Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozás indítása

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: maria.jakucs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ebben a témakörben az alábbi kérdéseim lennének: A lányom nappali tagozatos egyetemi hallgató. Szeretné a vállalkozói igazolványt kiváltani, pénzügyi tanácsadó tevékenységre.

- az igazolvány kiváltása után milyen bejelentési kötelezettségei vannak?

- minden esetben szükséges vállalkozói bankszámla nyitása, (lakossági folyószámlája van.)

- milyen járulék, adó egyéb fizetési kötelezettsége lesz

-melyek azok a költségek, amelyeket el tud számolni

Köszönöm a választ/okat

üdv: Marcsi

maria.jakucs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: kissfe » csüt. okt. 04, 2007 5:28 pm

-bejelentés:

apeh felé07t101E, 07t1041, 07t180, 

ügyfélkapu regisztráció, önkormányzatnál adóbejelentkezési lap

-bankszámla: nem kell vagy lakossági jó,  ha alanyi adómentes

a többit majd mások

kissfe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. okt. 04, 2007 5:57 pm

Szerintem vedd igénybe a fórum KERESÉS lehetőségét amit jobb oldalon találsz meg. Elég hosszadalmas lenne most leírni és eléggé időhiányos vagyok.
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: markne » pén. okt. 05, 2007 4:21 am

Marcsinak!

Az elszámolható költségeket az 1995. évi CXVII. tv. 11. sz. melléklete tárgyalja, de ha hozzá tudnál jutni az Adókódex ez évi 6. számához, jó szolgálatot tenne, részletesen leírja a tudnivalókat.

A járulékok tekintetében tudni kellene, hogy melyik adózási módot választja a vállalkozó, (vállalkozói szja vagy átalányadó), Hogy melyiket érdemes, célszerű lenne szakember segítségét igénybe venni.

A jogszabályokhoz aktuális változatához (SZJA, TB) könnyű hozzájutni a www.magyarország.hu honlap jogszabálykeresőjével.

Üdv. Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » pén. okt. 05, 2007 6:47 am

Bejelentkezni még: önkormányzathoz iparűzési adó tekintetében, és az OEP-hez is kell egy bejelentkezés, ezt egy másik fórum-témában tárgyaltuk meg.

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. okt. 05, 2007 6:59 am

szia!

Bejelentés az APEh felé , ezt már megirták

OEP-felé is bejelntés , adják a nyomtatványt az okmányirodában  ahol a váll. ig.-t kiváltja.

Önkormányzathoz bejelentkezni. ( iparűzési adó)

Kezdő vállalkozónál 65500ft. minimálbér lehet, minden hónapban vallod a 0758-on a saját járulékaidat. Nyugdíjbizt. 29,5%=19.323ft. Egészségbizt. 15%=9825ft.  Vállalkozói járulék 4%= 2620ft. Eho= 1950ft.

Ha van jövedelmed és ki is veszed akkor kell befízetni annak az adóját.

A helyedben nem lennék Áfa körös és tételes költségelszámolást választanák. (ha az általányaót választod akkor a bevétel 90%-a jövedelem)

Leírható a gépkocsi üzemanyaga ( ebből is két módozat van) Egyik esetben útnyílvántartással a másik esetben nem de akkor csak 500 Km-et számolhat el havonta. Ez mind le van írva az SZJA törvénybe, de ha az APEH honlapon olvasgatsz ott is rengeteg segítség van. 

http://www.apeh.hu/adoinfo/inf2007/k19.html

Minden egyéb költség ami a vállalkozással közvetlenül felmerült , bizonylattal igazolható

Pénztárkönyvet kell vezetni és egyéb kiegészítő nyilvántartásokat.

Hát ezt így tényleg nehéz röviden leirni.  

Nagyon sok segítséget találsz itt is  ha a keresőbe be irtod, hogy egyéni vállalkozó. Össze tudod csemegézni amire szükséged van.

Üdv: Pikikee 

 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: markne » pén. okt. 05, 2007 12:38 pm

Pikikee-nek abban igaza van, hogy általában kedvezőbb a váll. szja szerinti adózás, mint az átalányadózás, de nem feltétlenül minden esetben. Ismerni kell a vállakozás jellegét, pl. várható árbevétel, költségelszámolási lehetőségek, mennyit lehet megtakarítani az egyszerűbb adminisztrációval. Ezek alapján kell kalkulálni. De Pikikee, biztos vagyok abban, hogy már magad is rájöttél, hogy az átalányadót illetően egy kis rövidzárlat keletkezett nálad, mert amiről írtál, az az egyéb önálló tevékenységből származó jövedelemnél lehetséges elszámolandó jövedelemhányad. Az átalányadó általános, bizonylat nélkül elszámolható költséghányada 40 %, ez alól vannak kivételek. Remélem, nem bántottalak meg ezzel a kis kiigazítással, hiszen az aktivitásod, a helytálló, bőséges tájékoztatásaid alapján minden tiszteletem a Tiéd.

Üdv. Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. okt. 05, 2007 4:16 pm

Köszi Rózsa a kiegészítést és, hogy kijavítottál !

Kicsit megint belekeveredtem mint az a bizonyos majom a cérnába :-)))
Szerencsére jó a csapat szellem , ezért a hibáimat mindig van a korrigálja. Egyébként meg sem mernék szólalni. 

Most itt elmondom nektek, hogy voltam egy másik fórumban is, de közel sem olyan megértő és segítőkész csapattal találkoztam.

Vissza is vettem hamar a regisztrációmat . 

Rózsa, mégegyszer köszönöm. Úgy tűnik  nem vagyok  formában  mert tegnap is valamit rosszul irtam :( , arra már nem emlékszem, hogy mi is volt.... lehet, hogy Cavintont kéne szednem !? :-))

 

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: kissfe » pén. okt. 05, 2007 5:00 pm

oep-hez nem kell bejentkezés, csak az apeh felé

Marcsi ha valami nagyon kérdéses, érdemes felhívni az illetékes hatóságokat oep apeh önkormányzat meglepően segítőkészek és a honlapjaikat se árt nézegetni

kissfe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyéni vállalkozás indítása

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. okt. 05, 2007 6:09 pm

Szia kissfe !

Nem tudom , hogy kinek van igaza, de egy biztos, hogy a párom az idén kezdte a vállalkozását és bizony be kellett jelentkezni az OEP-hez is. Bár néztek is nagy szemmel az Apehnél mikor megmutattam azt is. Gyorsan le is irták róla, hogy mi is irja elő. Az OEP nem tiltakozott, hogy nekik már nem kell bejelentést tennünk. 

Szóval , nem vagyok benne biztos, hogy nem kell.

 

Üdv: Pikikee 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron