren keresztül küldöd?

Itt a gépek bár más termekben vannak, de a vállalkozó tulajdonában van mind.

Bertalan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Zenegép bevétel

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. okt. 26, 2007 6:22 am

Szia Bertalan!

Nekem sajnos nincs ilyen jegyzőkönyvem. A józan észre hagyatkozva úgy gondolom, hogy dátum, gép száma, gép helyszíne, űrítés időpontja, pénz felsorolása: pl. 100 Ft-os / 1000 db = 100.000 Ft, 50 Ft-os / 500 db = 25000,- Ft, stb. Összesen: ...................Ft, mely összeg a mai napon bevételezésre került ....sorszámon. Bevételi pénztárbizonylat sorszáma:......... Ezt a jegyzőkönyvet a bevételi pénztárbizonylat mögé tűzném. Majd beírnám a bevételt. Ezek után pedig ki kell számolni a 20 %-os áfát, bevallani és megfizetni. (Ez bruttó bevétel.)

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Zenegép bevétel

HozzászólásSzerző: geleeva » pén. okt. 26, 2007 11:07 am

Sziasztok!

Szilvi válaszához, nincs mit tennem, csak hogy a jegyzőkönyv hol készült, mikor és kik vannak jelen milyen minőségben. Mi is a bevételi pénztárbizonylat mögé tesszük. Éva

 

geleeva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Zenegép bevétel

HozzászólásSzerző: Bertalan » pén. okt. 26, 2007 11:26 am

Köszönöm a segítő válaszotokat.
Bertalan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron