Adófórum

Adózási és számviteli információk

Társasháznak bérleti díj utólagos számlázás miatt

Egyéni vállalkozók

Társasháznak bérleti díj utólagos számlázás miatt

HozzászólásSzerző: komo0419 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Talán emlékeztek múltkori problémámra, amikor is 1,5 évi számla és bérleti díj fizetés után előkerült a felszámoló, s a segítségeteket kértem. Kértétek írjam le, mi lett.

Nos megegyeztem a felszámolóval, s 2007.máj.31-ig kiszámoltuk alkuval a fizetendő összeget, kaptam annyi hónap részletfizetést, amennyi ideig nem kaptam számlát, s mindezt a társasházra engedményezte, így nekik kellene fizetnem...

S ezzel itt az újabb probléma, amiben segítségeteket kérem. Megint másfél hónapja lógok a levegőben, sem szerződés, sem számla, sőt azt sem tudom, mennyi lesz a bérleti díjam. A társasház még mindig nincs bejegyezve a földhivatalnál.

De a közös képviselő megjelent, kaptam egy köteg csekket, hogy fizessek, meg ígéretet arra, hogy számlát is kapok majd.

Tanácstalan vagyok. Fizessek addig, míg nem kaptam számlát, hiszen megint hónapokat fogok csúszni, ha nem teszem. Egyáltalán tud majd így számlát adni nekem?

Hogyan kell rendeznem a SZJA kötlezettséget, hiszen a számla egyik része a 2006-os évre vonatkozó részletek számlája, a másik része pedig 2007-es?

Van-e EHO fizetési kötelezettségem ezzel kapcsolatban, s azt hogyan kell szintén ezen átfedések miatt rendezni?

Hogyan fognak ezek megjelenni a bevallásokon, anélkül, hogy az APEH belekötne?

Ha nem kapok számlát, mi lesz a befizetett csekkek elszámolásával, meg az esetleg közben leadott bevallásokkal?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

komo0419
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Társasháznak bérleti díj utólagos számlázás miatt

HozzászólásSzerző: validitas » pén. júl. 06, 2007 7:13 am

Szia!

A közös képviselővel mindenképpen meg kellene egyezned, hogy számla nélkül  nem fizetsz, hiszen költségként a bérleti díjat úgy tudod elszámolni. Ráadásul neked, mint kifizetőnek SZJA-t (ha 1mill.Ft-ot eléri, EHO- is) kell vonnod a bérleti díjból, s átutalni az APEH-nak. Ennek a bizonylata nem lehet egy csekk! Ha meg már csekken kifizetted, utólag nagyon nehéz bárkitől is beszerezni a számlát, hiszen a háznak meg a közös képviselőnek a pénz a lényeg.

<> Ha jól emlékszem, egyéni vállalkozó vagy, tehát nálad költségként akkor jelenik meg a bérleti díj, amikor kifizetted, függetlenül attól, hogy milyen időszakra szól. Az SZJA-t, EHO-t akkor tudod levonni, amikor fizetsz, s a pénzügyi rendezést követő hó 12-ig kell bevallanod. A társasház szempontjából is akkor bevétel, amikor a pénzt megkapta.

Üdv: Böbe 

<>
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Társasháznak bérleti díj utólagos számlázás miatt

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. júl. 06, 2007 9:25 am

Böbe álláspontjával értek egyet én is. Mi az, hogy nem kapsz számlát? Ennyire nehéz egy számla kiállítása? Számla hiányában nem vagy köteles fizetni. Én mindenesetre azt javasolnám, hogy írjál egy levelet (amelynek nyoma marad), melyben kéred a kötelezettséged rendezése céljából a számla kiállítását és részedre történő megküldését. Ha számla nélkül előre fizetsz, akkor az kimeríti az előleg fogalmát. Az előlegről is kell azonban a számla! Ha előlegszámla nélkül fizetsz ki valamit, az felfogható úgy is, mintha tévesen utaltál volna egy pénzösszeget, hiszen nem áll moögötte teljesítés.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Társasháznak bérleti díj utólagos számlázás miatt

HozzászólásSzerző: KK » hétf. júl. 09, 2007 11:02 am

.
KK
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Társasháznak bérleti díj utólagos számlázás miatt

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. júl. 09, 2007 12:51 pm

KK!

Ismételt meg a hozzászólásodat, mert a 3.sz.hozzászólás nem tartalmaz semmit!!!!! Üres.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron