Adófórum

Adózási és számviteli információk

Sürgős- iparüzésiadó elszámolása

Egyéni vállalkozók

Sürgős- iparüzésiadó elszámolása

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Helyi adó elszámolása!

Sürgős segitségre lenne szükségem, helyi adó elszámolásával kapcsolatosan.
Be volt jelentve egy székhely, és egy telephely. Bevétele csak a telephelyen keletkezett. Személyi jellegű nem volt. (De itt ha jól tudom ebben az esetben 5ooe Ft-ot kell éves szinten figyelembe venni.)
Tehát most utólagosan be kellene nyújtani egy adóbevallást a székhelyre, helyesen.
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Sürgős- iparüzésiadó elszámolása

HozzászólásSzerző: ticus » csüt. dec. 04, 2014 2:32 pm

A településektől is függ, több helyen ilyen összegű bevétel mellett mentességet adnak. Az ügyintéző számait nem értem, esetleg nem csak törtéve volt a vállalkozónak? Mert akkor évesíteni kell az előleget.
Ha személyi jellegű ráfordítása nem volt, akkor nem tudod ez alapján megosztani. Az 500 ezer akkor igaz, ha van személyi jellegű ráfordítása, ebből 500 ezer a székhelyre, a többi a telephelyre osztható.
Próbáld meg eszközarányosan, itt találsz egy gyakorlatias leírást:

http://www.ugyvezeto.hu/cikk/74678/a-helyi-iparuzesi-ado-alapjanak-megosztasa-telepulesek-kozott-ii?area=167

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Sürgős- iparüzésiadó elszámolása

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. dec. 04, 2014 4:11 pm

Szia!

Eszköz nincs a vállalkozásban, vállalkozói kivéte nem volt, szochóadó fizetése volt éves szinten 379000.-Ft. Most úgy gondolom ,hogy talán ennek arányában (napokban arányositva) kellene megosztani helyesen. De végképp nem értem hogy az ügyintéző miért ragaszkodik az 5oo.ooo.-Ft-hoz.
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Sürgős- iparüzésiadó elszámolása

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. dec. 04, 2014 4:42 pm

Szia!

Egyéni vállalkozó esetén az egyéni vállalkozó saját magára nézve 500.000 Ft-ot kellett, hogy feltételezzen 2013-ban.. alkalmazottja, foglalkoztatottja, ha jól értem, akkor nem volt.

(Nem írtad, hogy milyen tevékenységet folytat, mert attól függően is vannak rendelkezések, az, hogy adóelőleg összegekről írsz, arról nem lehet mit mondani, hiszen nem ismert az adott település helyiadó rendelete szerinti mérték,mentesség,stb., azt sem írtad, hogy a bevétel 80%-át tekinti-e összesen IPA alapnak,stb...)

A személyi jellegű ráfordítások arányában való megosztásnál (székhely,telephely között) figyelemmel kell lenni:
--------------------
(Helyi adó tv-ből (2013.)
7. Az 1.1, 1.2, 2.1 pontok szerinti megosztási módszerek közül nem lehet azt alkalmazni, amelyik a székhely vagy valamelyik telephely szerinti település esetén nulla forint települési adóalapot eredményezne.

8. Amennyiben a vállalkozónak a székhely szerinti településen kívül legalább egy telephelye van és az adóalapot az 1.1. vagy 2.1. pont szerint kell megosztani, akkor a magánszemély vállalkozó, illetve nem magánszemély vállalkozó esetén az ügyvezető, ügyvezetők után figyelembe veendő személyi jellegű ráfordítás legalább 10%-át a székhely szerinti településhez kell kimutatni.

9. Az 1.2 pont szerinti megosztási módszer nem alkalmazható, ha a székhely szerinti településen eszközérték nem mutatható ki.
-------------------------------------------------------------
-- ha mindenképpen a személyi jellegű megosztás mellett maradsz, és nem vonatkoznak a tevékenységi dolgok.. akkor szerintem az 500.000 Ft-ot 100%-nak véve (mint összes személyi jellegű ráfordítás): az IPA alap: ????? Ft megosztása: 10% a székhelyre és 90% a telephely szerinti önkormányzatra..

Üdv.


mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég