Adófórum

Adózási és számviteli információk

váltás átalányadóról katára

Egyéni vállalkozók

váltás átalányadóról katára

HozzászólásSzerző: maattila85 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Fordító egyéni vállalkozó vagyok. A tavalyi év végig az átalányadózás (40%-os költséghányad) szabályai szerint (pénzforgalmi személetben) adóztam, január 1-jétől azonban átléptem a KATA hatálya alá. A legnagyobb megrendelőmmel minden hónap végén számolok el az adott hónapban teljesített munkákról. A december 1. és 31. közötti fordítások ellenértékét január második felében fogom megkapni.
A KATA törvény 25. paragrafusának 1. bekezdését én úgy értelmezem, hogy a decemberi munkákért januárban megkapott összeg után az átalányadózás szerint kell megfizetnem az SZJA-t és a járulékokat. Ez azt jelenti, hogy úgy kell tekintenem, mintha már december 31-én megkaptam volna azt az összeget, amit valójában csak januárban fogok? És meddig kell teljesítenem az ezzel kapcsolatos kötelezettségeimet? Január 12-ig vagy február 12-ig? Ha februárban, akkor ezen kívül meg kell majd fizetnem a KATA szerinti 50 ezer forintot is?
Előre is köszönöm a segítséget!

M.Attila
maattila85
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

váltás átalányadóról katára

HozzászólásSzerző: mazsi5 » vas. jan. 06, 2013 8:08 pm

Szia! Ha 2012-ben nem állítottad ki róla a számlát és un. "folyamatos",amikor a szlán a telj.dátuma megegyezik a fiz.határidővel... , akkor szerintem ez már KATA bevéled lesz...

Ha kiállítottad.., akkor igen, szerintem is úgy kell tekinteni, mintha dec.31-én a megszerzett bevételed lett volna az átalányadózásban...
Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

váltás átalányadóról katára

HozzászólásSzerző: maattila85 » hétf. jan. 07, 2013 2:55 pm

A számla folyamatos teljesítésű, de a kettőnk közötti megállapodás értelmében a számlákat nem én, hanem a holland megrendelőm állítja ki. A számlakiállítás dátuma a teljesítési időszakot követő hónap 10-e körül szokott lenni, fizetési határidő azonban nem szerepel a számlán. A fizetési határidő a szerződésünkben szerepel (teljesítést követő hónap vége).
maattila85
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron