Adófórum

Adózási és számviteli információk

KATA -100eFt adótartozás

Egyéni vállalkozók

KATA -100eFt adótartozás

HozzászólásSzerző: rolliga » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szép napot Mindenkinek!
EV 2013.március 31-én tartozott a NAV-nak 50eFt KATA-val és a 2012 évi szja bevallás adójával 53eFt-tal. A KATA megszünik ha a naptári negyedév utolsó napján a kisadózó tartozása eléri vagy meghaladja a 100eFt-t.
Segítsetek!! Ez esetben is? Jól gondolom ugye? Már régen vissza kellett volna lépnie. Az idén most jelentkezett csak az ev. Nem is éretem, hogy gondolják hogy könyvelő nélkül is elboldogulnak mikor még nekünk is sok-sok fejtörést okoz egy-egy törvény értelmezése.
Köszönöm:Anikó
rolliga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:34 am

KATA -100eFt adótartozás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. jún. 28, 2013 8:01 pm

Szia! Ha van csekkje, még holnap fizethetne legalább annyit,hogy ne érje el a tartozása a100e Ft-t, így megúszhatná a törlést a katából. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

KATA -100eFt adótartozás

HozzászólásSzerző: rolliga » pén. jún. 28, 2013 8:56 pm

Kedves Mária, véleményed szerint az első negyedéves tartozás még nem vonja maga után a KATA-ból való kilépést? Az ev-nek június 27-én is még több mint 100eFt tartozása volt, igérete szerint befizeti még júniusban. De akkor sem vagyok tökéletesen biztos abban, hogy maradhat e a KATA-ban.
rolliga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:34 am

KATA -100eFt adótartozás

HozzászólásSzerző: kkpbt » pén. jún. 28, 2013 9:35 pm

Anikó !
Felettéb kényes problémát feszegetsz !
A KATA tv. 5. § (1) bekezdés a)-tól m) pontjáig rögzíti, hogy mely esetben szűnik meg az adózó KATA-s adóalanyisága, többek között a j) pont szerint "a naptári negyedév utolsó napjával, ha a kisadozó vállalkozás állami adóhatóságnál nyilvántartott, végrehajtható adótartozása a naptári negyedév utolsó napján meghaladja a 100 ezer forintot."
Az 5. § (2) bekezdése: "Az adóalanyiság megszűnéséről - az (1) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott okok kivételével - az adóhatóság határozattal értesíti az adózót."
Ezek szerint április 1-től az adóhatóságnak meg kellet volna szüntetni az érintett KATA-sok adóalanyiságát. Tekintsék az érintett KATA-sok ezt egy türelmi időnek az adóhatóság részéről, "nyertek" három hónapot a kizárással, ha az adótartozás június 30.-án is meghaladja a 100 ezer Ft.-ot.
Ocó
kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

KATA -100eFt adótartozás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. jún. 29, 2013 11:33 am

Szia! Én úgy gondolom a Nav már határozattal megszüntette volna a vállalkozást a második negyed évben, szerintem, ha elsejéig rendezné a tartozást működhetne tovább ebben a formában. Azért egy telefont megért volna , a törzsadatoknál nincs változás?

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

KATA -100eFt adótartozás

HozzászólásSzerző: rolliga » szomb. jún. 29, 2013 7:36 pm

Megnéztem, a törzsadatoknál semmi változás:( bár lehet ez jó hír, ellenben kapott "levelet" az ügyfélkapujára junius 28-i dátummal, hogy legyen kedves rendezni a tartozását mert meghaladta a 100eft-t!!! a hivatokozás az Ocó által is írt 5 par. j .pontja. Nem értem, most bolygassan a NAV -nál, vagy tényleg kapott +1 negyedév haladékot? Az első negyedév volt a türelmi idő?
rolliga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:34 am

KATA -100eFt adótartozás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. jún. 29, 2013 8:14 pm

Én a levél alapján úgy gondolom kapott a vállalkozó egy negyed év türelmi időt, szerintem , ha rendezte a tartozását 06.30-ig, nem lenne gond.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég