Adófórum

Adózási és számviteli információk

AM köny|| jelenléti ív?!

Egyéni vállalkozók

AM köny|| jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: ildi0126 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulnék hozzátok:

AM könyves foglalkoztatásnál kitöltött könyv, adatszolgáltató lap, és még a jelenléti ív is szükséges??? 

Vagy ha nem, melyik a sok közül?!

köszi 

ildi0126
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

AM köny+ jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. aug. 01, 2007 6:42 pm

Szia! Igen én úgy tudom kell jelenléti ív, Alkalmi munkavállalói nyilvántartás és a kitöltött könyvecske. A multhéten ellenőrizték a vállalkozómat, rendben találtak mindent. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM köny+ jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. aug. 01, 2007 6:45 pm

Sziasztok!

Még a közteherjegy nyilvántartást is vezetni kell. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM köny+ jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. aug. 01, 2007 6:51 pm

Azt még hozzátenném, hogy orvosi alkalmassági vizsga is kell, balesetvédelmi, tűzvédelmi oktatásban részesíteni a munkavállalót. A jelenléti ív szükségessége ellenőrtől is függ, van aki szerint kell, van olyan is, aki megelégszik a nyilvántartással és a kitöltött könyvecskével. Üdv. Mari
kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM köny+ jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. aug. 01, 2007 7:00 pm

Sziasztok! Szerintem jelenléti iv nem szükséges, itt napi munkaszerződésről van szó, nincs köze a ledolgozott órához, a nap bármely szakában dolgozhat. Üdv. Ani

 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

AM köny|| jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. aug. 01, 2007 7:47 pm

Sziasztok! Én úgy működtetem, illetve kérem a cégektől, hogy munkavállalónként havi bontással készítettem egy nyilvántartási formátumot, amelyen az AM könyves összes személyi adata||AM könyvének száma is szerepel, alatta napi dátum megjelöléssel a kifizetett bér, a közteherjegy és a munkavállaló aláírása. Aki ezt a nyilvántartást vezeti, az elszámolásra kap egy bizonyos összeget, és hó végén egyösszegben vezetik be a pénztárkönyvbe a kifizetett munkabért (így egy könyvelési tétel lesz). A dolgozónkénti nyilvántartás alapján kerül bevallásra a 0708-ba. Ahogy Mari is írja, orvosi alkalmássági és balesetvédelmi kell, de csak nagyobb cégeknél alkalmazzuk, a kimondottan mezőgazdasági munkában (földeken, gyümölcsösben) résztvevőknél nem. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

AM köny+ jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. aug. 01, 2007 7:50 pm

Sziasztok!

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha itt a fórumon írta volna valaki, hogy ellenőrzést kapott és kérték az AM könyvesekről is a jelenléti ívet. Már akkor is csodálkoztunk ezen!

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM köny|| jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. aug. 01, 2007 8:55 pm

Szia! Tulajdonképpen amikor az egyik cégemnél  volt ellenőrzés, kb 20 fő dolgozott AM könyvvel, kérdezték hogy hányan dolgoznak és  kérték a  "névsort" . Erről volt egy lista, ennek alapján vezették föl a napi kartonra illetve a kiskönyvbe. A nyilvántartást kérték (azokon szerepelt az aláíás a korábbi bérfelvételről, legalábbis aki már nem először dolgozott abban a hónapban ), de a hagyományos jelenléti ívet nem kérték.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

AM köny|| jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: Trezsi » szer. aug. 01, 2007 9:09 pm

Alkalmi munkavállalói könyvet én is válthatnék, akinek van 36 órás munkaviszonya és ev.-ként könyvelői tevékenységre engedélye, vagyis számlaképes. Az am. könyvvel pl. almát szednék egy gazdaságban a szabadságom alatt.

Üdv: Trézsi

Trezsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

AM köny|| jelenléti ív?!

HozzászólásSzerző: erdoapolas » csüt. aug. 02, 2007 2:21 am

Szia! Nem kell a jelenléti ív, ez helyett az ADATLAP-ot kell vezetni, ez mindent tartalmaz, adatok, azonosítók, az AM aláírása a munkavégzés napján minden alkalommal. Ezenkívül szig.számadás alatt egy olyan nyilvántartást, ami szintén minden adatot tartalmazzon, ebbe is naponta,ill. a munkavégzés napját vezetni kell, AM aláírásával, egy munkavállaló egy oldalon folyamatos vezetéssel, havonta összesítve lezárni.

Kell a baleset, és tűzvédelmi napló vezetése, a" kockázatviselési tényezők " évenkénti frissítése.

A jelenléti ívet én is vezettem, sok évig sok AM-ről, de ellenőrzéskor közölték nem kell, az ADATLAP elég. Megjegyzem ez a követelmény nálunk így működik, máshol más ellenőr hogy követel, azt nem tudom. Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég