Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

Egyéni vállalkozók

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: gizmomano » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Átalányadós e.v-nak van egy üzlete, ahol ő is dolgozik mint fodrász. Maga mellé vesz egy manikűröst és bérleti díjat számláz ki neki. A számlát  adómentesen állítja ki. A bérleti díj hogyan fog adózni?

Előre is köszi a válaszokat.

Gizmomano 

gizmomano
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. aug. 29, 2007 8:23 am

Szia! Egyéni vállalkozóként csak akkor adhatja bérbe az üzletét, ha az a vállalkozói igazolványában szerepel. Ennek az a hátránya, hogy ha a váll. igazolványban szerepel olyan tevékenység, amely nem a kedvező jövedelemhányad alapján adózik, akkor a fodrász tevékenységre sem használhatja a 80-os költséghányadot./ha nem nyugdijas/ Az látszik célszerünek, hogy mint magánszemély jelentkezzen be az APEH-hoz bérbeadásra, és akkor az ingatlan bérbeadásra vonatkozó szabályokat alkalmazhatja. Magánszemélyként állit ki számlát, amelyből a bérbevevő 25% adót von le. Ha a bérl.dij 1mill.Ft felett van, még EHO fiz.köt. is terheli, de gondolom ez nem érint. Üdv. Ani.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. aug. 29, 2007 9:33 am

Szia! Szerintem a 07T102E nyomtatványon kell bejelentei, mint magánszemély a bérbeadási tevékenységet. A kifizető évközben levonja, vallja és befizeti a 25%-os forrásadót, majd évvégén a bérbeadó eldöntheti, hogy összevonandó jöv. ként , vagy különadózó jövedelemkénk vallja be. Számolgatni érdemes majd évvégén hogyan jár jobban. Úgy gondolom EHO nem jön számításba. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. szept. 02, 2007 3:38 pm

Sziasztok Ani és Mária!

Nem olyan rég volt szó hasonló témáról. Nekem az rémlik, hogy ott valami olyasmi kerekedett ki a végén, hogy ha egyéni vállalkozó és van adószáma, akkor már nem kérhet külön 7-essel kezdődő adószámot az apehtől, tehát mindenképp bele kell vonnia a vállalkozás bevételeibe (amivel aztán valóban rosszul jár a fordász, mert fizethet háromszoros adót). Tudtok ehhez hozzáfűzni valamit?

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. szept. 02, 2007 4:01 pm

Szia Kata! Nem emlékszem arra a kérdésre amelyre hivatkozol. Én úgy tudom, hogy e.vállalkozó a meglévő adószáma mellé nem kaphat újabb 7-es adószámot, de a tételes ktg. elszámolást és átalányadózást választó a bérbeadást nem köteles e. vállakozásában végezni. Kivétel az EVA-s egyni vállalkozó, neki eva bevétel a bérbeadásból származó bevétel. Mária 
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: validitas » vas. szept. 02, 2007 4:35 pm

Sziasztok!

Kissé fetisizáljátok a 7-es adószámot, mert e.v-nek is adtak ki már 7-essel kezdődőt,.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. szept. 02, 2007 5:32 pm

Szia! Nem is kell kérnie, mivel ugysem kapna másik adószámot a bérbeadásra. Attól függetlenül bejelenti, hogy magánszemélyként bérbeadó, és a meglévő adószámával állitja ki a számlát, csak nem irja rá a váll.ig. számát. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: gizmomano » pén. szept. 07, 2007 7:07 am

Köszi a választ. Az Apeh-ot is megkérdeztem. ők azt mondták, hogy az átalányadó szerint adóztassam, ha benne van a váll.igazolványába. És benne van. Most akkor mit csináljak?
gizmomano
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. szept. 07, 2007 12:12 pm

Szia!

Ha a vállalkozói igazolványba benne van, mint tevékenységi kör, akkor muszály vagy úgy csinálni, ezt jogosan mondta az apeh.

Üdv. Kata  

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Átalányadós ev. üzletet ad bérbe

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. szept. 09, 2007 2:35 am

Szia! Mint első válaszomban is irtam, ha váll.ig-ban benne van, akkor a bérbeadás is a vállalkozás bevétele,  igy azonban  nem vagy jogosult az átalányadózásban a 20%-os jövedelemtartalom alkalmazására. Én ez év végéig töröltetném a vállalkozói igazolványból a bérbeadást, majd magánszemélyként jelentkeznék be mint bérbeadó. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég