Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

HozzászólásSzerző: krisz.bernhardt@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Az alábbi kérdés megoldásában szeretném kérni a segítségeteket. Egyéni vállalkozóként a 25-35% szja-val leadózott vállalkozói oszatalékalapom nettó értékét, hogyan lehet kivenni? Szükséges utána egyéb járulékokat is fizetni, ésmint vállalkozói kivétet kell kivennem? A 2005. évi így keletkezett összegemet meddig vehetem ki? 

Ekőre is köszönöm

Csehné Bernhardt Krisztina

krisz.bernhardt@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » szomb. nov. 04, 2006 2:45 pm

Szia Krisztina!

Kis keveredést érzek a kérdésedből a társaságok osztaléka és az egyéni vállalkozói osztalékalap között, lehet hogy rosszul.... Szoval ha 2005 ben volt vállalkozói osztalékalapod akkor azt már megadóztad (meg kellett adóznod) és kész.. A vállalkozásbol pénzt kivenni vállalkozói kivétként tudsz ez jol irtad, és természetesen meg kell utána fizteni a járulékokat....  Kivenni a 2005 ben keletkezett és már megadózott eredményt gyakorlatilag bármikor kiveheted ily modon sztem...

üdv: barti

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » szomb. nov. 04, 2006 3:01 pm

Egyébként a járulékok tekintetében természtesen ha a vállalkozói kivét nem érte/éri el a minimálbért akkor legalább a minimálbér mértéke után kell fizetni a Tbt, EHO-t

 üdv: barti

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. nov. 04, 2006 3:04 pm

Szia Kriszti!

Egyéni vállalkozó februárban elkészíti az adóbevallását. A bevallásban levezeti az eredményt és megfizeti az összes adót, szemben a társaságokal, akik a 16%-os társasági adó megfizetése után megtehetik, hogy osztalék kifizetése nélkül az eredménytartalékba helyezik a mérlegszerinti eredményüket. Ez az egyéni vállalkozóra nem igaz, neki minden évben végig kell adóznia az előző évet. (pl: ettől kedvezőtlenebb relatíve az egyéni vállalkozás  mint egy társaság) Az ily módon leadózott összeggel már nincs több adózási teendő. Bármikor felveszi a vállalkozás pénztárából és vége.  Nem ezt nevezzük vállalkozói kivétnek, hanem azt az összeget amit havonta vagy bármilyen időszakonként "fizetésként" ad magának. Ez járulékköteles( TB, vállalkozói) és SZJA köteles is. A járulékfizetési kötelezettségét befolyásolja, hogy milyen jogviszonyban egyéni vállalkozó. Én a pénztárkönyvben be nem számító kiadásként könyvelem le a pénztárral szemben.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. nov. 04, 2006 3:54 pm

Kedves Krisztina!

Az ev.nál általában kedvező a vállalkozói kivet elszámolása,

legalább azután az összeg után, amire a járulékot meg kell

fizetni. Ez költség, külön sora van az 53-as bevalláson. Ha arra gondosz, hogy az eredmény levezetése után még mindig marad

nyereség ezután (váll.adóalap) kiszámolod utána a váll. személyi

jöv.adót pl.16% Marad ezután az adózás utáni váll. jövedelem,

ha jó gondolom arra kérdeztél rá, hogy a növelő, csökkentő tételek

után megmaradt váll.osztalékalap 25 ill. 35% -os adózása után kell-e még járulékot fizetni. N e m  kell,csak a kivét után kell

járulékot fizetni. Ezzel az összeggel a vállakozó  szabadon

rendelkezhet.

Remélem érthetően szedtem össze gondolataimat.

Üdv. Valterné 

 

 

 

 

 

re a járulékot meg kell  

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. nov. 04, 2006 4:01 pm

Még azt elfelejtettem, hogy a vállalkozói kivét az adótábla szerint

adózik, ezért érdemes kihasználni, ugyan is ennek figyelembe-

vételével alkalmazhatod a 25%-t

 

Üdv.  Valterné 

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

HozzászólásSzerző: verebélyi » szomb. nov. 04, 2006 4:18 pm

Azt egyik válaszban sem olvastam, de gondolom fontos, hogy az osztalék adója mellett (25 illetve 35%) meg kell még fizetni az eho-t is, ami a 2006-os évre még 4%, 2007-re pedig már 14%. Persze csak addig amíg a feltöltési határt nem éri el a magánszemély...

2006-ban: Kifizetők által fizetett 11% EBJ + magánszemély által fizetendő 4% eho együtt maximum 400 ezer Ft

2007-ben: Kifizetők által fizetett 8% EBJ + magánszemély álatal fizetendő 14% EHO együtt maximum 450 ezer FT.

verebélyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

HozzászólásSzerző: krisz.bernhardt@freemail.hu » szomb. nov. 04, 2006 6:30 pm

Köszönöm szépen mindenkinek, aki segítségemre volt.Megprobáltam érthetően írni. A vállalkozói kivétet azt pontosan értem és a minimum járulékalapot is (de szerencsémre van heti 40 órás munkaviszonyom).Tehát, ha jól értem akkor a2005.évi  2006. febr.15-ig 25% illetve 35% SZJA-val leadózott "osztalékalapom" nettó összeget kivehetem a pénztárból, vagy átutalhatom a vállalkozói számlámról a magán számlámra? És a 2006.évi eredményre majd ugyanez fog vonatkozni csak még hozzáján a %-os Eho fizetési kötelezettség?

 

Cs.B.Kriszti

krisz.bernhardt@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó vállalkozóiosztalékalap

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szomb. nov. 04, 2006 8:24 pm

Kriszta!

 

A 2005. évi leadózot jövedelem a Tiéd, szabadon rendelkezel vele. A 2006. évi 25, ill. 35 %-os váll. osztalékalap után kell 4 % EHO-t megállapítanod, ill. megfizetned majd.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron