Oldal: 1 / 1

EV és Kft egyszerre

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: tothkornelia69

Sziasztok!

Van egy egyéni vállalkozó, aki évek óta igen nyereségesen működik (a kivétje is elég tisztességes), így a jövedelmének jelentős része év végén az apeh-hoz vándorol. Végre sikerült döntenie, megbarátkozott a társas váll. gondolatával.(Először úgy gondoltam, Ev-ként először egyéni céggé, majd egyszemélyes kft.vé alakuljon.) Egyszerűbbnek vélem, ha társaságot alapít (többszemélyes kft-t), az egyéni vállalkozása mellette megmaradna, és az árukészletét a kft-nek értékesítené, a vállalkozásban lévő üzlethelyiséget pedig bérbe adná a társaságnak (eleinte bérleti díjat nem kérne, a rezsit számlázná át, és állagmegóvásra kötelezné, a későbbiekben akár értékesíthetné is neki). Ha először a ev-t megszünteti, akkor jelentős adó és áfa fizetés terhelné a készlet miatt.. A pénztárra természetesen jobban kell majd ügyelni, de az adón sokat megtakaríthatna. Ha már kiürítettük a készletet, akkor majd esetleg visszaadná a váll. igazolványát. A készletekről természetesen egy tökéletes letárt készít (kb. 2,5-3 mill ft-ról van, ez fedi is a valóságot).

Mire figyeljek, vagy egy esetleges ellenőrzés során mibe köthetnek bele szerintetek?

Köszönettel: Nelly

 

 


EV és Kft egyszerre

HozzászólásElküldve: vas. okt. 21, 2007 1:43 pm
Szerző: madora100
A kapcsolt vállalkozásra kell odafigyelni, az árueladásnál pedig a piaci értékre.

EV és Kft egyszerre

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 25, 2007 6:18 pm
Szerző: tothkornelia69

Szia Madora!

A problémám ezzel "csak annyi, ha az ev piaci áron(vagyis jelen esetben a szokásos értékesítési áron) adja át a kft-nek az árut, a kft-nek szintén egy bizonyos árréssel kellene értékesítenie. Ált 30 % haszonkulccsal dolgozik. Ha az ev a 100 ft beszerzési értékű árut "átadja" 30%-kal növelten, mert eddig  így árusította a boltban, akkor a kft-nek nem 130 ft-ért, hanem ennél többért illene értékesítenie. Árusít telefonkártyát, ahol az árrés 3 %-ra jön ki. Végigszámoltam sok számlát, és valóban ennyi átlagosan. Megveszi az 1600 ft-os feltöltőt 1553 ft-ért, de nem adhatja drágábban, mint a kártyán lévő összeg.(1600) Én először úgy gondoltam beszerzési áron számlázná, és a kft-ben realizálódna a nyereség, mert egy ilyen mértékű áremelést a vásárlók nehezen dolgáznak fel. Vagy a kft adja beszerzési áron? Vagy mindkettő 15-15 %-kal?

Nem tudom mi lenne a jó!

Ha van még másnak is ötlete azt is szívesen fogadnám.Nelly


EV és Kft egyszerre

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 25, 2007 6:35 pm
Szerző: melcsi62

Talán lehetne találni egy "barát" vállalkozást, aki(k) mivel nagyobb tételben vásárolnak tőled, kedvezményt is kaphatnak, megcsinálad a társas vállalkozást és ők eladják neked (már a gazdasági társaságba) az árut.

Vagy, ha lehetőséged van rá, akkor az eredeti szállótóddal megállapodsz, hogy visszáruként visszaveszi tőled a készleteket, aztán gazdasági társaságként vásárolsz tőlük. ( Az egyszemélyes kft nem túl jó formáció)

ha a telefonfeltöltőt csak megszabott áron adhatod el valamely oknál fogva, akkor itt kellene, hogy működjön az áruvisszavétel, azaz a viszáru.

Hirtelenjében ennyi. 


EV és Kft egyszerre

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 25, 2007 6:40 pm
Szerző: melcsi62
A másik kérdésedre, hogy egy esetleges ellenőrzésnél mibe köthet bele az APEH:  szerintem akár a fűbe, fába, sok mindentől függ, attól is, mekkora lehet az a kiszabott összeg, amit remélhetően le tudnak rólad gombolni.