Adófórum

Adózási és számviteli információk

Megbüntetne a NAV

Egyéni vállalkozók

Megbüntetne a NAV

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Szeretném tőletek megkérdezni, hogy hány nap áll rendelkezésére az egyéni vállalkozónak, hogy beadja saját maga bejelentésére a T1041-es nyomtatványt. Ügyfelem május 19-én kapta meg a vállalkozói igazolványát és június 1-én beadtuk a T1041-est, természetesen május 19-ével kezdődő biztosítási jogviszonnyal. Ráadásul május 29-ig munkaviszonya is volt. Törvényhely kellene, mert nem találom az erről szóló rendelkezést és a NAV 3 nap miatt (május 29-től június 1-ig) vizsgálódik. Azt mondja elkéstünk a bejelentéssel, a kieső 3 nap előtt már be kellett volna jelentkeznie. Nem a biztosítás meglétét vitatja, hanem azt, hogy későn jelentettük be a vállalkozó biztosítását 2011.év -ben. Most akar e miatt mulasztási bírságot kiszabni.

köszönettel tepimail
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Megbüntetne a NAV

HozzászólásSzerző: vera25 » kedd jan. 21, 2014 1:52 pm

A jogviszonyváltozásokat általában 8 napon belül kell bejelenteni, konkrét tv-i hivatkozást most nem tudok mondani, utána kellene nézni.
vera25
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

Megbüntetne a NAV

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd jan. 21, 2014 3:58 pm

A T1041-es kitöltési útmutatója szerint: A bejelentést a biztosítás kezdetére vonatkozóan a biztosítási jogviszony első napját megelőzően, de legkésőbb a biztosítási jogviszony első napján a foglalkoztatás megkezdése előtt...
A biztosítási jogviszonyokra vonatkozó részletes szabályokat a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások
fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) tartalmazza.
Más jogviszony van máj.19-től 29-ig, amíg munkaviszonya is volt (feltéve, ha 36 órát meghaladó).
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Megbüntetne a NAV

HozzászólásSzerző: tepimail » kedd jan. 21, 2014 4:20 pm

Szia Judit, igen ezt én is olvastam, de ez szerintem az alkalmazottak bejelentésére vonatkozik illetve az egyéni vállalkozóra is, ha valakit foglalkoztat. Önmaga biztosítását hogyan tudja bejelenteni megelőző nappal, amikor még a vállalkozói igazolványát sem váltotta ki, és az ő biztosítása csak azzal a nappal kezdődik. Megelőző napon még nincs adószáma és ügyfélkapuja se, lehet, hogy adóazonosítóval papíralapon kell beadni? Még semmit sem intézett, de már T1041-est adnia kell? Ez megfordult a fejemben, de hol van ez leírva?
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Megbüntetne a NAV

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd jan. 21, 2014 8:26 pm

A főfoglalkozású e.vállalkozó "önfoglalkoztató"-nak minősül, ezért saját magát is úgy kall bejelenteni, mint az alkalmazottját. Sajnos itt egymást érik: kiváltja az ev.igazolványát, ugyanott ügyfélkaput nyit és már csinálja is a T1041-et. Egyébként a 1041-et be lehet adni papír alapon is, így ha meg van a vállalkozás, azzal az adószáma. Sajnos jobbat nem tudok, a kezdő nappal kell leadni.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Megbüntetne a NAV

HozzászólásSzerző: ticus » kedd jan. 21, 2014 9:15 pm

Egyetértek Judittal, ráadásul a Te esetedben azt írtad, hogy május 29-től vizsgálódnak, akkor már 10 napja vállalkozó volt. Május 19-től május 29-ig be kellett volna adni a T1041-est munkaviszony melletti egyéni vállalkozóként (május 19-én), majd május 30-tól főállásúként. Art.16.§ (4)bekezdés a., b. pont.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Megbüntetne a NAV

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. jan. 22, 2014 9:21 am

Biztosan igazatok van, de a vállalkozónak nem az az első dolga, hogy rohan a könyvelőhöz. Fogalma se volt, hogy még nem csinált semmit de már az nap kötelezettségei vannak és mi az a T1041-es. Nem csak az egyéni vállalkozók, de sokszor a cégek tulajdonosai sem tudják mivel jár a vállalkozóvá válás, persze a törvény nem ismerete nem mentesít alóla. Sajna csak június 1-én ért ide hozzám. Ebben csak az a sajnálatos, hogy az ellenőrzés során mindent rendben találtak nála, kávézója van. Ez az egy dolog amibe bele tudtak kötni így lassan három év után. Köszönöm a segítségeteket, tehát a méltányosságon és a jóindulaton kívül nem marad más.

üdv.tepimail
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Megbüntetne a NAV

HozzászólásSzerző: hajnali » csüt. jan. 23, 2014 12:07 pm

Szia Tepi!

A NAV most a kákán is csomót keres, a mi megyénkbe minden igazolási kérelmet, méltányosságot elutasít, hónapokkal ezelőtt rendbe tehettük volna a dolgainkat,
de ők nem mozdultak, most egyik napról a másikra intézkednek, horribilis mulasztási bírságokat szabnak ki. Nagyon kell a pénz!

Üdv.: Ica
hajnali
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:43 am

Megbüntetne a NAV

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 23, 2014 1:44 pm

Igen, a kicsiket hamar megtalálják, azokkal kevés a munka, elég szomorú és elkeserítő, hogy lassan mindenki kénytelen felhagyni a vállalkozással. A kisvállakozók között sajnos sok a kényszervállalkozó, különben nincs miből megélniük, Egy jelentősebb büntetés tönkreteszi őket, de ez már egy másik próbléma.

üdv.tepimail
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég