Adófórum

Adózási és számviteli információk

Jövedékiadó go.

Egyéni vállalkozók

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Azt szeretném kérdezni, hogy a gázolaj jövedéki adó igénylésénél a P5-os lapot ki kell tölteni, abban az esetben ha valaki kizárólag csak növénytermesztéssel foglalkozik (buza, árpa stb.) ?
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: sniki83 » hétf. jan. 28, 2013 5:54 pm

Kedves Karola!
Igen, a P5 lapot is ki kell tölteni, ott kell feltüntetni a területet, ahol a búzát,árpát stb. termeszti. A terület adatait add meg (helyrajzi szám, terület nagysága, mióta van tulajdonban vagy esetleg bérben stb.), ez a P5 lap váltja ki a tavalyi igazolást, amelyet a falugazdászok írtak alá, és azt kellett még tavaly a bevalláshoz mellékelni. Az idén viszont nem kell semmilyen igazolás, csak a P5-öt töltsd ki.
sniki83
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:34 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » hétf. jan. 28, 2013 6:05 pm

Hű, ettől féltem én 4 oldalon van felsorolva a földterület, mire ezt felvezetem lejár a személyim, ja és még valami mit jelent a főlapon az a deminimis X?
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: sniki83 » hétf. jan. 28, 2013 6:27 pm

Azt csak akkor kell x-elni, ha igényelt az illető de minimis támogatást. Azt csak legalább 0,5 ha-t elérő szőlő vagy gyümölcsös után lehet kérni. A támogatás mennyisége hektáronként 95 Ft/liter.
sniki83
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:34 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » hétf. jan. 28, 2013 7:10 pm

Jó akkor az én szántóim után nem kell vele foglalkoznom.
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. jan. 28, 2013 8:17 pm

Szia!
Ha tudnál válaszolni, megköszönöm! Csináltál-e már deminimist? Ha igen, akkor a 03-as lapon "egy" számlát a h-oszlopba (mint jövedéki adót), "egyet" pedig az i-oszlopba (mint deminimist) írsz, mégpedig olyan arányba hogy mindenképpen a jövedéki adóra jutó liter legyen kihasználva? Vagy másként?
Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: sniki83 » hétf. jan. 28, 2013 8:29 pm

Nem csináltam még de minimist. Én felsorolnám a számlákat, ami a jövedéki adó visszatérítéshez kellenek, és utána felsorolnám azokat, amelyek a támogatáshoz igényelsz. Az idéntől van, ha jól tudom, így egybe a kettő, azelőtt ezt másik nyomtatványon kellett küldeni, de abba nem vagyok túl jártas.
sniki83
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:34 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. jan. 28, 2013 8:43 pm

Köszi!
Igen tavaly még külün nyomtatványon volt, akkor minden időszakra (legalább n.évekre) kellett hagyni a támogatásra is, természetesen a jöv.adón felüli mennyiségen ami volt.
Elkészítettem egyet, de még nem mertem beküldeni...
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » kedd jan. 29, 2013 7:35 am

Akkor ha jól értelmezem, mert még nem volt ilyenem - a jövedékiadó igénylése után felmaradt mennyiségre(liter) után plusz de minimis támogatás igényelhető, és ezt mennyiséget kell külön kiemelve beirni.?
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » kedd jan. 29, 2013 10:12 am

Kitöltöttem a P5-ös lapot, minden egyezik , mégis azt irja ki hogy a P5 lap Ahasználatban lévő fölt/erdő terület nagysága nem megfelelő! Hibakóda 348287/R104
Ez mit jelenhet,?
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég