Adófórum

Adózási és számviteli információk

E.V. étkezési hozzájárulást fizet

Egyéni vállalkozók

E.V. étkezési hozzájárulást fizet

HozzászólásSzerző: hajdutunde » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Egy egyéni vállalkozó év elején megvásárolja a tárgyévi vélhetően kifizetésre kerülő étkezési jegyeit.

A tárgyév folyamán nem tud annyi étkezési jegyet kiadni mint amennyit megvásárolt.

Kérdésem a következő: mivel ugye pénz mozgáshoz kapcsolódóan számoljuk el neki a költségeit ebből az következne hogy év elején az összes étkezési jegy költséget jelent. Nem furi ez egy kicsit?

Hogy lenne helyes ennek az elszámolása? 

Várom válaszaitokat!

Köszönöm 

hajdutunde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E.V. étkezési hozzájárulást fizet

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. jún. 21, 2007 1:56 pm

Szia!

Az odáig oké hogy megveszi az étkezési jegyet, elszámolja költségként, de szerintem arról nyilvántartást kell vezetnie, aláíratnia, hogy odaadta a dolgozóinak, mivel saját célra nincs adómentes étkezési hozzájárulás. Évvégén, ha megmarad azt viszont vissza kellene könyvelni, mivel nem adta oda senkinek, így már nem adómentesen adható juttatás, a bevétele ennyivel nő. 

 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E.V. étkezési hozzájárulást fizet

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. jún. 21, 2007 2:09 pm

Szia! Egyetértve Garbóval nem igazán jó megoldás előre megvenni annyi jegyet amit egész évben nem is használ fel. Rá kell beszilni a vállalkozót , hogy ez számára sem kedvező, mert benne áll a pénze  és vajon beválltják-e jövőre ami kimarad? Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. étkezési hozzájárulást fizet

HozzászólásSzerző: MajorD » pén. jún. 22, 2007 9:39 am

Üdv mindenkinek! Nekem is volt olyan egyéni vállalkozóm, aki néha fél évre előre is megvette az étkezési jegyeket. Majd havonta kiadta alkalmazottainak havi elszámolások alkalmával. Én a következő módon oldottam meg ezt az ellentmondásos helyzetet:

1.)  Beszerzéskor költségei között -anyag kts. ( analitikusan a szelyi jellegű kifizetések "követel")

2.)  A havi bérelszámolás levezetésekor (pénztárkönyvben) a kiadott jegyek összegét átvezettem személyi jellegű kifizetésekbe (pénzmozgás nélkül, személyi jellegű kifizetések "tartozik")

3.)  Ilyen módon analitikusan nyomonkövethető az étkezési jegyek "egyenlege". A fel nem használt étkezési jegyeket, peddig a következő évben kiadhatja dolgozóinak. ( igaz abban az évben már nem lehet kts.)

Persze, más a helyzet, ha ídőközben már nincs kinek kiadnia megmaradt jegyeket, szerintem akkor le is selejtezheti. (jegyeket megőrizve 5 évig.)

A leírtakat a Megastar Plusz könyvelő programmal dolgozók ismerhetik.

MajorD
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

E.V. étkezési hozzájárulást fizet

HozzászólásSzerző: bunny » pén. jún. 22, 2007 11:38 am

Havonta kiadni és ami marad, azt visszavenni készletre. Ahogy az árukészletet is kell. Mert ez szigorú számadási kötelezettség alá tartozó nyomtatvány.
bunny
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég