Oldal: 1 / 1

Eseti megbízással lehet-e dolgozni?

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: junior1

Sziasztok!

Számomra igen fontos kérdéseim lennének:

Eseti megbízással lehet-e dolgozni (-tatni)? Ha igen, akkor huzamosan mennyi ideig?

A másik kérdésem:

Ha az Eseti Megbízáson szereplő Megbízottnak átlett adva áru eladásra szállítólevéllel, akkor csak a szállítólevéllel felelősségre lehet-e vonni, ha nem számol el a pénzzel? (az Eseti Megbízás sajnos a Megbízottnál van, a Megbízónál (egyéni vállalkozónál) csak a szállítólevél másolata, amivel felelősségre lehetne vonni)

Előreis köszönöm a segítségeteket! 

 

 


Eseti megbízással lehet-e dolgozni?

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 23, 2007 8:02 pm
Szerző: zspotorke

Szia Junior!

A Megbízás általában 1 feladat vagy "ügy" ellátására szól. Az egy szerződés időtartama attól függ, hogy mit fogadtak el a szerződő felek teljesítésnek. Lehet pár napos és lehet több hónapos is.  Amennyiben a megbízás mindig ugyanarra a munkára szól és esetlegesen munkaviszonyos elemeket is tartalmaz, könnyen előfordulhaz hogy egy munkaügyi ellenőrzés munkaszerződéssé minősíti. Annak elég komoly konzekvenciái  lehetnek/vannak. Fizikai munkára nem köthető. Minden szerződés jellemzője, hogy a szerződő felek (bárhányan vannak) mindegyike aláírja és mindenki kap 1-1 példányt.

Hogy egy  önmagában álló szállítólevél másolattal mit tudsz kezdeni - hát ne sok reményt fűzz hozzá! Bízz abban, hogy a másik fél becsületes. Vannak még ilyen emberek, bár egyre ritkábbak. Sajnos.

Üdv: P.Zsuzsa


Eseti megbízással lehet-e dolgozni?

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 23, 2007 8:10 pm
Szerző: stamasi

Szia junior1!

Eseti megbízással lehet dolgozni, de mint a nevében is benne van "eseti", tehát huzamossabb ideig ez nem alkalmazható, munkaviszonyban végzendő munka palástolására nem javasolnám. Az, hogy készül egy ilyen szerződés önmagában nem elég, adókat, járulékokat meg kell fizetni az illető után. Ha ez nem történt meg, és most esetleg probléma van és hivatalos útra szeretnéd terelni a dolgot, akkor bizony utólag mindenképpen meg kell fizetni az elmaradtakat. Mindezeket azért ecseteltem így, mert ugye bizonyítani kell, hogy munkakapcsolatban álltatok, és ő mulasztott, vagyis nem teljesítette a feladatát, nem számolt el a pénzzel.

Azt írod át lett adva neki áru, ha ezt aláírásával igazolta, és erről van papírod az jó. Ha a szállító levél másolatán ott van az aláírása, hogy átvette az árut az is jó.

Ha ezek így megvannak, akkor el lehet indulni hivatalosan a felelősségre vonás felé.

Üdv. stamasi