Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyílt végű tgk lízing

Egyéni vállalkozók

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. szept. 19, 2007 6:21 pm

Szia Ani!

Igen, én szerintem is teljesen ez van, ezzel is kezdtük az elején. De Fruzsi azt mondja, ők csak pénzügyi értesítőt kaptak áfa nélkül.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. szept. 19, 2007 6:32 pm

Szia Kata!  ÁFA a tárgyi eszköz számlájában szerepel. A visszaigénylés szempontjából lényeges, hogy az első részlet befizetése legalább annyi legyen, mint az ÁFA összege. A több évre szóló kimutatás első törlesztő összegénél közli a lizingbeadó, hogy mennyi a megfizetett ÁFA összege. A többi részletnél már nincs ÁFA, csak kamat és tőkerész. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » szer. szept. 19, 2007 6:37 pm

Sziasztok!

Jó,hogy ilyen későn is itt vagytok. Nos én  nem akarnék helyesbíteni semmit.(Ha egy kicsit is nyugodt lehetnék, hogy ez később nem lesz probléma) A költségként  elszámolt havi lízingdíjak  összege éves szinten kevesebb, mint az écs lett volna.Ezért gondoltuk hogy adóhiányt ez nem erdményez, talán meg  lehet "spórolni"  egy önell.-t.(2 évet érint)

Igen először csak pü.értésitő volt áfa nélkül. Az első részlet ( nettó||áfa) = a tgk. pü.értesitőn szereplő nettó értékének az össz áfa értékével.( Lehet hogy most még jobban belebonyolódom.)
Nekünk havonta a tőketörlesztés  ||áfa || kamat lett számlázva.

Üdv. Fruszi

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. szept. 19, 2007 6:42 pm

Sziasztok!

Ani, a Te lízinged zárt végű, mert ennél tartalmaz a számla ÁFÁT, nyílt végűnél pedig áfa nélkül számlázza az eszközt. Mindkét esetnél a lizingbeadó tulajdonában van, de mindkét esetben a lízingtárgy a lízingbe vevő könyveiben szerepel, s értékcsökkenést kell rá számolni. Zárt végűnél a beszerzési ár áfája az első lízingdij megfizetésével esedékes és a teljes áfa visszaigényelhető. Nyílt végűnél a beszerzési ár áfáját a lízingbe adó fizeti meg. A töke törlesztőrészlet zárt végűnél nem tartalmaz áfát, nyílt végűnél tartalmaz áfát. A havi díjak tökerésze a tartozást csökkenti mindkét esetben, a kamatrész költségként elszámolható. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. szept. 19, 2007 6:49 pm

Szia Fruzsi! A havi lizingdij teljes összegét költségként számoltad? Az összehasonlitásnál kettévetted a kamatot és a tőketörlesztést? Én inkább az önellenőrzést javasolnám, Te ugy gondoltad hogy csak folytatod az amortizációt? Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. szept. 19, 2007 6:50 pm

Szia Ani!

Ha megnézed a fenti válaszaimat (pl. a 8-as) pontosan ezeket írtam én is. Leírtam, hogy hogyan kellett volna csinálni és most eszerint önellenőrizni. Ennek fényében, hogy Ti is így látjátok, már nem tudok jobbat javasolni.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. szept. 19, 2007 6:58 pm

Szia Kata! Bocs, de nem figyeltem eléggé. Elég sokat problémáztam én is julius hónapban az ÁFA bevalláskor. Most pedig elég furcsa, hogy semmilyen értesitést nem küldenek a havi törlesztőrészletről. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. szept. 19, 2007 7:04 pm

Szia Ani!

A törlesztőrészletek ütemezése (megbontása tőkerészre és kamatra) a lízingszerződés melléklete szokott lenni. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » szer. szept. 19, 2007 7:10 pm

Sziasztok!

Ani kérdésére:
Az écs-vel a tőketörlesztést hasonlítottam össze, a kamat mindkét esetben költség lenne.
A tgk.- most visszaadásra került, tehát továbbiakban már nem számolok el semmit.
Ha önellenőrzök még adóvisszaigénylés lenne.Ezt persze nem akarjuk.

Még alszom rá egy-kettőt, köszönöm a véleményeket.

Üdv Fruszi

 

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyílt végű tgk lízing

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. szept. 19, 2007 7:11 pm

Sziasztok!

Igen, általában kiadják az ütemezett törlesztést a szerződés megkötésekor. De előfordul, hogy nem, mert minden havit külön értesítővel és csekkel küldenek, amire ráírják mennyi a tőke és mennyi a kamat. (Ilyenkor minden hónapban indexálják, ha meg az előre ütemezettet adják ki, akkor bizonyos időszakonként indexálnak.

Ani, ha Te eddig még egy törlesztő értesítést sem kaptál, akkor azt javaslom kérdezz rá mégegyszer az ügyfélre, van-e nála ilyen előre ütemezett törlesztés megbontás.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég