Adófórum

Adózási és számviteli információk

KATA-s egyéni vállalkozás indítása 2013-ban

Egyéni vállalkozók

KATA-s egyéni vállalkozás indítása 2013-ban

HozzászólásSzerző: zoltanvegh » kedd jan. 29, 2013 11:30 am

Kedves Edit!

Köszönöm, hogy felhívta a figyelmemet. Természetesen múlt év 31 előtt 45 napot meghaladóan álltam munkaviszonyban. Akkor ha most jól értem, nem is kellett volna elhamarkodottan bejelentkeznem, és csinálhatom vissza az egészet, ugye? (Feltételezem, hogy az e.v. nyilvántartásba vétel belefér a 45 napba.)

VZ
zoltanvegh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

KATA-s egyéni vállalkozás indítása 2013-ban

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd jan. 29, 2013 10:33 pm

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700083.TV

"29. § (9)192 Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszonynak, illetve a Tbj. 16. § (1) bekezdés a)-o) és s) pontjában meghatározott jogosultsági feltételnek a megszűnését követően

a) 45 napig marad fenn, amennyiben a jogosultsági feltétel a megszűnést megelőzően megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt,

b) amennyiben a jogosultsági feltétel fennállásának az időtartama 45 napnál rövidebb volt, akkor ezen időtartammal hosszabbodik meg,

c) 45 napig marad fenn, ha a jogosultsági feltétel megszűnését megelőzően fennállt korábbi jogosultsági feltétel 45 napnál hosszabb ideig állt fenn és az utolsóként megszűnt jogosultsági feltétel nem állt fenn 45 napig, de a két jogosultsági feltétel fennállása között 30 napnál kevesebb nap telt el."

Kedves Zoltán!
Természetes magam is megnéztem az ide vonatkozó hatályos paragrafust,- ezt látja fent,- hiszen már nem lehetünk biztosak abban, hogy nem módosult-e pl. január 1-vel.
Nos, elméletileg a hivatal határozat formájában veszi tudomásul a bejelentést, így joggal feltételezhetjük, hogy látni fogják a rendszerben a kötelezettség hiányát is. Erről pedig írásban tájékoztatni is fogják. Gyakorlatban még nem találkoztam ilyen esettel, ezért azt tanácsolnám, hogy vegye fel velük telefonon a kapcsolatot, és érdeklődjön, valóban nincs-e teendője a "visszavonással" kapcsolatban.

A vállalkozói nyilvántartásba vétel január végéig meg fog történni, amennyiben a jó nyomtatványt, jól kitöltve és jó helyre küldte be. (Új járási hivatalok) Ha az ügyfélkapun még mindig semmi jele nincs a nyilvántartott adatok igazolásának, akkor itt is kénytelen lesz telefonon érdeklődni.

A Kata mindenkinek új, nekünk, könyvelőknek is. A hivataloknak is. Még mindig vannak és lesznek kérdéses pontok, félreértelmezhető állásfoglalások. Ettől függetlenül meggyőződésem, hogy sokkal egyszerűbb, és megnyugtatóbb, ha egy "katázni" vágyó vállalkozó egy könyvelő segítségét kéri a vállalkozása beindításához, és vele készítteti el a szükséges nyomtatványokat.
olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég