Adófórum

Adózási és számviteli információk

foglalkoztatott utólagos bejentése

Egyéni vállalkozók

foglalkoztatott utólagos bejentése

HozzászólásSzerző: hedl » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozónak könyvelek aki alkalmi munkavállalói kiskönyvvel foglalkoztatott június hóban 3 fő munkavállalót. munkaügyi ellenőrzést kapott akik arra a napra nem fogadták el az utólag beragasztott bélyeget, birságot szaptak ki. és kötelezzik a 3 fő 2007 06.26.-ra vonatkozóan a bejelentést a jogviszonyra, nekem ezt most hozták a tudomásomra. A 0708 bevalláson én jelentettem a beragasztott bélyegek alapján 06 hóra a 13 mellékleten őket.

Most ezt revizióznom kell szerintem, de a jogviszonyokat büntetés nélkül, hogy adhatom be az Apeh nek a 1041 bejelentő lapot. ráadásul csak 1 napra. 

 

Segitségeteket előre is köszönöm marika 

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

foglalkoztatott utólagos bejentése

HozzászólásSzerző: stamasi » vas. aug. 05, 2007 3:25 pm

Szia Marika!

A 0708-at valóban önreviziózni kell, és a bejelentést meg kell tenni a T1041-en. Téged semmiképpen sem büntethetnek meg, mert nem a te hibádból történt a mulasztás. Ha esetleg bírságolni fognak a késedelmes bejelentés miatt, annak költségeit mindenképpen a vállalkozónak kell viselni. Célszerű lenne írásba foglalni a történteket, és aláíratni hogy ne legyen probléma egy esetleges büntetés miatt.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

foglalkoztatott utólagos bejentése

HozzászólásSzerző: pseniko » vas. aug. 05, 2007 3:36 pm

Sziasztok!  

Egyet értek Szilvivel. Bár furcsállom, hogy megbűntették, és még be is kell őket jelenteni, dehát a hatóság az hatóság.  Mindenképpen írd le a történteke, hogy a vállalkozó mikor szólt neked, hogy jelentsd be utólag őket, és ezt írasd is alá vele. Ha nem teszed és bírságra kerül a sor a vállalkozó (ha rosszhiszemű vagyok) letagadhat mindent. Ha a saját regisztrációdon keresztül küldöd a dolgait, lehet hogy eleve téged büntetnek, és ha nincs rögzítve tényállás akkor bajba leszel. 

(Sajnos vészmadárkodni kell mert a könyvelő pénze, ideje, idegei, és a hírneve is kockán forog.)

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

foglalkoztatott utólagos bejentése

HozzászólásSzerző: hedl » vas. aug. 05, 2007 4:01 pm

Köszönöm a válaszaitokat én is igy gondolom, már a munkaügyi birságról szóló határozat nálam van és vállalkozóval is aláiratom, hogy mikor atta át nekem. Mivel hozzám van regisztrálva. Ezért félek a birságtól. Egyébként én sem értem a hatóságot, mert kétszeresen büntette a vállalkozót. A kiskönyvbe beragasztva a bélyeg, büntetés 450 000,- ft és még bejelentés és köztehei. 

Köszönöm igy fogok eljárni ahogy leirtátok.

Marika 

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

foglalkoztatott utólagos bejentése

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd aug. 07, 2007 10:28 am

Szia! Nálunk is volt hasonló eset, nem volt beragasztva a bélyeg, büntetés 120.000Ft lett (ezek szerint olcsón megúszta, igaz, 1 fő volt, de azt is bevallotta a kedves alkalmazott, hogy már azelőtt is dolgozott ott, és még egyáltalán nem ragasztott neki a munkáltató), és emellett kötelezték rá, hogy jelentse be az ellenőzzés napjától. Üdv: Zsuzsa
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

foglalkoztatott utólagos bejentése

HozzászólásSzerző: hedl » kedd aug. 07, 2007 5:52 pm

Szia Zsuzsa, köszi a válaszodat, szerintem felháborító, amit csinálnak. Beszéltem velük és csak napi nyolc órás munkaviszony keretében jelenthettem be még ha csak 1 napra is a 3 munkavállalót. gondolhatod, hogy mennyi papir kellett készíttem. A vállalkozó az esett előtt és utáni is tovább foglalkoztatja őket kiskönyvvel és a bélyegek továbbra is beragasztva. Még a revizió előttem van át kell gondolnom, hogy hogyan fogjak hozzá, mivel a kiskönyvbe be van ragasztva a bélyeg arra a napra és jelentettem, de most stornózam a kiskönyvbe én egyátalán ezt megtehettem - e. Apeh felé a 0708  13 pótlapot töröltessen és  mind alkalmazottra vonatkozó lapokat adjam be. Vagy hagyjam meg a 13 lapon szereplő adatokat, mivel a kiskönyvbe ténylegesen  bevan jegyezve. De akkor 1 napon lehet foglalkoztatni  8 órás munkaviszonyba is valakit és kiskönyvvel is.

Még nem tiszta számomra, hogy mit csináljak.

szia Marika 

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég

cron