Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nappali tagozatos hallgató

Egyéni vállalkozók

Nappali tagozatos hallgató

HozzászólásSzerző: Nixi » vas. nov. 19, 2006 9:20 pm

A cég, amellyel kapcsolatban vagyok, a nevemre állít ki számlát!

mikor vehetem igénybe az alanyi adómentességet?

ha szünetel a tanulmányom, tehát a félévem paszív és nem aktív, akkor mi a helyzet?

Nixi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nappali tagozatos hallgató

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » vas. nov. 19, 2006 9:45 pm

Vicus! 

Én is a tételesről beszéltem és pont az a helyzet, hogy nem ugyanaz a szabály mint a 36 órás dolgozóra. Korábban én is azt hittem, de aztán elolvastam az APEH tájékoztatót és logikus a dolog.

A tételes EHO-t csak egy jogviszony alapján kell megfizetni több fennálló jogviszony esetében. De itt csak olyan jogviszony számít, amelyben fizetnek utána EHO-t. Azonban kérdés, hogy az illető nemzetközi szerződés vagy a minisztérium által adományozott ösztöndíj alapján létesített-e hallgatói jogviszonyt. Ugyanis ebben az esetben fizet az oktatási intézmény EHO-t. Márpedig, ha nem tud igazolást elővarázsolni, hogy utánna megfizetik máshol az EHO-t, akkor egyéni vállalkozóként is fizetnie kell.

Megkerestem Neked a jogtárban. 2002/113-as adózási kérdés.

Egyébként fentebb én is rosszul írtam. Csak arra emlékeztem, hogy a hallgatói jogviszony mellett is fizetni kell. A lényeg tehát, hogy igazolással kell rendelkezni, hogy más kifizető megfizeti helyette az EHO-t és az oktatási intézmény nem biztos, hogy fizet!

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nappali tagozatos hallgató

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » vas. nov. 19, 2006 9:50 pm

Az alanyi adómentesség az engedély kiváltásakor az első bevallás beküldésénél választható. Határa évi 4 millió forint bevétel. Időarányosan számítva, ha évközben alalkul az adózó.

Passzív félév esetén a tanulmányokat nem folytatod éppen, tehát a kedvezmény sem jár.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nappali tagozatos hallgató

HozzászólásSzerző: opika » kedd nov. 21, 2006 8:47 pm

Az oktatási intézmény, egy normál beföldi hallgató esetében nem fizet tételes EHO-ot, csak abban az esetben amit István is említett, de azt nem sorolnám az általános tanulmányokhoz. Egyébként Istvánnak mindenben igaza van véleményem szerint.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nappali tagozatos hallgató

HozzászólásSzerző: megyesicu » kedd jan. 23, 2007 9:15 am

Sziasztok!

Lett egy nappali tagozatos egyéni vállalkozóm. Próbáltam minden fontos ifót összeszedni az ilyen vállalkozóval kapcsolatban, légyszi segítsetek ki, ha valamit rosszul írok, illetve kihagyok.

Tehát csak tételes ehót kell fizetnie, váll. kivét után kell a többi járulékot és szja-t megfizetnie. Vállalkozói járulékot nem kell fizetnie. Persze csak az aktív félévekre vonatkoznak az előzőek! Kérjek tőle igazolást a hallgatói jogviszonyáról vagy a diákig. fénymásolatát, hogy lefűzzem az anyagához? Egyébiránt a bevallásai nem különböznek a másodállású vállalkozóétól.

Még valami? Köszi

Módosítanom kell a kérdést, mivel adószámmal rendelkező magánszemélyről van szó, fordítás, újságírás, idegenvezetési tevékenységekkel. A kifizetők nem vontak le semmit az általa kiállított számlából, egyidejűleg nappali tagozatos és még 36 órás munkaviszonya is van. SEGÍTSETEK!!! köszike

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég