Adófórum

Adózási és számviteli információk

GYED miatti szüneteltetés

Egyéni vállalkozók

GYED miatti szüneteltetés

HozzászólásSzerző: Budainé » hétf. feb. 25, 2013 6:36 pm

A biztosítása nem szünetel, csak a járulékfizetés alól mentesül, ezt az 58-ason a megfelelő kóddal jelentjük, a 1041-en nem kell jelenteni, a biztosítotti státuszában nem változik semmi attól, hogy táppénzt, GYED-et, vagy GYES-t kap a vállalkozó.
Üdv.: Kati
Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

GYED miatti szüneteltetés

HozzászólásSzerző: boamada » hétf. feb. 25, 2013 11:18 pm

Köszönöm a választ.
Hál'Istennek, ha nem kell. Tudjátok, én nem könyvelő vagyok, csak egy ügyvez, aki a "jobb félni, mint megijedni alapon" követni igyekszik a fejleményeket. 2011 szilvesztere előtt ment a cirkusz az ügyvezekkel, addig eszembe sem jutott, hogy ezekkel a jogviszonyokkal különösebben foglalkozzak. Aztán hallottam, hogy voltak cégek, akiket nagyon megbüntettek, mert nem jelentették a nagy semmit ( 36 óra melletti üv.) ... Meg aztán annyi nyomtatványt összevonnak, megváltoztatnak, ki tudja? Egyébként meg azért rippantam rá a témára, mert a lányom nemsokára Gyeden lesz. És a könyvelője pont most véletlenül a TGYÁS alatt jelentett neki jövedelmet valami tévedésből,aztán próbálta újra beadni, a NAV visszavágta , aztán önellenőrzött, de még mindig semmi. És nem szólt egy vakhangot sem. Véletlenül vettük észre, mert a Gyed igényléshez kutakodtunk a magyarorszag.hu-n, mert a könyvelőt hiába kérte a leányzó. Szóval, mikor a könyvelő be sem vonja az ügyfelét ,azt nem értem.
És sajnos rossz tapasztalatom volt könyvelőkkel, ügyvédekkel. Azért szeretem ezt a fórumot, mert itt tényleg segítőkészek vagytok és pontos infóhoz lehet jutni, szeretem ezt az együtt gondolkodást.
Most a febr.1. cégmódosítással kapcsolatban rémregényeket tudnék nektek mesélni a nem komplett, ügyfeleket semmibevevő ügyvédekről, akikkel találkoztunk a kollegáimmal...De megtaláltam az igazit! Szuper, vág az agya, szellemes, nagyon jól lehet vele kommunikálni... örülök neki.( mielőtt gyanakodnátok, nem jó pasi )

boamada
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

GYED miatti szüneteltetés

HozzászólásSzerző: Mzita » csüt. ápr. 11, 2013 5:48 pm

Kedves Zsuzsa,

ha egy kft egyik tagja aki az egyetlen ügyvezető tgyáson van akkor a tgyás jogosultságot befolyásolja az hogy ügyvezető? Természetesen semmilyen díjazást nem kap a Kft-től, van alkalmazott a Kft-ben. Az OEP-től telefonon azt a tájékoztatást kaptam hogy ha már csak egy számlát aláír az személyes közreműködésnek számít és így nem jogogusult a tgyásra. Eddig abban a hitben voltam hogy az üzletvezetés és a képviselet nem minősül személyes közreműködésnek.
Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

GYED miatti szüneteltetés

HozzászólásSzerző: Mzita » csüt. ápr. 11, 2013 5:48 pm

Kedves Zsuzsa,

ha egy kft egyik tagja aki az egyetlen ügyvezető tgyáson van akkor a tgyás jogosultságot befolyásolja az hogy ügyvezető? Természetesen semmilyen díjazást nem kap a Kft-től, van alkalmazott a Kft-ben. Az OEP-től telefonon azt a tájékoztatást kaptam hogy ha már csak egy számlát aláír az személyes közreműködésnek számít és így nem jogogusult a tgyásra. Eddig abban a hitben voltam hogy az üzletvezetés és a képviselet nem minősül személyes közreműködésnek.
Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

GYED miatti szüneteltetés

HozzászólásSzerző: Mzita » csüt. ápr. 11, 2013 5:48 pm

.
Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron