Oldal: 1 / 1

Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: to-adri

Én egy kezdő egyéni vállalkozó vagyok(adómentes tevékenységet folytatok), azt szeretném megkérdezni, hogy havonta milyen járulékokat kell vallanom és fizetnem (úgy tudom kezdő egyéni vállalkozónál a minimálbért lehet figyelembe venn 65,500Ft)?

Azt szeretném megtudni, hogy 65,500 Ft után kell e fizetnem a járulékokat? (és melyek ezek a járulékok)Azt is szeretném megkérdezni, hogy SZJA-t minden esetben kell e fizetni (ki kell e venni a jövedelmet, ha nincs más tevékenység)

Esetleg valaki meg tudná mondani pontosan milyen összegeket kell fizetnem a járulékokra és hogy ekkor mekkora lesz a nettó jövedelmem? (csak hogy tudjam jól számoltam e)

Válaszotokat előrre is köszönöm!

Adrienn


Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: szer. jún. 27, 2007 8:38 am
Szerző: potoczki

Szia Adrienn !

az egyéni vállalkozó a kezdés évében valóban mentesül a dupla-minimálbér utáni járulék fizetése alól . Azaz 65500 után kell fizetni a járulékot . A nettód:

65500-

-65000*18%:szja , adójóváírás nélkül , mivel egyvének nem jár

 -65500*19,5% : 4% vállalkozó járulék + 8,5 %nyugdíjjárulék+ 7% egbiztj

azaz a nettód=65500-11790-12773=40937

plussz járulék: 21% nyugdijj.+8% egbiztj=18995 + 1950 Eho

azaz , a 65500 után összeségében 11790+12773+18995+1950=45.508 Ft-ot kell kifizetned

elméletileg nem vagy köteles "kivenni " a jövedelmet és úgy nem kell megfizetned az szja-t , majd csak év végén de akkor csúnyán megfogalmazva:" hobbiból csinálod csak " ? - ezt a kérdést apehostól idéztem .  és végülis jogos .más kérdés , hogy induláskor még nem biztos , hogy egyáltalán ki tudod termelni a kivét költségét , ezt Neked kell látnod , ilyen esetben életszerű lehet a csupán járulék fizetés.

üdv , viki 


Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: szer. jún. 27, 2007 8:49 am
Szerző: erdoapolas

Kezdő vállalkozónál 65500ft. minimálbér lehet, minden hónapban vallod a 0758-on a saját járulékaidat. Nyugdíjbizt. 29,5%=19.323ft. Egészségbizt. 15%=9825ft.  Vállalkozói járulék 4%= 2620ft. Eho= 1950ft. A könyvelésbe  költség: 18.995ft.  nen költség: 10.153ft.

Jövedelmed akkor lesz, ha van kivéted, akkor bekell fizetned annak az adóját is.


Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: szer. jún. 27, 2007 12:03 pm
Szerző: gyergyoiistvan

Kedves Adrienn!

A kollégák helyesen leírták a fizetendő járulékokat. Már csak az szorul tisztázásra, hogy érdemes-e kivenned a pénz és kifizetni a járulékait.

A minimálbért érdemes kivenni, mivel már a járulékokat megfizetted, mint kötelező összeget, így 18% adó mellett juthatsz adózott jövedelemhez, ami jóval kedvezőbb, mint év végén leadózni valamennyi eredményt.

Továbbá mivel a járulékokat csak a minimálbér után kell megfizetni tevékenységet kezdőként vagyis az első adóévben érdemes magasabb összeget is kivenni az eredmény terhére. Mivel jelenleg az eredményt minimum 25% SZJA és 14% EHO terheli, ami összesen 39% így mindenképpen kedvezőbb kivétként kivenni.

Ha nincs rendszeres jövedelmed, akkor felmerül a kérdés, hogy miből fizeted a számlákat. Ha van más forrásból is jövedelem vagy időnként más jogcímen kapsz akár rendszeresen jövedelmet, akkor nincs gond.

Ugyanakkor ha nem akarod kivenni és mégis megkérdezik, hogy hobbiból csinálod-e, akkor idézve az egyik kollégámat vagy akár jómagamat a válasz fapofával: "Igen, hobbiból!"

Üdvözlettel: Gyergyói István


Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: szer. jún. 27, 2007 8:36 pm
Szerző: Napraforgó
Szia Adrienn! Nagyon jók, pontosak  és nagyon jópofák az előttem hozzászólók (ezt a hobbit még nem hallottam, de megjegyzendő!).  A kivét-tel kapcsolatosan viszont az a véleményem és csak vélemény!!!, hogy én kivenném, igaz ez éves szinten  kb 140.000,-Ft SZJA vonzattal jár, de ha figyelembe vesszük a kivétet mint költséget, akár "mínuszos" azaz veszetséges is lehet az éved, amit a következő években "le tudsz írni", és így nem mondhatja az APEH, hogy vajon miből gazdálkodtál. Persze a vállalkozás várható eredményét te tudod a legjobban, illetve te tudod mit vársz ettől és úgy kalkulálj év közben. Üdv:Napraforgó

Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: pén. jún. 29, 2007 7:34 am
Szerző: kutacska
Szia! Nekem az a véleményem a kivéttel kapcsolatban, hogy ha van miből kivenni, akkor kivenném, vagyis ha van, ill. lesz akkora eredménye a vállalkozásnak, szerintem ki kell venni. Az előttem szólók helyesen leírták, úgymond kevesebbe kerül, mint év végén leadózni. De ha nincs akkora eredmény, én nem venném ki, különösen kezdőként, hiszen azt mindenki tudja, hogy egy vállalkozás beindítása nem varázsütésre megy, a valóságban is pénzt, energiát, időt kell rá áldozni, és később hozza meg a gyümölcsét, legalábbis a legtöbb esetben. Ha ez a valóság, szerintem bárki előtt megállja a helyét, nem kell csak azért kivenni, hogy legyen valami jövedelmed, hiszen sok esetben előfordul kezdő vállalkozóknál, hogy valóban nincs huzamosabb ideig jövedelme, míg be nem indul a dolog. Üdv: Zsuzsa

Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 02, 2007 6:23 pm
Szerző: gyuri72

Kedves István!

Én is kezdő EV vagyok.  "Továbbá mivel a járulékokat csak a minimálbér után kell megfizetni" - tehát több járulékot nem kell fizetni ha pl. 100 eFt. veszek ki akkor se? SZJA?

Jővőre mindenképpen a dupla után kell járulékot fizetni?  

 

Köszönettel

 

gyuri 


Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: kedd júl. 03, 2007 6:17 am
Szerző: kutacska
Ha kivét van, annak természetesen szja vonzata van. Járulékot göngyölítve nézed, tehát ha most 6. hónapban veszel ki 100 eFt-ot, eddig nem volt kivét, és havonta a minimálbér után meg lett fizetve a járulék, akkor a 100 eFt után most csak szja-t kell fizetni, járulékot nem. Viszont ha havonta 100 eFt a kivét, akkor ezután kell járulékozni, és szja-t fizetni is, nem a minimálbér után.

Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: kedd júl. 03, 2007 6:44 am
Szerző: validitas

Sziasztok!

Az egyéni vállalkozó járulékfizetésének alapja a vállalkozói kivét, de legalább - kezdő esetében - a minimálbér. Ebből következően, ha eddig nem volt kivétje, de megfizette a 65.500 utáni járulékokat, most a 100.000 után kell megfizetnie. Tehát nem csak SZJA van, hanem járulék is.

Üdv: Böbe 


Egyéni vállalalkozók járulékai

HozzászólásElküldve: vas. aug. 12, 2007 11:43 am
Szerző: Pikikee

Sziasztok!

Zspotorke = Zsuzsa  utána járt a dolognak, hogy kezdő egyéni vállakozó mi után fízeti meg a járulékokat.

Fízethet-e többet ha a kivétje meghaladja a minimálbért.

A következő állásfoglalást kapta ( nem tud sajnos a fórumba írni ezért én hoztam ide nektek helyette)

Tisztelt Hölgyem!

Feltett kérdésére szakértőink megadta a választ, amely az Adó Hírek 8.
lapszámában jelenik meg. Mivel Önök a Foglalkoztatási hírekre fizettek
elő;, mellékelten megküldöm a választ szíves felhasználásukra.


"Az Alkotmánybíróság a kezdő; egyéni vállalkozó járulékfizetésére vonatkozó
hatályos rendelkezést nem minősítette alkotmányellenesnek, és azt nem
semmisítette meg. Következésképpen a törvény módosításáig a hatályos
rendelkezés szerint áll fenn a járulékfizetési kötelezettség, azaz a
tényleges kivét összegétől függetlenül, a tárgyhónapot megelőző hónap első
napján érvényes minimálbér lesz a fizetendő járulékok alapja"

Tisztelettel:

Gyöngyosi Tibor
ügyvezető igazgató