Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV társas vállalkozás mellett

Egyéni vállalkozók

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » hétf. jún. 18, 2007 4:39 pm

Nagyon köszi hogy ennyit foglalkoztok a témával :)

Tomics hozzászólása szerint, ha jól értelmezem, akkor társas vállalkozás melletti egyéni vállalkozónak be kell adni havonta a 0758-ast, akkor is, ha nullás? Merthogy a heti 36 órát meghaladó munkaviszonyos egyéni vállalkozóknak nem kell nullást, csak akkor van bevallási kötelezettség, ha van kivétje. Ez az eset ebben is különbözik a munkaviszonyos vállalkozóétól?

És hogy ne legyen egy perc nyugtom se: ugyanez a szitu vár rám hamarosan, annyival megfűszerezve, hogy egy EVA alany egyéni vállalkozó ügyfelem készül kft alapítására, és a főállásnak ő is a társas vállalkozói jogviszonyt választaná... Ilyenkor gondolok sokat arra, hogy bedobom a törölközőt :)

Ha esetleg valakinek van hasonló esete (akár evás, akár nem evás), beírhatná hogy hogy jár el bevallások tekintetében.

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: tamas973 » kedd jún. 19, 2007 6:55 pm

Üdv.

Ahogy említettem a bevallási útmutató csak annyi mond, hogy nem kell e bevallást beadnia annak az ev.-nek akinek heti 36 órát elérő munkaviszonya van (nem tudom hogy fogalmaz pontosan de ez a lényeg). Igenis megkülönbözteti a társas vállalkozót és a heti 36 órás munkaviszonyost. Az útmutató leírása szerint az APEH nyugodtan megbüntethet ha nem adod le a 0785-ast. Szerintem! Ugyanakkor 1 perc alatt megvan az elküldése, és ha nullásan leadod bármikor önellenőrizheted ha gond van. Én minden esetben leadom a 0758 asokat, olcsóbb az esetleges  önellenőrzési pótlék, mint a késői bevallás után a bírság.

 

Üdv

Tomics.

tamas973
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. jún. 23, 2007 3:42 pm

Szia! A 0758 nem lehet nullás, mert  - mint már írtam - a vállalkozói járulékot az egyéni vállalkozónak kell megfizetnie, tehát minimum azt be kell vallania,

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV társas vállalkozás mellett

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » csüt. jún. 28, 2007 8:21 am

Köszi hogy ennyit foglalkoztatok a témával. Közben találtam egy kollégát, akinek van hasonló esete, a tagi jogviszonyt jelentették csak be az APEH felé, vállalkozás maradt főállású státusz, 0758-at adogatott eddig az egyéni vállalkozásnak nullásan, de említettem neki ezt a vállalkozói járulékos dolgot, most önellenőriz... De a bejelentéssel és az eddig elküldött 0758-asokkal eddig nem volt problémája.
sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég