Adófórum

Adózási és számviteli információk

Járulék fizetés KATA után

Egyéni vállalkozók

Járulék fizetés KATA után

HozzászólásSzerző: wildiko1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Véleményeteket szeretném kérni.
EV. nyugta nem adás miatt kizárásra került a Katából.
Határozat julis 16-i . Jogerős augusztus 5-én. Ezzel a nappal ki is került a KATA körből.
Kérdésem augusztus 5 napja miatt kell e szerintetek 50. ezer Ft-ot fizetnie KATA -ra. Vagy augusztus hónapra mint sima EV a 118.000.- ft járulékait fizeti be.
Szeretném még kérdezni milyen nyomtatványokat kell beadni a megszűnésről?



Köszönettel: Ildikó
wildiko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Járulék fizetés KATA után

HozzászólásSzerző: wildiko1 » csüt. szept. 04, 2014 6:43 pm

Újra át olvastam a határozatot, de abban nem szerepelt a Katában kizárás napja. Csak az hogy 15 nap fellebbezési lehetőség van utána jogerős, és attól számítva 15 nap van a befizetésre.
A KATA-ból kizárás külön határozat hogy az 2014.08.05-től él.
Ildikó
wildiko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Járulék fizetés KATA után

HozzászólásSzerző: wildiko1 » pén. szept. 05, 2014 6:42 am

Ettöl féltem, de köszönöm a választ.
Ildikó
wildiko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Re: Járulék fizetés KATA után

HozzászólásSzerző: Agardy » hétf. aug. 08, 2016 1:16 am

Kedves Fórumozók!

Szíves segítségeteket szeretném kérni. Pénteken kaptam meg emailben a kiértesítést, hogy munkanélküliként beküldött pályázatom útján induló vállalkozóvá válási támogatásban részesülhetek.

A szerződéskötés feltételeként szabták meg, hogy 15 napon belül alapítsam meg egyéni vállalkozásom (alanyi ÁFA mentes KATA)

"Egyéni vállalkozás esetén benyújtandó dokumentumok :

- egyéni vállalkozói igazolvány, vagy a vállalkozói tevékenység megkezdését igazoló a 2009. évi CXV. törvény 9. §-a szerinti, okmányiroda által kiadott igazolás másolata,

- vállalkozói vagy lakossági bankszámla megnyitását igazoló pénzintézeti szerződés másolata, (ezt még a pénteki nap folyamán kikértem a banktól)

- NAV adatbejelentő lap 16T1041/, vagy elektronikus elfogadó eBEV nyugta másolata,


E dokumentumok vagy egyéb adatok, információk rendelkezésre bocsátásáig a hatósági szerződés megkötésére nem kerülhet sor.

Támogatására vonatkozó hatósági szerződés megkötése érdekében szíveskedjen 15 napon belül, ügyfélfogadási időben a xxx Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztálya xxx helyszínen megjelenni és a fent felsorolt dokumentumokat rendelkezésre bocsátani.

Amennyiben a megjelölt időpont nem megfelelő Önnek, úgy kérem, hogy az értesítő levél kézhezvételétől számított 8 napon belül vegye fel a kapcsolatot a xxx Járási Hivatal Járási Munkaügyi Kirendeltsége, xxx munkatársával, akivel egyeztetheti a hatósági szerződés aláírásának időpontját, körülményeit.

Tájékoztatom, hogy amennyiben a fenti határidőn belül nem jelenik meg, s a hatósági szerződés megkötésének Önnek megfelelő időpontjának egyeztetését nem kíséreli meg vagy távolmaradását nyolc napon belül nem igazolja, úgy a támogatási kérelme ügyében folyó eljárást megszüntetjük."

A következő kérdések merültek fel bennem ezzel kapcsolatban. Egyelőre még csak e-mailben kaptam meg a kiértesítést, hivatalos, ajánlott levélben nem, de gondolom, hétfői nappal, azaz ma, megérkezik az is. Ha jól sejtem, innentől datálható a 15 (munka?) nap.

Hiányos ismereteim miatt, nem tudom eldönteni, hogyan járok jól? Alanyi ÁFA mentes kisadózó egyéni vállalkozó szeretnék lenni. Bennem valami olyasmi ragadt meg, hogy hó közben KATA-t kiváltani botorság. Képtelen volnék 2 hét alatt kitermelni az 50 ezer forintot, pláne induló vállalkozóként, ahol a piacra való bevezetés még nem történt meg. Jelen tudásom szerint 12-éig kell befizetni a KATA-s adót. Hogyan járok jól? Vajon meg lehet-e kérni a Járási Hivatalt, hogy 26-a helyett (ez a 15 napos határidő, ha munkanapban számolunk), hogy szeptember elsejével kezdhessem a vállalkozást? Ha szeptemberben indítom a vállalkozást, akkor is 12-ei határidővel kell kifizetnem az 50 ezer forintot? Abban az esetben, ha már e hónapban, augusztusban indulok, akkor azonnal fizetek a vállalkozás létrehozásakor? Vagy csak következő hó 12-én? Esetleg a szeptemberi 12-én 2 havit fizettetnek velem?
Jelen tudásom szerint szeptemberben kell majd az iparűzési adót is befizetnem, ami éves szinten 50, két részre bontva 25-25 ezer forint. Nekem vajon a teljes évit kell majd vagy csak a 25 ezret? Ezekre a kérdésekre keresem leginkább a választ.

Ha bárkinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a támogatási folyósítást mikor kezdik meg, nagyon sokat segítene. Kiindulva abból, hogy hónapos késésekkel fizették az álláskeresői juttatásokat, erre készülök most is. Szeretnék minden tekintetben felkészülten menni be a Hivatalhoz, átlátni a helyzetem. Hiszen jelen helyzetben a pénzzel való gazdálkodás szűkös és kardinális.

A tájékoztató információkért elmondhatatlanul hálás lennék.

Tisztelettel és köszönettel:
Agárdy
Agardy
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég