Adófórum

Adózási és számviteli információk

előlegnél kisvállalkozói kedvezmény

Egyéni vállalkozók

előlegnél kisvállalkozói kedvezmény

HozzászólásSzerző: tomayeredit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

 Egyéni vállalkozó vásárolt egy kisteherautót (2007.06.08), újat, előtte nem volt üzembehelyezve, kizárólag üzemi célra használja, nem minősül személygépjárműnek.  Az idei összes jövedelmét belefektette.

A vállalkozói jövedelemadó-előleg számításánál figyelembe vehető a kisvállakozói kedvezmény, vagy csak év végén,  az éves bevallás beadásánál? Ha igen, az elég húzós, hiszen be is fektetett a tárgyi eszköbe és még adóelőleget is kellene fizetni utána, majd az éves bevallásánál magyarázkodhat, hogy miért kér vissza 6-7 ezer adót.

Lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el a törvényben a lehetőség, de egyenlőre csak a kisvállalkozói adókedvezmény figyelembevételi lehetőségét találtam meg az előlegszámításnál.

Az arányosan figyelmbe vehető értékcsökkenés csak egy minimális összeg, nem segítene rajta.

A segítséget előre is köszönöm!

T.Edit 

 

tomayeredit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

előlegnél kisvállalkozói kedvezmény

HozzászólásSzerző: kati1012 » pén. júl. 13, 2007 4:40 am

Szia!

 

Én figyelembe venném. Ha negyedévhez tudod kötni és azt alá tudod támasztani, akkor szerintem semmi akadálya.

 

Üdv: Kati

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

előlegnél kisvállalkozói kedvezmény

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. júl. 13, 2007 6:19 am

Szia Edit!

Az adóelőleg fizetésnél  a tárgyévi értékcsökkenési leírás időarányos részét, az adóévre áthozott veszteséget, továbbá az adóévben már megfizetett igazolt kamat alapján igénybe vehető kisvállalkozói adókedvezményt lehet figyelembe venni.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég