Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV társas vállalkozás mellett

Egyéni vállalkozók

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

Az alábbi esettel kapcsolatban érdekelne a véleményetek:

Eddig főállású egyéni vállalkozó kft-t alapít, amelyben tagi jogviszonyban fog tevékenykedni. A kft-beli tagi jogviszonyát szeretné főállásnak, az egyéni vállalkozást a melléknek. A kft-ben a minimum járulékalap (131.000 Ft) után megfizet mindent. Milyen lapon és hogyan jelentsem át, hogy az egyéni vállalkozása már nem főállású egyéni vállakozás? A 07T102/E lapon csak munkaviszony melletti jogviszonyok vannak (heti 36 órát elérő és el nem érő). Jó az, ha a heti 36 órát elérő munkaviszonyt megjelölöm? Valamint a 07T1041 lap kitöltési útmutatójában az szerepel, hogy az egyéni vállalkozónak is ki kell töltenie saját magára vonatkozólag. Akkor most mindkét változásbejelentőt be kell adni?

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jún. 13, 2007 1:38 pm

Szia! Ha az egyéni vállalkozó nyilatkozatában azt választja, ill. kér, hogy a kft. fizesse utána a minimum járulékalap utáni (vagy min.bér utáni) járulékokat, akkor az egyéni vállalkozásában már csak a ténylegesen kivett jövedelem után kell fizetnie. Ez a választás egész évre szól. A 07T1041-en kell beadni az egyéni vállalkozónál módosításként, hogy társas vállalkozó, a társas vállalkozásnál is szerintem be kell jelenteni újként, ez így kerek. A 07T102/E-t emiatt szerintem nem kell beadni (nem is lehet mit választani? többes vagy társas váll.nincs rajta?), de ebben nem vagyok teljesen biztos. Talán kérdezd meg telefonon az APEH-tól.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jún. 13, 2007 2:08 pm

Egyébként éppen az egyéni vállalkozó -  társas vállalkozó járulékfizetéséről van most egy cikk az aktuális hírekben itt a honlapon Anomáliák címmel, ajánlom  figyelmedbe.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » szer. jún. 13, 2007 2:37 pm

Telefonos ügyintézés után:

Az egyik ügyfélszolgálaton azt a tájékoztatást adták, hogy a 07T102/E lapot kell beadnom, jelöljem, hogy heti 36 órát elérő munkaviszony mellett. Mivel elég bizonytalanul csengett a hölgy hangja, sőt, többeket meg is kérdezett mielőtt válaszolt, felhívtam egy másik ügyfélszolgálatot is. Ott a 07T1041-est javasolták, viszont tüzetesebb átvizsgálás után rájöttem, hogy ezen sincs olyan jogviszonykód, amit én szeretnék... Több ügyfélszolgálatot már nincs kedvem felhívni, szóval valószínűleg a 07T102/E-t fogom beadni, legfeljebb mellékelek hozzá pár sor.

Esetleg ha valakinek volt már hasonló esete, leírhatná, hogy bánt el vele :)

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: bsan@freemail.hu » szer. jún. 13, 2007 3:03 pm

Szerintem a 07t102/e-t kell beadni... ugyanis heti 36 órát meghaladó jogviszony lesz a a főfoglalkozásu társasá vállalkozói jogviszony is..

 

a lényeg hogy mindenképpen le kell jelenteni, mert hiányolni fogják a járulékokat aztán meg lehet bizonygatni.. 

bsan@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jún. 13, 2007 3:10 pm

A 07T1041-en van olyan jogviszonykód, hogy társas vállalkozó. Ez szerintem megfelelő mind az egyéni vállalkozó jogviszonyának módosítására (hiszen nem munkaviszonyban lesz, hanem a társas vállalkozói jogviszonya alapján a társaság fizet utána járulékokat), mind a kft-be való jogviszonybejelentéshez. Ha jól emlékszem 1451 a kód, de ha töltöd ki, akkor úgyis látod.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: bsan@freemail.hu » szer. jún. 13, 2007 3:16 pm

a társas vállalkouói jogviszonyra ugyan megfelelő,de főfoglalkozású egyéni vállalkozói mivoltját "másodállású"vá kell változtatni... erre sztem nem alkalmas a 07t1041
bsan@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jún. 13, 2007 3:25 pm

És miért nem, ha bejelenti, hogy társas vállalkozói a jogviszonya? Ugyanis ugyanúgy főállású vállalkozó, de többes jogviszonyos, és csak azt kell bejelenteni, hogy hogyan járulékozik. Nem mint Ev, hanem mint társas.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: bsan@freemail.hu » szer. jún. 13, 2007 3:32 pm

a kérdés arra vonatkozott, hogy az egyéni vállalkozói jogállását hogyan tudja "másodállásossá" tenni erre sztem kizárólag az egyéni vállalkozós adatmódosító lap alkalmas..

 

jelenleg nem automatikus a jogviszony átállása másodállásossá, tehát egyszer be kell jelenteni a kftbe kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő társas vállalkozónak és egyéni vállalkozói jogviszonyát egyidejüleg heti 36 órát meghaladó jogviszony mellettire kell változtatni 

bsan@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jún. 13, 2007 3:37 pm

Az egyéni vállalkozó nem másodállású, hanem többes jogviszonyos. A kérdésben is szerepel, hogy a heti 36 órát meghaladó munkaviszonyost lehet bejelenteni. A Kft. tagságon alapuló jogviszony nem munkaviszony!!
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég